1

Temat: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Witam,

od niedawna po starcie Windows XP wyświetla mi się okienko z następującym komunikatem "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Dzieje się tak po każdym jego uruchomieniu, mimo że żadnych błędów nie zauważyłem - wszystko działa prawidłowo. Czy ktoś z Was może wie jak to okienko zlikwidować?

2

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

tym bladem jest jego uruchamianie ;)

prawdopodobnie system zamyka sie niepoprawnie - pewnie wylacza/restartuje komp, przed oproznieniem buforow systemowych. da sie gdzies w rejestrze wylaczyc opcje - fast shut down.  niestety nie pamientam gdzie...

na taka sytuacje zawsze dobra jest rada - zreinstaluj go :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Najlepiej odinstaluj :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Musiał byś podać komunikat błędu.
Może masz jakieś robaczki w systemie, albo uszkodzony jakiś plik systemowy lub problem z jakimś sprzętem. Na szybkiego:
1. przeskanuj windę jakimś antywirem + spybot +ad aware
2. defragmentacja rejestru (np. RegCompact)
3. można spróbować windoctor + diskdoctor (z pakietu NU)
4. przywracanie plików systemowych:  Start/Uruchom - sfc /scannow
5. jak już nic nie pomaga - reinstalka :)

5

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

albo rada adama :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

5eba: ok - jutro podam dokładną treść błędu a dzisiaj przeskanuję komputer. Wydaje mi się, że ten komunikat zaczął mi się pojawiać po deinstalacji jakiegoś programu który raz zwalił mi system, tylko nie pamiętam już jakiego. Może w rejestrze mam jakieś śmieci?

7

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Naprawa i optymalizacja rejestru:
http://www.pctools.com/registry-mechanic/
(shareware)
__________
Tu jest opis: ;)
http://www.osloskop.net/r/18280.html

Ostatnio edytowany przez 5eba (2006-02-16 14:56:12)

8

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

asal: popytaj lepiej na innym, właściwym forum.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

gRzEnIu: Ok - spróbuję dzisiaj tym programem 5eba, jak nie pomoże, to nie będę zawracał Wam głowy. Tak tylko zapytałem, bo często przeglądam to forum.

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

tratatata! szukacie problemu tam gdzie wcale go nie ma! Od odnajdywania i usuwania problemów jest [podgląd zdarzeń - system] i tam należy wpierw skierować kroki...

Adam: Tekst mi się podoba ;) - odinstaluj :D

11

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

a co to jest:

łindołs ikspe ?? - ten kolorowy niebieski badziew ?? :D - popieram opcje: odinstaluj :) -



poza tym - zauważyłem, że jak chce wyłączyć to ustrojstwo - to niewiedzieć dlaczego jestem zmuszony użyć opcji START - lub środków przymusu bezpośredniego - w postaci 20 stopnia zasilania.

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-02-16 23:38:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Komunikat brzmi dokładnie tak: "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie - Utworzono dziennik tego błędu".

W treści raportu jest napisane że zapisano dwa pliki - "Mini*.dmp", "sysdata.xml" - z czego pierwszy zawiera jakieś dane binarne a drugi listę sterowników. I koniec - żadnych dalszych informacji nie ma.

Ja bym najchętniej zamienił Windę na Linucha, ale niestety nie bardzo mogę tak zrobić.

13

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Sprawdziłem też rejestr programem 5eba - wykrył mi 250 problemów, ale według niego są to problemy raczej mało ważne.

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

asal: ta... według niektórych sposób na problem to format... Poza tym spytał bym się od kiedy to błąd w rejestrze albo robale w systemie powodują restarty po których system się podnosi i informuje użyszkodnika, że odzyskał sprawność po poważnym błędzie? Od odnajdywania i usuwania problemów jest [podgląd zdarzeń - system] a nie defragmentacja rejestru...

15

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Mnie się wydaje, że ten komunikat zaczął się pojawiać gdy zainstalowałem kartę telewizyjną. Choć to dziwne - karta działa prawidłowo.
Może jeszcze zajrzę do podglądu zdarzeń, ale już raz tam chyba sprawdzałem i niczego nowego się nie dowiedziałem.

16

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Wyłącz wszystkie ładujące się pliki (msconfig), włącz uruchamianie selektywne. Jeśli to nie pomoże to uruchom w trybie awaryjnym i zobacz czy dalej to samo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

dely: Ok - tak zrobię, wielkie dzięki za pomoc. Dam znać czy pomogło.

18

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Nikt zielonego nie słucha?
Przeciez wiadomo ze 'jak trwoga to do loga' ....

19

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

asal napisał/a:

Komunikat brzmi dokładnie tak: "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie - Utworzono dziennik tego błędu".
W treści raportu jest napisane że zapisano dwa pliki - "Mini*.dmp", "sysdata.xml" - z czego pierwszy zawiera jakieś dane binarne a drugi listę sterowników. I koniec - żadnych dalszych informacji nie ma.

Dokładnie to chodzi mi o kod/numer błędu..

Ściągnij ten program:
http://www.programosy.pl/index.php?s=prog&id=944
I wklej tu plik który ten program utworzy

zielony/waxsoft/bc napisał/a:

asal: ta... według niektórych sposób na problem to format... Poza tym spytał bym się od kiedy to błąd w rejestrze albo robale w systemie powodują restarty po których system się podnosi i informuje użyszkodnika, że odzyskał sprawność po poważnym błędzie? Od odnajdywania i usuwania problemów jest [podgląd zdarzeń - system] a nie defragmentacja rejestru...

O tym co mogą powodować robale, trojany i inne śmieci (również w rejestrze)możesz przeczytać tu:
http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=12510
A defragmentacja rejestru po jego wyczyszczeniu ze śmieci jest podstawą dbania o higienę systemu. Między innymi dla tego mój Windows chodzi bezproblemowo już dziewięć miesięcy od czasu instalacji i nie widziałem jeszcze żadnych "niebieskich ekranów" ;)

Pin napisał/a:

a co to jest:
łindołs ikspe ?? - ten kolorowy niebieski badziew ?? :D - popieram opcje: odinstaluj :) -
poza tym - zauważyłem, że jak chce wyłączyć to ustrojstwo - to niewiedzieć dlaczego jestem zmuszony użyć opcji START - lub środków przymusu bezpośredniego - w postaci 20 stopnia zasilania.

Jak ktoś "nieumje" ;) to jest zmuszony.
http://www.maxpatch.com/shutdown.html

Ostatnio edytowany przez 5eba (2006-02-17 12:59:34)

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

mikey: Dzięki :) Jedna osoba która wie po co jest [zapisz zdarzenie do dziennika systemu] w przypadku awarii systemu.

5eba: Ty mnie chyba dokładnie nie czytać?! ;) więc napiszę raz jeszcze (ctrl+c, ctrl+v): od kiedy to błąd w rejestrze albo robale w systemie powodują restarty po których system się podnosi i informuje użyszkodnika, że odzyskał sprawność po poważnym błędzie? No chyba, że ktoś napisał wiarusa ;) który przy każdym zamknięciu systemu dopisuje do rejestru w sekcji HKCU\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN instrukcję do wyświetlenia okna z takową informacją (o błędzie).
Jeśli chcesz to napiszę Ci taki prog który przy każdym starcie systemu będzie wywalał Ci okno z informacją, że na dysku C: wykryto wodę i stany zwapnienia poszycia nośnika... :D I co wtedy zrobisz? Wyczyścisz rejestr? Z poprawnego wpisu?
Co pierwsze to bym sprawdził logi BO OD TEGO SIĘ ZACZYNA, a nie gdybanie: a może poszli do lasu... a może wrzucimy granat do studni?

asal napisał/a:

Może jeszcze zajrzę do podglądu zdarzeń, ale już raz tam chyba sprawdzałem i niczego nowego się nie dowiedziałem.

I co... żadnych błędów, żadnych ostrzeżeń - jakoś nie wierzę!

A 5eba... mój XP ma cztery lata... więc myślę, że nie ma o co się licytować... :D

21

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

zielony/waxsoft/bc napisał/a:

5eba: Ty mnie chyba dokładnie nie czytać?! ;) więc napiszę raz jeszcze (ctrl+c, ctrl+v): od kiedy to błąd w rejestrze albo robale w systemie powodują restarty po których system się podnosi i informuje użyszkodnika, że odzyskał sprawność po poważnym błędzie

Spora część trojanów potrafi powodować takie i bardziej poważne błędy systemu, włącznie z uszkodzeniem komputera, a ich ręczne usuwanie nic nie daje,  właśnie ze względu na pozostawione przez nie wpisy w rejestrze - często też dzieje się tak dla tego, że taki trojan nie zawsze działa tak jak powinien - wynika to z różnorodności konfiguracji, i zdarzeń przez autora nie przewidzianych - ale to osobna sprawa. Z resztą nie spotkałem się jeszcze ze spyware'm który nie modyfikował by rejestru, a większość po zwykłym usunięciu odnawia się właśnie przez wpisy w rejestrze. Posiadanie takich śmieci w systemie nigdy nie daje gwarancji stabilności systemu.
O ile dobrze pamiętam ten programik powodował często bardzo podobne efekty:
http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/opis/P … ot.fa.html

zielony/waxsoft/bc napisał/a:

A 5eba... mój XP ma cztery lata... więc myślę, że nie ma o co się licytować... :D

Bo masz pewnie starszy sprzęcik :P

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

5eba: Zaraz nas ktoś posądzi o prowadzenie prywatnej wojenki ;). Spoko tylko, że w momencie takiego działania (zakładam, że resetuje kompa albo wykonuje niedozwolone operacje) "wredny" program jest podany na talerzu w logach... Natomiast jeśli chodzi o ręczne usuwanie z rejestru, to daje to najlepsze rezultaty. Bo szkodliwe orogramowanie bez "wektora uruchomienia" po prostu się nie uruchomi i jest nieszkodliwe. Dość o rejestrze! :D A sprzęcik mam stary - fakt! AMD1700@2305/MSI KT6Delta :D

asal: Niech kolega sobie dokładnie logi sprawdzi...

23

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Taa, karty telewizyjne to wredne stwory.
1. Wylacz karte w menedzerze urzadzen i zobacz czy Ci sie dzieje to samo (zrob restart pare razy)
2. Zobacz logi (c) by Zielony
3. Jesli po wylaczeniu karty komunikat ustapi, szukaj nowych sterow. Nie ma nowych sterow -> zmien karte (niestety).

24

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

5eba napisał/a:

... Między innymi dla tego mój Windows chodzi bezproblemowo już dziewięć miesięcy od czasu instalacji i nie widziałem jeszcze żadnych "niebieskich ekranów" ;)

... ups - to na dniach powinien już coś urodzić... haha - becikowe dostanie !! :D:D Instalujcie windowsy - a na becikowe tauzena dostaniecie !! :) -


BECIKOWE oem version (C) - do rozprowadzania wyłącznie z 9 miesięcznymi łindołsami - 1k PLN
:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Windows XP - dziwny komunikat przy starcie

Pin napisał/a:

...Instalujcie windowsy - a na becikowe tauzena dostaniecie !! :)
BECIKOWE oem version (C) - do rozprowadzania wyłącznie z 9 miesięcznymi łindołsami - 1k PLN
:)

Tylko kto je wypłaci? Może pomysłodowca? ;)