1

Temat: SN-360 poszukiwana :-)

Czy jest ktoś kto ma tą stację i reflektowałby jej sprzedaż za rozsądne pieniądze?

2

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Ja mam. A ile dasz ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Mam. Co to są rozsądne pieniądze? (tzn ile jestes w stanie dać, ja oczekuje dosc sporo bo to rzadka stacja i niespecjalnie chce sie z nia rozstawac, a dodatkowo moj egzemplarz jest rev 2 (pozbawiony wad opisywanych kiedys w zinach) )

4

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Hmmm... jakby powiedział każdy klient "możliwie najmniej" ;-)

A tak serio to zaproponujcie coś - może być tu, może być na priv.
Jeśli będę w stanie zbliżyć się kwotowo do którejś z propozycji to dobijemy targu.

Sprawa nie jest super pilna także czas na zastanowienie jest :-)

5

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

czyżby revenge of szeol :):) - ?

... miałem gdzieś ten badziewiasty util do SN - firmowany chyba przez Mirage - chyba, że na azbestowni już to leży..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

a czemu akurat SyreNka 360? nie lepiej kupic jakiegos tomsiaka, albo CA, etc? ;)

7

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Przyczyna jest dość prozaiczna. Chodzi o schemat i budowe stacji ;-)

8

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

to już lepiej zklonować XF551 - lepsza "perspektywa" :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Pin: klonowanie SN-360/XF551 ? A nie lepiej TOMS 720 ? Bo to tak jakby w perspektywie KMK IDE klonować MyIDE ;)

10

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Panowie, powiem tak. Po co klonować jakiekolwiek stacje na archaiczne dyskietki 5,25", których już dawno nie ma w sprzedaży (i nie będzie). Nie lepiej wspomóc helmutów w pisaniu sterownika do (powszechnie dostępnych) stacji podłączanych przez USB na wszędzie dostępne dyskietki 3,5"? A jeśli nie wspomóc to napisać własny, lepszy - w sumie nie takie rzeczy się pisało przecież.

Idąc tokiem myślenia, że sobie sklonujemy TOMS-a, może od razu sklonujmy microdrive stosowane w Spectrum, albo jeszcze lepiej - szpulowe magnetofony stosowane w komputerach lat 70-tych. PO CO DO CH*JA WACŁAWA PAKOWAĆ SIĘ W STARĄ TECHNOLOGIĘ? Zaraz wyjdzie brak napędów, brak dyskietek, brak kontrolerów, firmy wołające setki PLN za wykonanie płytek itp.

A tu idziemy sobie do sklepu (wchodzimy na allegro), prosimy o stację dysków USB oraz 2 paczki dyskietek. I nie trzeba się, za przeproszeniem, pieprzyć z płytkami, lutowaniem itp. Z tego, co się dowiedziałem to projekt sterownika jest już gotowy i coś tam nawet czyta. Zrobić taki sam do SpartaDOS X i wszyscy są zadowoleni.

Poza tym nie sądzę, żeby taka sklonowana stacja była tańsza od gotowego napędu podłączanego do USB.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

W sumie Dely ma racje. Jak juz sie uda sklonowac np. takiego tomsa 720 no to super, tyle ze nastepny problem to dyskietki. Przeciez zakup dyskietek 5.25 graniczy z cudem. Po drugie sam zakup napedu 5.25 o pojemnosci 720 kB jest problemem, bo z tej przeciez przyczyny powstala stacja tomsa 360. Jesli juz to przystosowac (o ile sie da) elektronike i oprogramowanie 720-stki do napedow 1.44.

12

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

dely: to po co miec atari wogole skoro sa pecety i emulatory? :)

a wogole uwzieliscie sie na alexa, moze on w innym celu chce 'poznac schemat i budowe' ?
ani slowa nie napisal o klonowaniu.

pax

btw: alex - podaj jakis email bo w profilu nie ma a w b.a.z.a jakos nie moge znalezc.

13

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Monsoft napisał/a:

Jesli juz to przystosowac (o ile sie da) elektronike i oprogramowanie 720-stki do napedow 1.44.

I jeszcze przystosuj obudowę ;)

myszey napisał/a:

to po co miec atari wogole skoro sa pecety i emulatory?

Po to, żeby stosować lanserkę ;)

Jakoś o to, że twarde dyski od grzybów się stosuje miast stacji dysków się nie czepiasz. Porównanie pasuje jak pięść do oka. Tutaj chodzi o to, żeby mieć nie dość, że lepiej to i taniej, i szybciej, i powszechniej, i... długo by wyliczać. Po co wyważać (niemal) otwarte drzwi?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

bezproblemowosc na dzien dzisiejszy - KARIN MAXI
nie ma sensu robic nowego/innego interface-u, 720k jest od reki, jak ktos kce 1.44 to zdaje sie wystarczy
kwarc zmienic i mozna do tego toto podlaczyc DOWOLNY naped blaszany (czy to 5.25', czy 3.5')

bezproblemowosc na przyszlosc - rzeczywiscie USB...
napedy i dyskietki magnetyczne powoli beda wycofywane z urzytku (juz teraz dyskietki staja sie ,,nieco'' drogie
w stosunku do oferowanej pojemnosci), a podpinane pod USB urzadzenia (na chwile obecna typu floppy,
w przyszlosci moze nawet MassStorageDevice - kluczyki flash usb) wydaja sie miec zapewniona ,,nieco'' dluzsza
przyszlosc.

btw. czego ludzie zastanawiaja sie nad klonowaniem xf-ki, czy czegos tam, podczas gdy i tak karin maxi jest nie do przebicia?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

jellonek napisał/a:

bezproblemowosc na dzien dzisiejszy - KARIN MAXI
nie ma sensu robic nowego/innego interface-u, 720k jest od reki, jak ktos kce 1.44 to zdaje sie wystarczy
kwarc zmienic i mozna do tego toto podlaczyc DOWOLNY naped blaszany (czy to 5.25', czy 3.5')

Z tego co kiedys ktos pisal, to nie wystarczy :(

jellonek napisał/a:

btw. czego ludzie zastanawiaja sie nad klonowaniem xf-ki, czy czegos tam, podczas gdy i tak karin maxi jest nie do przebicia?

Szybkosc dzialania moze tak, ale kompatybilnosc nie bardzo. Duzo softu nie pracowalo z Karin Maxi

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-09-16 10:52:09)

16

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

dely napisał/a:

Jakoś o to, że twarde dyski od grzybów się stosuje miast stacji dysków się nie czepiasz. Porównanie pasuje jak pięść do oka.

Po pierwsze sie nie czepiam a po drugie to jest odpowiedz na 'PO CO PAKOWAC SIE W PRZESTARZALA TECHNOLOGIE' z twojego postu. Nastepnym razem zacytuje zebys mi tu nie jezdzil po pagonach ;P

A wogole to chcialem zauwazyc ze oftopik sie robi i trzeba pare banow rozdzielic :)

17

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

x: dziendobry, moge sie poczestowac cukierkiem?

>y:  cukierkiem?  po cholere ci cukierek nie lepiej ciaho?
>z:  tak tak ciacho duza karpatka!  z kremem, slodka, i dobra do ćlamania!
>a: Karpatka ??  lepiej kupic sobie pół chleba przynajmniej się najesz.
>b: Ja proponuje 4 kg ziemniaków i zrobic fryty!!
>c: Fryty robic?   poco dasz pare groszy wiecej i kupisz worek juz gotowych!
>z: Chleb, ziemniaki ...   ubij sobie lepiej świniaka !  ile białka, mniam mniam!
(...)


x: ...  przepraszam ...   ale ja mam ochote tylko na cukierka ... ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

18

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Widze, że ropętała się ciekawa dyskusja ;-)

Może zacznę od początku. Kiedyś kupiłem SN-360 - była to fantastyczna stacja z kilku powodów:
- mała i elegancka,
- cicha,
- bezproblemowo czytała i zapisywała dyskietki typu HD,
Niestety szybko odkryłem jej minusy:
- żadnych systemów turbo, tylko 19,2kbps :(
- tylko 1 lub 2,
- brak wyświetlacza,
Wiem, że TOMS jest the best i wogóle, ale jakoś nigdy tej stacji nie lubiłem. Za duża była, panel mi sie niespecjalnie podobał, etc.

Nastęnie przesiadłem się na Karin Maxi - super stacja ale(!) kompletnie nie kompatybilna z wieloma demami, grami etc. no i bezprocesorowa także na czas transmisji wszystko inne staje :(

Obecnie mam 1050 z happy warpem i napedem od PC (bo mi sie ten oryginalny uszkodził), ale niestety nie mogę wymienić kwarcu na 8,33 MHz i stacja mi nie obsługuje gęstości Enhanced :( (za szybko zapisuje...)
Mam też IndusaGT, ale podobno nie mozna do niego turbo zainstalować bo ma inną elektronikę no i czekam, aż mi ktoś naprawi układ zasilania bo się coś w nim uszkodziło (jest ktos chętny?).

Reasumując SN-360 jest mi potrzebna, żeby opracować jej schemat, wprowadzić odpowiednie modyfikacje, albo zupełnie wymienić w niej elektronikę na nową lepszą.

Ewentualnie może ktoś by się po prostu zgodził udostępnić stację w celu jej zbadania?

19

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

a nie lepiej ciacho? ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Alex polecam wersję Toms-a 710tkę..  Mniejsza od 720stki, nie ma wyświetlacza itd..

na zachętę dodam że trudniej ją qpić od 720stki(!)
-bo wyszło jej bardzi mało!

AAAAAAAA JA chę frytki!

21

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

A ja dowale swoje.

* Po kiego pierdzielić się z tomsem - jeśli jest problem z podłączeniem do niego napędu 3,5"
* SN'ka - bez przeplotu - i 19200 / 5,25" - nie bardzo ma sens
* karin maxi - niekompatybilna - sprawia problemy w demkach - co już było powiedziane
* XF551 - możliwośc BEZPROBLEMOWEGO założenia JAKIEGOKOLWIEK napędu od grzyba 1.44MB, praca w trybie 720kB/3,5", dyskietki kupujemy w kiosku obok budki z piwem, nie potrzeba dodatkowych sterów do odpalenia stacji, opcjonalnie rom dla XF - z tomsem, składniki kontrolera stacji są w dalczym ciągu w produkcji - więc cenowo i tak będzie to tańsze, niż zakup karta USB, oraz stacji na USB. Nie mówiąc już o problemie możliwej niemożności zbootowania kompa po USB - a wcześniej do obsługi stacji trzeba odpalić ster - który też przecie gdzieś w ramie siedzi. Można by powiedzieć, że biorąc pod uwage potencjalne trudności - sklonowanie XF jest najmniej "kolizyjne", że tak powiem.
* ..a stacja na USB - i tak jest to niezła sprawa. Przynajmniej sąsiad z grzybem w pokoju może i z tego właśnie powodu przestanie twoje Atari traktować jako podręczny kalkulator do liczenia kasy przed niedzielnym wypadem do marketu. hehe

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

W sumie mozna zrobić stacje bez napędu tylko z gniazdkiem USB ale z ROM-em i prockiem dzieki czemu bez problemu zbootujesz sie z USB ;-)

23

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Taki naprawdę wypas flop powinien mieć swój procesor i pamięć, oraz być podłączany równolegle (jako new device) z możliwością dodatkową obsługi transmisji przez SIO. Takie dwa w jednym. Wtedy:

a) szybkość byłaby przyzwoita (pewnie w okolicach 15 kilobajtów na sekundę, a może więcej);
b) różne rzeczy w kompie by działaly podczas transmisji, tak samo jak w przypadku twardego dysku;
c) dla chętnych, można byłoby bootować demka używające własnych procedur szeregowych, przez kabel SIO.

Taka stacja musiałaby mieć ze 16 kilo własnej pamięci RAM (z tego jakieś 12,5 k na bufor ścieżki w gęstości HD) oraz oczywiście całe oprzyrządowanie szeregowo-równoległe... no cóż, marzenia :)

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

Draco - to prawda; lecz zważywszy na "... no cóż, marzenia:)" - być może lepiej próbować zrobioć to, co jest możliwe do zrobienia czyli:

a) stacja zgodna z XF - lecz z napędem 3,5"/rom na 720kB
b) stacja na newdevice - lecz bez wsparcia dla SIO -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: SN-360 poszukiwana :-)

ech te stację od comodorka..,...

ja tam wolę klasykę... 5 1/4 cala
Tomsi i jeszcze raz Tomsi..

Pinek mordo TY  bawiłeś się kiedyś tomsiakiem...???

xf jest fajna ale toms to toms,
i nawet jak by powstał klon to "lotharek i allegro" by zarobiło