1

Temat: Szkoda gadać... ;(

Tak tu sobie miło dyskutujemy na temat nowych konwersji, nowych produkcji, a fakty mówią same za siebie... ;( Proponuję stworzyć listę nieźle zapowiadających się projektów, których autorzy obiecali dokończyć, a niestety - póki co lipa... ;( Listę zacznę dwoma tytułami (mógłbym większą ilością, ale o tych mi wiadomo, że coś było ruszone). Jak ktoś zna inne - proszę o dopisanie... Kolejność przypadkowa, a prace, o ile mi wiadomo, utknęły w martwym punkcie. Jak jest inaczej - proszę autorów o komentarz do obecnej sytuacji/statusu programu:
1. Mr Proper by A****<cenzored>
2. Well #2 by M****<cenzored>
Autorzy, jak zechcą, ujawnią całe swoje nicki, większość i tak wie, o kogo chodzi ;)
P.S.->Już mi nawet nie chodzi o to, czy ja to wydam czy pójdzie za free czy jeszcze inaczej, mimo że chciałbym coś wydać jeszcze na atarkę, ale <cytat>"life is brutal and full of zasadzkas...:</cytat>

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-01-06 08:34:13)

Sikor umarł...

2

Odp: Szkoda gadać... ;(

Stary, tutaj nie ma się co obrażać na kogokolwiek. I takie posty raczej nie zmotywują chłopaków do ukończenia tych obiecujących projektów :( Trudno dzisiaj przysadzić dup*ko przy atarce i doprowadzić coś do końca. Ja walczę z ostatnim numerem Chosneck'a od miesięcy, ciągle coś mi w tym przeszkadza. Doceniam Sikor Twój "zapał wydawniczy" i na pewno kupiłbym obie te gierki na Atarkę jeśli tylko ukazałyby się nakładem Sikor Soft'u (wydaje mi się, że obecnie jest nawet popyt na nowe gierki małoatarowskie i mogłyby się nieźle sprzedać za granicą). Ale nie ma co się gniewać Sikorq na chłopaków za to, że nie mogą dokończyć tych projektów... może lepiej rozejrzeć się za innymi gierkami? Może pogadaj z chłopakami z LaResistance? (pr0be).

Anyway jeśli cokolwiek pojawi się nowego z Sikor Softu, na pewno taką gierkę nabędę :)

Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2006-01-06 08:55:07)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: Szkoda gadać... ;(

Grey: daleko mi do obrażania się, jednak wychodzi nasz słomiany zapał. Są oczywiście i pozytywne aspekty (YieArKungFu na przykład), że coś się posuwa. Ale większośc...? Zabiera się za coś i... Lipa ;(

Sikor umarł...

4

Odp: Szkoda gadać... ;(

Nie rozumiem Sikor, masz pretensje, że ludzie nie mają czasu? Że Ty nie możesz czegoś wydać to musisz wzywać ich do raportu i stawiać jak przed plutonem egzekucyjnym? Zastanów się stary! Wstyd!!!

Skoro masz tyle czasu to nie sprawy. Wysyłam Ci chociażby dziś (na mój koszt) wszystkie "Wojtki" i "TA". Ucz się, trenuj i wydawaj WŁASNE gry z prędkością karabinu maszynowego.

Żenada.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Szkoda gadać... ;(

Sikor - jeśli będziesz mi płącic kilka tysięcy złotych miesięcznie to Ci napiszę co będziesz chciał. Wybacz, ale nikt za mnie tych pieniędzy póki co nie zarobi - sa pewne priorytety.

Obiecałem, że jeśli uda mi się znaleźć trochęc zasu to grę skońćzę (a raczej napiszę od nowa), ale nie oczekuj, że rzucę wszystko... trzeba z czegoś żyć.

6

Odp: Szkoda gadać... ;(

Dodam Scorched Earth - tyle, ze my upublicznilismy wszystkie zrodla i mozna konczyc (bo w zasadzie 80% dziala).
Co nie znaczy ze nic sie nie dzieje ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Szkoda gadać... ;(

IK+  chociaz to konwersja

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: Szkoda gadać... ;(

Dely: jak napisałem, nie chodzi mi o to, czy ja to wydam czy nie.
Alex: sory, nie piję tutaj do Ciebie, choć jeden z tytułów jest rzeczywiście Twój. Chodzi mi o znacznioe więcej produkcji, akurat nie tylko gier.
Każdy pisze: ach, oh, czego to ja nie napiszę, skonwertuję z XX/YY/ZZ, zapala się do pomysłu i... cisza... ;(
Oki, powiecie: "NAPISZ SE" i będziecie mieli dużo racji, co potrafię to piszę, ale jak widać po moich produkcjach - nie są one z najwyższej półki, ba, nawet z tej średniej nie są... ;( Dlatego póki co nie zabieram się za nic wielkiego, bo - jak na razie - wynik by nikogo nie zadowolił. Cieszę się, że chociaż coś robie, mimo że to jest tylko tyci-tyci praca... ;( Ale z czasem może coś większego też mi się uda napisać...
Dlaczego taki post...? Co i raz widzimy newsa że ten pisze to, tamten konwertuje tamto (nie tylko na atariarea), a potem wychodzi z tego lipa. Wiadomo, nikt dzisiaj na Atarce nie zarobi godziwych pieniędzy, ale jeżeli coś "publicznie" mówi, to wydaje mi się, że powinien conieco z tego wykonać, co jest moim subiektywnym zdaniem.
Pecuś i Pirx: kawał dobrej roboty!!! Tak trzymać!!!
Jeżeli za ten post ktoś mnie chce publicznie napiętnować - proszę bardzo, należy mi się za pewną dozę złośliwości spowodowaną tą a nie inną sytuacją, nawet go popieram. W końcu i tak każdy ma zdanie sikora w głębokim poważaniu, więc nie powinien się jego gadką przejmować.
Pozdrawiam i życzę wielu dobrych, nowych produkcji.

Sikor umarł...

9

Odp: Szkoda gadać... ;(

Sikor, na twoim miejscu zacząłbym od Twojej strony. Chcesz coś wydawać to rób to chociaż profesjonalnie. Mam kupę uwag do Twojej strony, ale pewnie zaraz:
- obrazisz się
- wyliczysz mi gdzie się mylę
- stwierdzisz że "to jest Twoja strona"

itd...

Co do mojej prywatnej strony tu na forum wskazanej, to nie używaj jej jako kontr-argumentu, bo jak powiedziałem jest to prywatna , czysto hobbystyczna strona.

I'm not so bad, once you get to know me.

10

Odp: Szkoda gadać... ;(

raczej nie, bo jest to raczej napisane od "zera".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Szkoda gadać... ;(

PiotrV: tak, to moja strona. Tak, jest do d... Nie, nie mylisz się, choć ostatnio zacząłem ją zmieniać ;) Nie, nie obrażę się, po co, co to zmieni... Co do twojej strony - to Twoja strona i już, moja nieoficjalna służy tylko jako magazyn właściwie, a Twojej nie kojarzę nawet, choć chętnie obejrzę. Nie mogę stawiać czyjejś pracy jako kontrargumentu, po pierwsze: to jego sprawa, jak jego strona wygląda, po dugie: każdy robi tak, jak uważa, dlatego dziwię się nieco Twojej wypowiedzi...
Podejrzałem Twoją stronę,  czysto informacyjna widzę. Jest jaka jest i tyle. Życzę powodzenia z projektowanym interfejsem.
Pozdrawiam,
Sikor

Sikor umarł...

12

Odp: Szkoda gadać... ;(

Sikorku, a ja wole, ze czasem ktos cos rzuci, ze cos napisze, skonwerci itepe. Przynajmniej cos sie dzieje. Pewnie, ze malo co z tego wychodzi, trudno. Jak ma nic nie wyjsc, to se chociaz pogadamy :) Ale pamietaj, ze z tej gadaniny czasem cos wyszlo!

Mowisz, ze jestes za cienki. Ale mowisz to juz od baaardzo dawna. Przyloz sie ;)

No i na koniec przypomne, ze czekam na spis 5 numeru Atarynki od przynajmniej roku albo dwoch ;)

13

Odp: Szkoda gadać... ;(

Sikor, dziwisz się, ale się zgadzasz...
Daj znać czy chcesz moje uwagi, jeśli zastosujesz z 10% to uczynisz ten świat piękniejszym :)
Ale zbytnio się nie przejmuj, niewiele jest stron powiązanych z Atari, które są na przyzwoitym poziomie. Z tych co ostatio oglądam (z okazji Atariki) to jedynie WDC jako tako wygląda.

I'm not so bad, once you get to know me.

Odp: Szkoda gadać... ;(

To taki odwieczny problem.. tzn:

Jak do widzi ewentualny developer?
1) Nie pytają - znaczy nie interesują sie, nie ma dla kogo robic - zniechęca się
2) Pytają - a odp* sie ode mnie, nie mam czasu, bedzie jak zrobie ;) - ogólne zniechęcenie

Wyjścia brak.

Ja proponuje zrobić inaczej. Mam pomysla.

Jest nas, aktywnych polskihc atarowcow z gorka 30 osób (takich regularnie wypowiadających sie na forum - dokłądne statystyki moze dely podac).

Proponuje taki system:

Co miesiąc składamy się po 10PLN (czyli przy 30 osobach jest to 300PLN)
Co miesiąc, osoby ktore wpłaciły pieniądze maja prawo głosu - na jaki projek przekazac pieniadze.
Co kwartal/pol roku, projekt ktory zebral najwiecej glosów dostaje pieniądze, jego ilosc glosów sie zeruje (albo wszystkich projektow sie zeruje)

W ten spoób Pasiu moze miec na cyne z kalafonia, ewentualnie na piwo :)

RFC

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Szkoda gadać... ;(

pomysł dobry - zgłaszam trs desktop. Jest na ukończeniu :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Szkoda gadać... ;(

bosz... macie problemy ...


ale nie martwcie się, z dnia na dzień coraz bliżej do wiosny, a wtedy skończą wam się stany depresyjne.

Ostatnio edytowany przez xray (2006-01-06 14:05:44)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: Szkoda gadać... ;(

:) - ja tam robie swoje - też nie mam czasu, też pracuje, też mam dziecko i żone, nikt mi za siedzenie przy Atari nie płaci - a jednak coś na wspomnianym robie. Bo mi się CHCE :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Szkoda gadać... ;(

pin, dobrze powiedziane stary... ja dzisiaj napisałem w pracy chociażby artka do Chosneck'a :) przyjdę do domu, posiedzę wieczorkiem z Rodzinką i ok. 23ciej zasiadam do flaszki i piszę kolejne txt'y :) Wszystko można zrobić jak się tylko chce!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

19

Odp: Szkoda gadać... ;(

Sikor przygotuj mapy do gry, grafike wszystkich uzytych "klocków", przeszkadzajek itd., napisz scenariusz i podeslij koderowi

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: Szkoda gadać... ;(

Tebe: jak się podejmę, to staram się zrobić. Stwierdzam tylko fakty... ;(

Sikor umarł...

21

Odp: Szkoda gadać... ;(

marudzisz ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Szkoda gadać... ;(

trolujesz :mad:

I Ty zostaniesz big endianem...

23

Odp: Szkoda gadać... ;(

miker: napisz demo ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

24

Odp: Szkoda gadać... ;(

jellonek: lepiej się już napij i nie zatruwaj środowiska... Albo napisz demo, o!!

Sikor umarł...

25

Odp: Szkoda gadać... ;(

Pomysl ze zrzutka calkiem niezly. Oddaje mojego 65c816 ktory jest u drac030  do puli.