Temat: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Bardzo bym prosił o pomoc w skonfigurowaniu dysku twardego podłączonego do kontrolera Myide. powiem najpierw co wykonuję a nastepnie co sie dzieje (lub tez właśnie co sie nie dzieje) Mianowicie po podłaczeniu dysku Quantum 640MB do Myide i wczytaniu na atarce "scandisk" pojawia sie komunikat o tym że dysk nie jest dokładnie wykryty tzn. nie pojawia się automatycznie informacja o sektorach , głowicach itd.
Więc nastepnie wczytuję "unichk" i "ręcznie go konfiguruję" po czym przez jakiś czas zaczyna "mrugać" dioda od kontrolera i słychac jak gowice pracują w dysku lecz pojakimś czasie dysk staje i nic. (Wielkie nic)
Natomiast kiedy wczytuję "fdisk'a" to podaje mi że mam kontroler "external" i komunikat "fatal reading error " (czy coś w tym stylu)
Bardzo bym prosił o kontakt osobe której naprawde udało się w pełni skonfigurowac dyska tak aby moznabyło spokojnie coś nagrywać i odczytywać
pozdrawiam wszystkich atarowców i dziekuję.

2

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Polecam zwrócić się do osoby, która Ci ten "kontroler" montowała - powinna zapewnić Ci support. Tutaj raczej nikt się nie zna na MyIDE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

uwazaj z zadawaniem pytan na temat tego kontrolera na tym forum - czesc purystow ma tu na niego wieeelka alergie ;)

odezwij sie w jakikolwiek sposob do alp(inisty) zwanego tez niegdys - lotharek. jak on nie pomoze, to z tego forum
raczej nikt nie pomoze...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Chciałem jeszcze dodać, że jeśli kupiłeś właśnie u niego i nie jest on w stanie rozwiązać tego problemu to znaczy, że zostałeś nabity w butelkę :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

dely: nie ma to jak optymistyczne podejscie do sprawy ;)
moze kolo sie jeszcze nie odezwal do sprzedawcy (ktorym rzeczywiscie wielce prawdopodobie jest alpinista)
i dla czego z gory zakladasz ze mu nie pomoze? ;)

widze tu jakies ,,anty'' nastawienie i smierdzi nieco negatywnymi fluidami ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

jellonek: absolutnie nie miałem negatywnego podejścia do sprzedawcy, starałem się jedynie skierować autora wątku do producenta "kontrolera" oraz zasygnalizować mu pewną odpowiedzialność jaką z pewnością bierze na siebie sprzedawca.

Nastawienie na "anty" sam sobie już dorobiłeś ;) A co do negatywnych fluidów to się chyba za bardzo naoglądałeś Anatolija "adin, dwa, tri" Kaszpirowskiego ;)

Jednym zdaniem: Michale, wal jak w dym do sprzedawcy. On MUSI Ci pomóc, my się niestety nie znamy :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

:)

dodam tylko ze jak nie masz namiarow do Lotharka i sam ich nie potrafisz znalezc - odezwij sie na priv. do mnie
podam do niego namiary, bez jego wiedzy i pozwolenia :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

jeśli najlepszą modyfikacją magnetofonu - jest zakup stacji, to najlepszą modyfikacją MyIDE jest zakup KMK :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

1. primo - to nie jest moje myide - nie montuje hdd 500-600 --tak wiec Dely - czepiasz sie niewlasciwej osoby
co do problemu michala - uderzaj na priva
zmontowalem i uruchomilem ok 30 zestwo i kazdy chodzi jak nalezy

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

dely napisał/a:

Jednym zdaniem: Michale, wal jak w dym do sprzedawcy. On MUSI Ci pomóc, my się niestety nie znamy :(

a dlaczego nie zalozyles ze gosciu sam sobie zlozyl myide ???  co ??
tylko od razu ze mu opchnalem za slona kase a pozniej sie wypialem ???

IHMO jakby mial zestaw ode mnie to by napisal albo zadzownil - kazdy moj komputerek dostaj stickera z kontaktem do mnie - widac je na moich zdjeciach na www - poza tym - i tu musze powiejdziec to otwarcie - nie posle kompa za ktorego nie jestem pewny. 

a co do pomocy - oczywiscie ze pomoge - w miare mozliwosci - tyle....ze dysk IHMO jest winny


aha - jak ci pisze ze masz external - to zacznij od:

- jesli masz zmieniony rom w kompie - przelutuj kabelek z nozki 10 74ls138 na 14
- jesli nie masz roma, sciagnij wlasciwa flopke ze strony mr atari

pozdrawiam

ps. moje kompy zawsze maja hdd zmontowane i nie ma prblemy z dzialanie z miedzymordziem

Ostatnio edytowany przez alp (2005-10-31 21:11:56)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

a dlaczego nie zalozyles ze gosciu sam sobie zlozyl myide ???  co ??
tylko od razu ze mu opchnalem za slona kase a pozniej sie wypialem ???

A możesz wskazać gdzie napisałem, że to Ty składałeś? Proszę również o pokazanie gdzie napisałem, że za sporą kasę. Bardzo chętnie również ujrzę napisane przeze mnie w tym wątku zdanie, że jakobyś się wypiął.

Równie dobrze mogłem napisać, np. tak: "Drogi Michale, udaj się w kosmos, tam Ci z pewnością pomogą". Takie zdanie również byłoby prawdziwe ponieważ mogłem mniemać, że MyIDE wziął z kosmosu - dlaczegóżby nie? Do mnie należy interpretacja. A skoro jesteś wielkim zwolennikiem MyIDE oraz jego, nie bójmy się tego słowa, największym polskim "dystrubutorem", to bardzo szybko rozumki niektórych kolegów zaczęły nadawać Twoje dane.

Skoro, jak widać, masz jakiś problem z czytaniem moich postów to polecam nacisnąć CTRL + (w firefox) lub zmienić za pomocą myszy rozmiar tekstu w IE (najlepiej na jak największy). Jeśli nadal będziesz widzieć inaczej niż reszta użytkowników pomyślę o przystosowaniu forum dla osób niepełnosprawnych (może uszy masz sprawne - CSS daje takie możliwości).

Niniejszym oznajmiam również, że więcej offtopików w tym wątku tolerować nie będę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

dely napisał/a:

Chciałem jeszcze dodać, że jeśli kupiłeś właśnie u Niego i nie jest On w stanie rozwiązać tego problemu to znaczy, że zostałeś nabity w butelkę (.....) możesz wskazać gdzie napisałem, że to Ty składałeś?

hmmm...tutaj ??

strach cokolwiek powiedziec/mapisac, bo WIELKI DELY poczuje sie zoobowiazany do nietolerowania offtopicu, ktory sam zaczal, nie udzielajac konretnej odpwiedzi na temat myide. a co do sprawnosci - mam nie tylko uszy sprawne :-) :-) :-)

Ostatnio edytowany przez alp (2005-10-31 21:18:40)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

tak więc nawet kolega alpinista(?) nie pomógł, radzę zaopatrzyć się w "normalniejszy" kontroler HDD...

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

hmmm...tutaj ??

Skoro nie potrafisz odróżnić konstrukcji pytającej od stwierdzającej to sądzę również, że masz poważne braki w edukacji. W kulturze również. Poza tym <liSU mode="on">przed pytajnikami nie stawia się spacji</liSU>.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

dely: z ta spacja i pytajnikiem to juz przeginasz pale niczym trzezwy rasowy informatyk :D
ostatnio dyrektorowi to zazucilem i malo mi premii nie obcial :D

miker: przyjrzyj sie odpowiedzi alipinisty i (za rada kierownika) wcisnij ctrl + (w fajerfoksie)
jasno i przejrzyscie napisal ze takowej pomocy od niego mozna sie spodziewac jesli kolo sie do niego
zglosi in priv. (pewnie rozmowa przez skype/gg wiecej pomoze niz tylko kilka linijek z pierwszego posta)

a ty alpinisto tez sie nie u nos - dely na poczatku tylko sugierowal ze ,,moze spod twojej reki'' ten uklad wyszedl
(co mylnie i ja przyjalem), a to ze kąsliwym glosem to wspomnial - spojrz nizej (post #6) jak sie wzbranial przed negatywnym podejsciem do ciebie... a ty od razu do niego z piana na ustach ;) - gdyby ta piana byla po piwe, zrozumialbym :D

btw. jak zgromadze fundusze to sie bardzo chetnie po jakas atarcie do ciebie zglosze i chetnie przeplace, bo jestes jedna z nielicznych osob, ze to tak okresle, produkujacych fajnie dopasione (bez skojarzen ;) ) atarcie, dostepne w wysmienicie krotkim czasie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

dely na poczatku tylko sugierowal ze ,,moze spod twojej reki''

GDZIE!!! POKAŻCIE!!! GDZIE TAK NAPISAŁEM, GDZIE COŚ SUGEROWAŁEM!!! Kolejnemu się widzę rzuca na oczy. Czy Piguła czuje się obrażony? Bo może to jego osobę "sugerowałem", może Pasiu też się obrazi, bo pewnie dely miał jego na myśli. O żesz. Wszyscy elektronicy się obrazili, "bo dely zasugerował, że oni".

Jutro w gazetach napiszą, że zamknięto wszystkie fabryki elektroniki, bo... Ehh.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

btw: pomoglem jak moglem majac tylko kilka informacje - miker - patrz pare postow wyej i czytaj - zrobb sobie zooma jak niedowidzisz

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Coś jakoś już nie chcę mieć tego MyIDE - może i "tanie i proste" do zrobienia, ale i tak to przerost formy nad treścią. Ale jak kto lubi - proszę bardzo... ;)


(a! nie powiększę sobie - tak się łatwiej między literami czyta, czaisz? czaisz?) :lol:

Ostatnio edytowany przez miker (2005-10-31 23:16:57)

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Jak widać temat myide jest tematem drażliwym

Michal77 - najlepiej skontaktuj się z osobą która sprzedała Ci tą zabawkę i poproś ją o pomoc. Lub zapytaj alp'a z jakimi dyskami/cartami CF interfejs na pewno działa - jest on z tego co wiem jedyną osobą w kraju która produkuje tą zabawkę na większą skale i taką informację tylko on jest Ci w stanie udzielić. Na tym forum większość osób używa innych rozwiązań ze względu na większą kompatybilności i z technicznego punktu widzenia lepszą konstrukcję. Co raczej nie ma znaczenia dla zwykłych kolekcjonerów/userów.

ps. A ponieważ czy to się podoba, czy też nie wśród userów tego komputerka jest coraz liczniejsza grupa ludzi używających tego rozwiązania dlatego Lotharek proponuję abyś zadbał na stronie Atariki o instrukcję tego rozwiązania.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-10-31 23:06:40)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Witam ponownie
Na początku chciałbym wszystkim podziękować za odezwę w tej sprawie.
Widze jednak że na forum odnosnie mojego tematu pojawiło się "małe " zamieszanko" dlatego chciałem tutaj jedna podstawową kwestie wyjasnić:
mianowicie sam kontroler montowałem osobiście i nawet wprowadziłem juz poprawki ( w postaci zastosowania układu 74F00) jednakże nadal to nie pomaga. Także bede chciał nawiązac wiekszy kontakt z Panem lotharkiem który juz się odezwał za co mu bardzo dziekuje. W porównaniu z ostatnim postem który dotyczył turba do magnetu XC12 to tak jest bardzo dobrze gdyz w tym ostatnimn przypadku owszem kila osób odpowiedziała ale jak dotąd nikt nie rozwiązał tego problemu. Być może ktoś z was rozwiąże ten problem . Ale jeśli chodzi o ten temat to prosze bezpośrednio pytac na e-malia.
Także jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam
narka

21

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

Mimo poważnej wady wzroku (która de facto mi nieraz w życiu cztery litery uratowała), udało mi się w bazie plików odnaleźć coś takiego:
http://atariarea.krap.pl/pliki.php?sec=show&id=562

No cóż, każdy orze jak może... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

A ja znalazłem coś takiego: http://atariarea.krap.pl/pliki.php?sec=show&id=581

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

*censored* by MM

Ostatnio edytowany przez dely (2005-11-17 21:20:46)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

*censored* by MM

Ostatnio edytowany przez dely (2005-11-17 21:21:23)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

25

Odp: Proszę o pomoc - problemy z MYIDE

No to widocznie:

1. były powody
2. ktoś cię tu nie lubi
3. zbiory ogórków na Tajwanie znowu poniżej normy

I Ty zostaniesz big endianem...