151

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

makeatr?

xxl - dosc niescile opisales czego potrzebujesz - atr to tylko obraz dysku, wazne tez jaki filesystem jest na tym dysku...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

152

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Czy ja dobrze widze, na tym zdjatku, ze caly montaz roszerzenia w Atari ogranicza sie do wylutowania Antica, wlutowania go na plytke rozszerzenia, wlutowania w Atari w miejsce Antica podstawki i wepchniecie w nia rozszerzenia? Zadnej gestwiny kabli oprocz wyjscia RGB? 8-O

153

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Trzeba jeszcze podłączyć interfejs konfiguracyjny (3 czy 4 przewody) i zegar 14MHz. (1 przewód)

pomidor

154

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

konfiguracje wgrywa sie przez porty dzoja, niezly pomysl, robisz sobie urzadzenie np j: i nim programujesz gtia :-) cool.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

155

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ze softem pod 65c816 jest najcześciej jeszcze tak, ze proc jest uzywany opcjonalnie - np., MAE, RAMD816.SYS, SysINFO, SDX 4.3x, i inne tam quickedy :)

a co do VideoBoard - Pigula - moze zajmiesz sie reprodukcja karty ?? - mozna przeciez zlecic wykonanie wiekszej ilosci plytek - a i przy okazji obnizyc znacznie koszty.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

156

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron - ten video DAC jest rzeczywiscie nie do zdobycia w Polsce. Czy zamiast niego nie moglbys uzyc jakiegos z serii ADV7120?
Wpisz w polu wyszukiwania na stronie ponizej: video dac
http://www.alfine.com.pl/indexa.php?pan … uct_search

157

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

albo jakis 10-bitowy dostosowac - takich jest chyba duzo wiecej...

158

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Dzięki za linka do tego DAC. Sam DAC myślę, że dowolny wystarczy HI1178 sprawuje się bardzo dobrze ale jak będą trudności ze zdobyciem to znajdziemy inny :-)

Myślę że ten DAC będzie bardzo dobry. PCB i tak trzeba zrobić w wersji 2.0

pomidor

159

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jellonek napisał/a:

makeatr?

xxl - dosc niescile opisales czego potrzebujesz - atr to tylko obraz dysku, wazne tez jaki filesystem jest na tym dysku...

xxl-owi chodzilo o program dzialajacy z CLI

Prawde mowiac juz mnie to irytuje... :/ Dlaczego jak ktos robi program do przenoszenia programow do/z atr'a do jest to albo plugin do TC albo program okienkowy bez mozliwosci uruchomienia wsadowego... nikt nie pomyslal o programistach ktorze chcieliby w skrypcie wrzucac jakies pliki do atr'ow. Mam nadzieje, ze inicjatywa z tego watku do czegos doprowadzi...

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-03-08 12:15:45)

160

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

laoo - hę ? Ten tego coś się pomyliło ;-) ?

pomidor

161

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jellonek coś tam na gorze pisal i odpisywalem. sory za offtopicowanie. juz sie zamykam :]

162

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

pod unixy jest franny. do tego czego potrzebujesz w czasie kodowania jest okej.
C++ wiec moze da sie sportowac na windowsy.

franny -i rybka.xex -o rybka.com DYSKIETKA.ATR :)
http://zooey.sourceforge.net ... w plikach jako osobny podprojekt. Pa.

163

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Wlasnie sciagnalem sobie franny'ego skompilowalem bez zajakniecia pod cygwinem no i wlasnie to jest to co tygrysy lubia najbardziej :)
Kilka minut tylko dochodzilem jak sie tworzy nowa dyskietke (az zerknalem w zrodla i w glowe trace-owalem co tam sie w srodku dzieje) a jak skonczylem to stwierdzilem ze to banalne i nie wiem dlaczego odrazu nie wpadlem na to ze nowa dyskietke w double dla ataridos tworzy sie poprzez

franny.exe -f a -m a -t d -C dyskietka.atr

;)

164

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

laoo: ja pisalem o makeatr nie okienkowym (zbierznosc nazw) ale wlasnie do trybu cli
gdzies cos takiego widzialem (kubecj?) ale jakos nie moge znalezc...

btw. zrodla jindrusia sa dobrym poczatkiem do zrobienia pozadnej biblioteki do obslugi atrow

co do franny - kod troche mi sie nie podoba, ale dziala ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

165

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

huh zapedzilismy sie w offtopik w zlym watku, sorry electron sorry reszta.
Dely da sie te posty o franny/makeatr przeniesc do watku boriego (macatrx czy cos)

166

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

a co do VideoBoard - Pigula - moze zajmiesz sie reprodukcja karty ?? - mozna przeciez zlecic wykonanie wiekszej ilosci plytek - a i przy okazji obnizyc znacznie koszty.

Owszem jest takowa szansa (porządną stację lutowniczą kupuję zaraz po foreverze - bo jest mi potrzebna w robocie oraz przy mojej magisterce).  PCB to także nie problem.. zostają tylko oczywiście ustalenia formalne z autorem tego cacka...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

167

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ponoc można zamówić w firmie wykonanie nie tylko PCB ale i PCB + wlepione układziki. Nie wiem jak się to robi, ale moze przy wiekszej ilosci (ze 50 szt moze - chyba tylu by sie juz tu znalazlo) koszty by sie sporo obnizyly? No i czas wykonania bylby pewnie znaczaco mniejszy. Bo te układy w VideoBoard to chyba już nie tak prosto nakleić? Jak ktos znajdzie wykonawce i poda jego cene, to na pewno znajdzie we mnie uważnego czytelnika...

I'm not so bad, once you get to know me.

168

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

To przeciez układy smd - montaż prosty ale przy użyciu odpowiedniej stacji lutowniczej. A zamówienie 50 pcb z częściowym montażem będzie niestety drogo kosztowało. (Bazując na własnych doświadczeniach z pcb jestem na 100% pewien, że można zamówić maks 50pcb (z czego może 30-40 zostanie zmontowanych).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

169

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

chcecie montowac pirackie gtia?!? a ile kaszany z tego bedzie mial autor wynalazku?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

170

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

piotrv napisał/a:

Ponoc można zamówić w firmie wykonanie nie tylko PCB ale i PCB + wlepione układziki. Nie wiem jak się to robi, ale moze przy wiekszej ilosci (ze 50 szt moze - chyba tylu by sie juz tu znalazlo) koszty by sie sporo obnizyly? No i czas wykonania bylby pewnie znaczaco mniejszy. Bo te układy w VideoBoard to chyba już nie tak prosto nakleić? Jak ktos znajdzie wykonawce i poda jego cene, to na pewno znajdzie we mnie uważnego czytelnika...

Ponoć można polecieć w kosmos, jest coś takiego jak turystyka kosmiczna, trzeba mieć dużo pieniędzy. Nie wiem gdzie się to załatwia, ale jak się ma kasę to się da. Chyba to nie jest takie trudne.

Przepraszam za prywatę i offtopic, ale DCHW PO CO TEN POST? Nie masz nic do wniesienia w temacie po co piszesz?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

171

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

dely - wyluzuj. Post byl jak najbardziej na temat (no, powiedzmy okolotematowy) w kontekscie wypowiedzi electrona ze nie ma czasu/mozliwosci masowego montazu ukladu, a montaz jest trudny dla amatora (SMD). Stad dyskusja na temat przyszlego montazu i dystrybucji...

172

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

xxl napisał/a:

chcecie montowac pirackie gtia?!? a ile kaszany z tego bedzie mial autor wynalazku?

Mówisz o electronie?
Może od razu niech się wypowie jak on to widzi, bo skoro mówi że nie ma na to czasu, to wiadomo, że ktoś to będzie musiał jednak robić i sprzedawać (i może nawet nie-charytatywnie). Więc prośba do electrona - określ od razu licencję żeby nie było płaczu jak przy SIO2IDE i innych rozszerzeniach sprzedawanych seryjnie na Allegro. Co można a co nie robić z Twoim rozszerzeniem? Bo chyba liczba ludzi którzy chcą to mieć będzie znacząco większa od liczby ludzi którzy potrafią to sami sobie zrobić...

A jeśli chodzi o samo GTIA, to już pewnie całkiem inna sprawa...

dely napisał/a:

Przepraszam za prywatę i offtopic, ale DCHW PO CO TEN POST? Nie masz nic do wniesienia w temacie po co piszesz?

Fakty i linki wpisuje do Atariki, tutaj chyba można czasami rozwinąć jakiś temat zadając same pytania lub wyrażając wątpliwości? A może to nie jest "forum dyskusyjne"? W takiej sytuacji przepraszam.

Ostatnio edytowany przez piotrv (2006-03-09 10:06:07)

I'm not so bad, once you get to know me.

173

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

i jesli się dogadacie - co do "licencji", oraz innych praw - niech schemat, i inne source jesli chodzi o plytki itd. pozostana do wiadomosci wykonawcy - nie bedzie przynajmniej kopii na allegro, a autor bedzie mial przynajmniej kontrole nad iloscia sprzedanych sztuk.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

174

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Popieram Pina.

Sikor umarł...

175

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Hmmm... propozycja Pina bardzo nie w duchu OpenSource jest.
A jakby ktos chcial sobie sam zlozyc, albo cos poprawic, udoskonalic?

No ale mi tam rybka. Stacji lutowniczej nie posiadam, chetnie nabede gotowca za uczciwa cene.

Ale lepiej jest czasem udostepnic pelne zrodla i dokumentacje, tylko zastrzec sobie prawa autorskie do wykorzystania _komercyjnego_. Mysle, ze jest tak w tym przypadku.

Wieksza dostepnosc dokumentacji to wieksza popularnosc rozszerzenia.
Wieksza popularnosc to wiecej softu to wieksza popularnosc i tak w kolko...
Wieksza popularnosc to wiecej zamowien od nowych userow (szczegolnie, ze uklad jest trudny w budowie - nie sposob go zlozyc bez stacji lutowniczej i "na pajaka").
Wiecej zamowien z calego swiata to wiecej pieniedzy dla autora.

A jak ukrocic dzialania piratow?
Po pierwsze, taka rzecz kazdy woli kupic u autora albo "licencjonowanego dystrybutora" niz u pirata, szczegolnie jesli ceny beda podobne (autor nie bedzie zdzieral he he). Sadzac z komentarzy na AtariAge cena 60 Euro nikogo tam nie przeraza.

Po drugie - gdzie piraci mieliby sprzedawac swoja dopalke? Na eBauy albo Allegro. Z tymi instytucjami chyba latwo wyegzekwowac przestzreganie praw autorskich. Grozba zamkniecia konta aukcyjnego jest w dziejszych czasach lepszym batem niz grozba procesu o naruszenie praw autorskich :)

A utajnienie zrodel zaowocuje wykonaniem 20 sztuk dla Polakow i brakiem popularnosci na swiecie...

To takie uwagi swiezo po zakonczeniu lektury ksiazki "Wolna Kultura" :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2006-03-10 12:33:44)