1

Temat: "Pierdzące" SIO2PC

Witam:)
Nan problen j/w. Po podłączeniu SIO2PC do laptopa (Compaq Evo n610c) i probie uruchomienia z niego atarki, otrzymuje efekt "pierdzenia" zaraz po włączeniu JIL, a potem przejscie do Basica. "Pierdzenie" to jest trochę podobne do dźwięku wydawanego przy ładowaniu SDX pod emulcem (nie wiem jak na real JIL, bo nie posiadam tam SDX).

Co ciekawe kabelek poprawnie działa z PC desktop...m a pod laptopem APE twierdzi, ze nie wykrywa kabelka, chociaz po ustawieniu na COM4, twierdzi, ze OK...?:(

Co tu można zrobić?

2

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

1. Zmienic standard kabelka na DSR.
2. Nie uzywac przejsciowki USB->COM.

3

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

i poprawnie wybrac numer coma!!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

nastapilo male uzupelnienie FAQ...

5

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Jest DSR, przejściówki nie uzywam (choć sie zastanawiam, moze pomoze?)
Co ciekawe, to według specyfikacji ten laptop ma coma, ale w panelu sterowania (XP) wcale go nie widać.
Numery comow probowalem po kolei wszystkie, ale tylko na com4 ape twierdzi, ze jest ready, na pozostalych w ogole milczy?
Acha - kabelek jest jedoukladowy z diodami.

6

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Mam jeszcze dodatkowe pytanko - jezeli okaze sie niemozliwe zmuszenie laptopa do wspolpracy z SIO2PC, to na jakim najslabszym grzybie mozna myslec o emulacji stacji dyskietek do JIL. Mam w szafie stare 486, ale nie wiem, czy poradzi.

7

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

a może ten COM nie jest podłączony/zainstalowany?

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

zagwozdka z tym komem jak nic :(
poprobje jescze wieczorem, jak sie nie uda, to wyciaga, z szafy 486 i bede na nim probowac

9

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

male pytanie: a czy czasem ten COM nie jest wylaczony w biosie?
to by tlumaczylo dlaczego nie widac go w panelu sterowania...
(w notebookach standardowo wylacza sie obsluge COMa, aby zmniejszyc pobor pradu...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Więc tak: COM może być wyłączony zarówno w BIOSie jak i w XP - bo XP czasem tak lubi. Trza odnaleźć i sprawdzić/włączyć. I małe ale: najlepiej ustawić jako COM1 lub COM2.

Sikor umarł...

11

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

KMK: tak przy okazji COMa :D - to jak tam z atariki i opisem pliku binarnego? ...

MM: reszta postu skasowana, usunięto również odpowiedzi, autor nagrodzony urlopem, z powodu przegięcia pałki z offtopikami i trollowaniem. Sprawy osobiste załatwia się e-mailem.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

no i udało się!
korzystając z niespodziewaniego dnia wolnego :), pomiąchałem troszeczkę w ustawieniach biosu laptopika i kabelek wykrywa się pięknie i furczy az miło. - dzięki za wszystkie uwagi :)

Ale pojawił mi się kolejny problem, tym razem jeszcze (chyba?) dziwniejszy, otóż:
po przeróbce mojej LDW 2000 na Somt Turbo, kabelek wiesza się, jeżeli uruchomię stację w trybie turbo. Nie od razu, ale dopiero po drugim użyciu stacji - tj. da się zbootować komputer z tomsem, ale wystarczy np. tylko wejść do katalogu na dyskietce, albo sformatowac tęże dyskietkę, aby kabelek przestał działać - atari nie widzi kabelka i otrzymuje komunikat błędu: 130, 138, 164 albo 170 - w zalezności od sytuacji i softu.
Pomagają tylko 2 rzeczy: wyłączenie i włączenie APE, albo przejście APE w sleep mode i z powrotem.

I znowu pytanie:

cóż tu można zrobić?

13

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Ustaw prędkość APE na 1x, powinno pomóc. Natomiast jeśli pracujesz z SDX to skorzystaj ze sterownika OSSIO.sys autorstwa truba.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Zarejestrować APE - wersja niezarejestrowana chodzi tylko w trybie standard...

Sikor umarł...

15

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

Sikor: ee... ja mam zarejestrowaną i też gucio.

wlodo: gratulacje :)

Ostatnio edytowany przez miker (2006-01-23 18:15:23)

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: "Pierdzące" SIO2PC

thx :)