Temat: zepsuta pamięć w 65xe

Temat sie już pojawiał, ale... Siadła mi pamięć w 65xe (bez expansion port). Tak mi się zdaje przynajmniej, bo po włączeniu komputera pojawia się czarny ekran, natomiast 2 układy 4164 z 8 które jest bardzo się nagrzewają. Układy są chyba niedostępne (obdzwonilem troche sklepów z częściami w Krakowie i nic). Mam więc pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum: czy są jakieś (dostępne) odpowiedniki pamięci 4164? No i w ogóle, co radzicie, co robić?

2

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Z tymi pamięciami jest rzeczywiście ciężko, ale nie beznadziejnie, mianowicie wyjść masz parę:
1. Allegro - czasem się pojawiają;
2. Stare płyty od bodajże XT/AT - tam się też zdarzają ;)
3. Emergency - link jest bodajże na atari8.info, a myślę, że coś się znajdzie.
Pytanko: skąd jesteś - może ktoś w pobliżu będzie miał i pomoże...?

Sikor umarł...

3

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Dzięki, będę próbował zdobyć te kostki zanim kupie nowe-stare Atari:), a mieszkam w Krakowie.

4

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Looknij też tu:
http://www.dereatari.republika.pl/serw.htm#pamięć

5

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Zerknij tu: kategoria - pamieci dynamiczne (1.50 za sztukę)
http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?sh … d=3707e756

6

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Jak w krakowie: wal do Pina, da Ci namiar na Xana i myślę, że kostki się znajdą ;)

Sikor umarł...

7

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

eee... Xanio raczej nieczynny ostatnio, ale Pinek może i by co zlutował, NIE? :D

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

sorrki ale na allegro często można tego kompa kupić za 17 do 19 zł. Myślę, że tak chyba prościej - pewniejsze rozwiązanie, szybsze i chyba też tańsze

Żyję bo Bóg tak chciał.

9

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

A i stereo mozna se zrobic :)

10

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

I equalizery ;)

A tak naprawdę to mirus dobrze prawi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Tak, wiem że Mirus dobrze prawi, proste rozwiązania są najlepsze, spytać jednak zawsze warto. Ale jeżeli kolejne atarynki bedą mi siadały w takim tempie jak ta, która to właśnie zrobiła (po tygodniu, wrghh...), to niedługo to ja sobie nie stereo bede mógł zrobić, ale kwadro albo sorround 5.1 czy nawet 7.1:)

12

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

No to widze ze jest nas coraz wiecej w Kraku:) Daj jakis namiar na siebie a kostki badz cala plyta sie znajdzie.

13

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

Tak, zdecydowanie Kraków rośnie w siłę. A przede wszystkim super miło Ntp, że zaoferowałeś pomoc. Namiar na mnie: mathzeer@yahoo.com.

14

Odp: zepsuta pamięć w 65xe

takim to dobrze....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim