1

Temat: S2ijukebox - zmiana dysków

Witam wszystkich.
Właśnie wczoraj podłączyłem sobie SIO2IDE do mojego 130XE i jako pierwszy ATR startuje mi S2Ijukebox, z którego wybieram sobie ATR-a do uruchomienie. I mam problem z grami wielodyskowymi. Czy drugi i kolejne ATR-y muszę najpierw podmontować za pomocą fdiska czy też można to jakoś wygodnie przełączać gdy dany program o to poprosi?
I jeszcze jedno pytanie. Mam kartę CF 16MB i na tym nagrane sporo ATR-ów. A czy można skonfigurować całą pojemność karty jako jeden dysk twardy i nagrać do podkatalogów pliki com i exe i je uruchamiać spod jakiegoś Dos-a?

2

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

Niestety wersja 4x SIO2IDE nie pozwala uruchamiać plików com i exe bezpośrednio z partycji. Musisz najpierw za pomocą atrutil'a lub plugina atr do Total Commandera utworzyć sobie plik atr (najlepiej utwórz 16MB i w nim pozakładaj katalogi/podkatalogi i wrzuć do niego wszystkie użytki plikowe którymi chcesz się bawić).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

moze next wersja bedzie miala cos na wzor ctrl+shift+1-9 do zmiany atr -  na wzor myide :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

A joy będzie?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

hehehe....ale ihmo to taki fajny gadget :-) wybor atr joyem ! dla laika ktory atake ma jako konsolke to super wynalazek :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

to ja proponuję jeszcze napęd/wybór prędkości dysku by paddle :lol:

a wtedy takie urządzenie nazwać: IDE SE :D

Ostatnio edytowany przez miker (2005-08-28 20:34:04)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

Na tą opcję w nowszej wersji raczej bym nie liczył. Nie wiem czy w ogóle będzie nowsza wersja.
Proponuję po prostu zmontować sobie dwie wersje sio2ide (jedną w wersji 4.4, a drugą 1.7).

Szybka zamiana numeru flopa jest możliwa pod Qmegiem 4.x (shift+numer stacji) niestety jego posiadanie nie gwarantuje nam 100% skuteczności (nie próbowałem jeszcze zabawy z wbudowanym w niego freezerem?!
Może jego używanie zwiększy skuteczność takiej operacji).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: S2ijukebox - zmiana dysków

dely napisał/a:

A joy będzie?

Nie pomyslales o uzytkownikach XEGSa bez klawiatury! Zauwaz, ze oni w tym wypadku moga uzywac MyIDE, a takiego drogiego KMK czy wolnego SIO2IDE juz nie ;)