Temat: zasilanie hdd 2,5

'

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: zasilanie hdd 2,5

SORRYY za falstart.
Mam zamiar upakować SIO2IDE i dysk twardy 2,5" w obudowie od magnetofonu / wiem temat nienowy miał to Stryker/ . Proszę o pomoc bo niewiem czy zasilanie dysku pójdzie bezpośrednio z taśmy od kontrolera czy też należy je doprowadzić osobno, i gdzie go podłączyć. Za życzliwą pomoc z góry dziękuje
                 RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: zasilanie hdd 2,5

Opis zasilania masz tutaj http://www.hardwarebook.net/connector/s … ernal.html

4

Odp: zasilanie hdd 2,5

monek: rysiu pewnie wiedzial gdzie na ide toto zlokalizowac, ale zapewne pytal czy osobno zasilac
dysk, czy ciugnac zasilanie po ide z katarynki...

rysiu: zdecydowanie, bezapelacyjnie, do samego konca, mojego, albo jej - uzyj zewnetrznego zasilacza (5V powinno wystarczyc). warto jednak oblukac wczesniej dysk (podlaczajac pod piec, tyle ze zasilac poprzez wpiety szeregowo amperomierz) pobor pradu (czy aby na pewno jakis uniwersalny zasilacz go ladnie pociagnie)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: zasilanie hdd 2,5

Jak  masz zasilacz 1,5A do atarki (lub więcej) i nie zarżnięty dysk - śmiało ciągnij z kompa. Ja na padalcowatym dysku spox działam przy 2A (były takie zasilacze), a polecam Ci przejściówkę na karty CF i wtedy to już w ogóle spox ;)

Sikor umarł...

6

Odp: zasilanie hdd 2,5

Na dysku zazwyczaj jest podany jego maksymalny pobór mocy. Maksymalny, to znaczy w czasie, kiedy dysk się rozkręca. Rózne napędy mają różne pobory mocy, w zakresie na ogół od 2,5 do 5 watów. Zasilacz o mocy takiej jak zasilacz od Atari może nie wystarczać do zasilania dysku oraz jeszcze czegoś (interfejsu czy nawet całego komputera).

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: zasilanie hdd 2,5

Serdeczne dzięki za rady, mój dysk Thosiba 2434 ma wg informacji podanej przez producenta pobierać 0,7 A. Zależy mi na tym aby nie podpinać kolejnego zasilacza.
Może się uda ???

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: zasilanie hdd 2,5

to co napisane jest na dysku to zazwyczaj pobor pradu przy pracy, ale tak jak wspomnial drac030 krytycznym momentem jest rozruch silnika. w owym czasie pobor moze byc ponad dwukrotnie wiekszy, tak wiec stosowanie zasilania z kompa ,,roznie'' moze sie skonczyc...

nie to zebym krakal, ale jesli chodzi tylko o wzgledy estetyczne - olej je.
lepiej dmuchac na zimne i zastosowac prosty zewnetrzny zasilacz...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: zasilanie hdd 2,5

Albo weź sobie jeden zasilacz AT (niektórzy będą ci wdzięczni za odzłomienie mieszkania) i odpowiednio zmodyfikuj wychodzącą z niego wiązkę kabli.

Ostatnio edytowany przez epi (2005-11-21 18:03:50)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: zasilanie hdd 2,5

Mam jedna atarke w obudowie SLIM i tam jest tez zasilacz AT ale w takim przypadku dysk nie 2,5 lecz 3,5 bo miejsca jest dosc.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: zasilanie hdd 2,5

Idealnie do sio2ide nadaje się obudowa od CA2001!!!! Polecam!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: zasilanie hdd 2,5

ostatnio robilem INSIDE

http://tiny.pl/xr1b
http://tiny.pl/xr1z

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: zasilanie hdd 2,5

jellonek napisał/a:

monek: rysiu pewnie wiedzial gdzie na ide toto zlokalizowac, ......

Hmm no na moj gust to nie do konca, albo tak mozna wywnioskowac

Ryszard Mauersberg napisał/a:

.... i gdzie go podłączyć

Odp: zasilanie hdd 2,5

Piguła- widziałem to cudo bardzomi się podobało, ale nie mam takiej obudowy. Propozycja Bitmana też ma swój "urok" ale postanowiłem że dysk będzie bardziej mobilny czli zewnętrzny. Wewnętrzny zamontowałem do SLIM-a.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: zasilanie hdd 2,5

Obudowa od CA??? No coscie!!
Najlepsza jest obudowa od zewnetrzengo floppa do ST :)
Kupilem juz takiego i czeka na wolny czas - kto widzial ten HDD w takiej obudowie, ten wie o czym pisze :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

16

Odp: zasilanie hdd 2,5

True, Pecuś dobrze prawi. ZTCP to na Lecie 2002 miał takie cuś i prezentowało się wybornie.

Przy okazji to było pamiętne lato... Pecuś, YKWIM :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: zasilanie hdd 2,5

Bitman - 3 pytanka przy okzaji:
- Czy uzywajac takiej karty CF sformatowanej pod SIO2IDE, mozna ja normalnie wyjac i wlozyc do PC-ta (do takiego zlacza 6in1 czy cus) i bedzie widoczna poprawnie tak jak dysk?
- Czy SIO2IDE wymaga jakis przerobek/trickow oprocz odpowiedniego programu w procku zeby obslugiwac taka przejsciowke?
- Czy wszystkie dostepne na rynku przejsciowki sa obslugiwane czy tez SIO2IDE jest wybredne pod tym wzgledem?
Dzieki za pomoc.

18

Odp: zasilanie hdd 2,5

ja miałem przelotkę kupioną w firmie cyberbajt, tania, działała z piecem, ze sio2ide ni cholery, testowane karty to kingston 256, sandisk 16 i miedion (samsung) 128. wyglądało tak, jakby sio2ide nie inicjowało poprawnie karty. niniejszym przelotki poszły w świat.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

Odp: zasilanie hdd 2,5

Niewiem co zrobiłem żle? Mam na dysku założoną przelotkę z 2,5 na 3,5 z zasilaniem / gniazdo do wtyczki z PC z dwoma bolcami bo tylko 5 V /  doprowadziłem kablem z sio pin 10 +5v i pin 6 masa. Na wtyczce napięcie jest , a dysk milczy. Ma ktoś jakiś pomysł to b.proszę o pomoc.
                     RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

20

Odp: zasilanie hdd 2,5

Dysk jest sprawny?

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: zasilanie hdd 2,5

nosty napisał/a:

- Czy uzywajac takiej karty CF sformatowanej pod SIO2IDE, mozna ja normalnie wyjac i wlozyc do PC-ta (do takiego zlacza 6in1 czy cus) i bedzie widoczna poprawnie tak jak dysk?

Tak

nosty napisał/a:

- Czy SIO2IDE wymaga jakis przerobek/trickow oprocz odpowiedniego programu w procku zeby obslugiwac taka przejsciowke?

Nie, wystarczy zaprogramowanie Atmela biosem 4.4.

nosty napisał/a:

Dzieki za pomoc.

Nie dziękuj, piwo postawisz przy okazji ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: zasilanie hdd 2,5

Tak dysk jest sprawny bo na innej atarce odpalałem stosując zasilacz z PC. Może prąd na SIO jest za mały. Może podpiąć pod gniazdo zasilania???

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

23

Odp: zasilanie hdd 2,5

Jeśli dysk nie startuje, a jest sprawny, to znaczyłoby, że zasilacz jest za słaby.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: zasilanie hdd 2,5

dodam tylko ze przelotki kupuje na ebay 19 zl ,  z przesylka ( czas przesylki tydzien czasu )

oto url : http://tiny.pl/xr26

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

25

Odp: zasilanie hdd 2,5

jak masz przelotke z 3,5 na 2,5 trzeba polaczyc na niej piny 41 i 43 > motor i logic- przelotki z allegro z 7 zl - takie palstikowe - wymagaja modyfickacji do starych dyskow, gdzie zasilanie idzie dwoma pinami. a pomierz sobie - nie ma miedzy nimi polaczenia...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey