1

Temat: Punkt piąty regulaminu...

regulamin napisał/a:

Zasada 5:
Piszemy na odpowiednich forach, nie zakładamy tematu o grach na forum scena itp. Jesli zalozysz temat w nieodpowiednim miejscu moze on zostac skasowany jesli moderatorowi forum omsknie sie reka (he he). Poza tym NIE UZYWAMY BBCode oraz obrazliwych slow w Tematach, poniewaz to leci na strone glowna a.a. Tematy z nic nie mówiącym tytułem i napisane capsem (np. BŁAGAM! tudzież POMOŻCIE!!!, Szukam!!! względnie POMOCY!!!) będą kasowane. Długie linki (tj. takie, które mogą spowodować rozszerzenie komórki z wypowiedzią w rozdzielczości 800x600) wstawiamy tylko i wyłącznie uzywajac BBCode! Nagroda za nieprzestrzeganie - tygodniowy ban.

Hmm, wydaje mi się - bez urazy - nieco dziwny... Do czego piję (proszę o niebanowanie):

regulamin napisał/a:

..NIE UZYWAMY BBCode..

a potem czytamy:

regulamin napisał/a:

..wstawiamy tylko i wyłącznie uzywajac BBCode!..

Czyli, nieużywając BBCode mamy go wstawiać... ;)
Pozdrawiam!!

Sikor umarł...

2

Odp: Punkt piąty regulaminu...

Sikor, nudzi Ci się? Padło na oczy?

"Poza tym NIE UZYWAMY BBCode oraz obrazliwych slow w Tematach."

"Długie linki (tj. takie, które mogą spowodować rozszerzenie komórki z wypowiedzią w rozdzielczości 800x600) wstawiamy tylko i wyłącznie uzywajac BBCode!."

Dla ułatwienia zrozumienia przez Ciebie regulaminu ułatwiłem pogrubiając niektóre wyrazy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Punkt piąty regulaminu...

niektorzy maja poprostu problem z czytaniem ze zrozumieniem :lol:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Punkt piąty regulaminu...

No cóż, jak tak jest, to nie zrozumiałem do końca... Niech będzie, mój błąd...

Sikor umarł...

5

Odp: Punkt piąty regulaminu...

<troll mode>
hehe zalezy gdzie postawimy nawias, w tej kwestii jezyk polski jest niejednoznaczny, bo rownie dobrze zdanie mozemy rozebrac tak:

Poza tym NIE UZYWAMY
-  BBCode
-  obrazliwych slow w Tematach

albo tak

Poza tym NIE UZYWAMY w tematach BBCode oraz obrazliwych slow.

I kubla wody na Sikora bym nie wylewal, bo poprawna interpretacja wymaga doczytania czegos miedzy wierszami
</troll mode>

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2005-08-24 15:21:11)

6

Odp: Punkt piąty regulaminu...

... sie kierownik zdenerwowal ;) Ty sie tak kiero nie nerwuj, bo Ci zylka peknie ;)

7

Odp: Punkt piąty regulaminu...

laoo/ng napisał/a:

hehe zalezy gdzie postawimy nawias, w tej kwestii jezyk polski jest niejednoznaczny, bo rownie dobrze zdanie mozemy rozebrac tak:

Poza tym NIE UZYWAMY
-  BBCode
-  obrazliwych slow w Tematach

Aby rozumować w ten sposób, kawałek pkt-u 5. powinien brzmieć:

Poza tym NIE UŻYWAMY BBCode, a obraźliwych słów w Tematach

lub bardziej po polsku:

Poza tym NIE UŻYWAMY BBCode, a w Tematach obraźliwych słów

laoo/ng napisał/a:

albo tak

Poza tym NIE UZYWAMY w tematach BBCode oraz obrazliwych slow.

Tutaj już całkiem odwracasz kota ogoem. ;)

Nie w nawiasach rzecz, a w przecinkach. Kolega, jak widzę, przestaje odróżniać logikę boolowską i składnię zdań logicznych od logiki i składni zdań językowych. :twisted:

laoo/ng napisał/a:

I kubla wody na Sikora bym nie wylewal, bo poprawna interpretacja wymaga doczytania czegos miedzy wierszami

I kubeł wody wędruje znów na Sikora. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Punkt piąty regulaminu...

zalezy gdzie postawimy nawias

Nawiasy zostały już postawione. Wystarczy je poprawnie, tak jak uczyła Pani na j. polskim, zrozumieć.

I kubla wody na Sikora bym nie wylewal, bo poprawna interpretacja wymaga doczytania czegos miedzy wierszami

Jakiego interpretowania? Jakiego doczytania między wierszami? Przecież, do c*** Wacława, jest wyraźnie napisane co i jak. Zdanie o zakazie używania BBC jest oddzielone (naturalna sprawa IMO) kropką od zdania, które z kolei nakazuje używanie tegoż. Jak można napisać wyraźniej? Rozrysować? Nie przesadzajcie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Punkt piąty regulaminu...

dely napisał/a:

..... Przecież, do c*** Wacława .....

:) Hmmm, musze spytac sie mojego starego - ktory ma na imie Wacław - jak to jest z tym jego c*** :)

.
.
.
.
.
.
Błłłłłłłłłłłłłłłeeeehehehehe sie mi się humor poprawil z rana :)

10

Odp: Punkt piąty regulaminu...

Monsoft X-DD eheh lol :P

Denerwujac deleczke:

"Poza tym NIE UZYWAMY BBCode oraz obrazliwych slow w Tematach."

imo moze byc:
(nie uzywamy bbcode oraz obrazliwych slow) => w tematach
(nie uzywamy bbcode) ^ (obrazliwych slow w tematach)

:o

:*

mi to rybka wsio jest i tak jasne (X

CZESC LAOO :P.


Last edited by solo/ng (Today 00:10:45)

Last edited by solo/ng (Today 00:10:49)

Last edited by solo/ng (Today 00:10:52)

Last edited by solo/ng (Today 00:10:58)

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2005-08-25 23:11:36)

11

Odp: Punkt piąty regulaminu...

Oczywiscie sobie troluje jak to informatycy zwykli robic czytajac zdania doslownie i doslownie rzecz biorac nie znam zadnego przeciwskazania (niech ktos przytoczy mi stosowny akapit z jakiegos kompedium gramatyki j.polskiego), zeby odczytywac te zdanie na pokretny sposob, jak odczytal to Sikor. Poprostu obecnosc przydawki przyimkowej ("w Tematach") na koncu zdania wielokrotnie zlozonego moze sugerowac odnoszenie sie tej przydawki tylko do czlonu zdania bezposrednio ja poprzedzajacego. Jak można napisać wyraźniej? Wystarczy przesunac glowna winowajczynie przed oba wyliczenia, a wiec do postaci "W Tematach NIE UZYWAMY BBCode ani obrazliwych slow" (gdy zaprzeczamy lepiej uzyc "ani" zamiast "oraz" patrz angielske "nor" ;)) i nie bedzie zadnych watpliwosci.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2005-08-26 11:04:06)

12

Odp: Punkt piąty regulaminu...

Laoo, Ale kucasz do miecza?!