176

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Może pozostawmy decyzję autorowi?

KMK
? HEX$(6670358)

177

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron, wysłałem Ci mail'a poprzez AA ale nie dostałem odpowiedzi... mam do Ciebie kilka pytań odnośnie Twojego projektu dla potrzeb diskmag'a na Falcon'a. Sprawa raczej pilna.... z góry dzięki za odp.

pozdrawiam,

greymsb@poczta.fm

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

178

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

drac030 - jasne ze autorowi, ale skoro inni doradzaja zeby utajnic zrodla, ja moge doradzic aby ujawnic, wg moich najlepszych intencji

179

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

nie mówiłem tego aż w tak drastycznym tego słowa znaczeniu. Mowa tu raczej o NIE UDOSTĘPNIANIU plików pod maszyne, która robi płytki. Nie można utajnić architektury rozszerzenia, ponieważ jedyne miejsce, gdzie byli by w stanie to zaprogramować - sprowadziło by się do instytucji zwanej dalej N.A.S.A. Układ i tak jest programowany z poziomu Atari, a chęć wykorzystania dopałki nie tylko jako karta GFX - zaprzeczała by tezie o tajemnicy konstrukcji sprzętu. Czyli - jest dopałka, dokumentacja na sieci, lecz plik protela (czy w czym to tam) przeznaczony WYŁĄCNZIE dla np. Piguły (o ile właśnie tak sięakurat stanie). I tyle :)

(to propozycja / ot taki sobie pomysł; oczywiście przy browarze człowiek ma dobre pomysły) :D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

180

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Muszę jeszcze poprawić PCB - tzn. zintegrować interfejs programowania, tak aby dodatkowe przewody nie były potrzebne. Poza tym czeka mnie być może zmiana DAC, chociaż ... możecie zamawiać próbki intersila HI1178, może okaże się w pewnym momencie, że mamy ich dużo :)

Doumentacja jeszcze się pisze, z dużymi oporami - ale powstanie - przepraszam za opóźnienie.

Co do ewentualnej produkcji - najlepszą dla mnie opcją jest zamówienie PCB i sprzedawanie ich, nie chciałbym jednak być posądzonym o zdzierstwo :-) Całą resztę mogę udostępnić (schematy, pliki programowania). Tak to widzę na tę chwilę, co Wy na to ? Muszę też wiedzieć ilu jest naprawdę chętnych ...

pomidor

181

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ja mysle, ze chetnych to sie sporo znajdzie :)
moze pomysl o jakims ogloszeniu sie na zachodzie, bo tam to ludziska wiecej jedbak kasy maja...

182

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

Czyli - jest dopałka, dokumentacja na sieci, lecz plik protela (czy w czym to tam) przeznaczony WYŁĄCNZIE dla np. Piguły (o ile właśnie tak sięakurat stanie). I tyle :)

Pinek napisałem, że mogę się zająć składaniem po foreverze ale nie ja jeden mogę takie rzeczy robić!

Udostępnienie wszystkich plików na jakieś stronce poświęconej temu rozszerzeniu spowoduje tylko i wyłącznie większą popularyzacje na zachodzie - bo w Polsce nie wierzę aby każdy rzucił się do firmy elektronicznej i zamówił sobie sam pcb (bo minimalna ilość to około 30-50sztuk, do tego dochodzi koszt kliszy - mogę dodać że średnio musisz na dzień dobry założyć 500-800zł na jeden projekt). A założone pieniądze może odzyskasz po 2-3 miesiącach (czasami dłużej.. np. idea)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

183

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A ja mam o\pytanko dotyczaceprogramowania tego cuda.
Chociaz programista ze mnie zaden, to ostatnio napowaznie planuje zajac sie asm na 6502, ale nie wiem, czy przyda sie to do ew pisania nowych progow na VB.
Wiec pytam, jak sie na to programowac bedzie?

184

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

w assemblerze ?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

185

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Asembler czy też C są tak samo dobre. Dla VBXE nie robi to różnicy.

Co do zamawiania PCB - Piguła nie jest tak źle jak piszesz. Ja zamawiałem 2 sztuki
i mógłbym zamówić nawet jedną. Tylko przy takiej ilości koszty są ogromne, bo uruchomienie produkcji swoje kosztuje. Za 2 szt. zapłaciłem 180 z przesyłką.

pomidor

186

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

wlodo - jak bylo wspomniane wczesniej w tym watku - POCZEKAJ NA INSTRUKCJE!!
pewnie bedzie to jakis specyficzny ciag instrukcji dla tego wlasnie ukladu (mozna to i assemblerem nazwac), a moze to nawet bedzie z czyms zgodne?

sam czekam...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

187

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

oki. bede czekac.
mam tylko nadzieje, ze niezadlugo bedzie dostepne, bo strasznie sie podjaralem na ten sprzet:)

188

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

przeczytaj ten watek od poczatku - jest juz napisane kiedy sie mozesz spodziewac dokumentacji (w zeszlym tyg :D) oraz kiedy gotowego projektu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

189

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

czy ja dobrze czytam (dokumentacje) ?

czyli mozna zakryc caly std. obraz atari overlayem ?

no to mozna pisac gry tak, ze na wyjsciu video bedzie wygladala jak do tej pory a na wyjsciu rgb o wiele lepiej - nie potrzeba 2 wersji programu ....

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

190

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

XXL: pisz, ja chętnie wydam taką gierkę.
Może ktoś jednak chce napisać komercyjną grę na małe Atari...? Chętnie ze wspomaganiem nowej karty...

Sikor umarł...

191

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Nie tylko można, ale zawsze tak jest. Po prostu tam gdzie nie widzisz OVERLAYA znaczy to, że dane VRAM w tym miejscu mają wartość 0. Dzięki temu widzisz PLAYFIELD. Oczywiście dodatkowo ważne tu są priorytety ... Pytajcie o szczegóły a ja będę to umieszczał w dokumentacji, która będzie cały czas poprawiana / uzupełniana a za jakiś czas wypuszczę nową wersję.

pomidor

192

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Czytając doce, widząc zaprojektowaną płytkę można powiedzieć, że cała scena kuca do miecza electrona. Poza tym dla grafików czy też koderów karta jest tak zajebista, że there is no dick in the village!!!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

193

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Tiger/NG napisał/a:

nie mam nic przeciw temu zeby sobie mazać w wyzszej rozdzielczosci i w takiej ilości
kolorów i bez interlace'u

Ja tym bardziej, ale raczej nie licz na to, ze ktos napisze na VB specjalny i wygodny (!) edytor do rysowania gfx-ow atarowskich

Tiger/NG napisał/a:

no i wierzcie mi, ze juz zadna konwersja w pC by nie dostala sie do pierwszej 5 na gfx compo

a z aMIGI tez nie? ;P   Mysle, ze sie mylisz, teraz bedzie jeszcze latwiej przenosic... ;)  :D

Poczekamy, zobaczymy.... ;] 


P.S. Moze ktos wreszcie VECTOR dokonczy i bedzie on niezle wygladal (tzn. gra, a nie ten ktos) :]

Ostatnio edytowany przez Dracon (2006-03-15 10:31:07)

194

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Dracon napisał/a:

Ja tym bardziej, ale raczej nie licz na to, ze ktos napisze na VB specjalny i wygodny (!) edytor do rysowania gfx-ow atarowskich

wygodniej bedzie photoshopem robic atarowska grafike na vbxe ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

195

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Pytajcie o szczegóły a ja będę to umieszczał w dokumentacji, która będzie cały czas poprawiana / uzupełniana a za jakiś czas wypuszczę nową wersję.

Czy pytania mozna zadawać tu, czy na priva/maila?

Odwaze sie i pierwszy zadam pytanie z pewna obawa, bo dokumentacje czytalem tylko dwa razy i moze cos przeoczylem:

Jakie sa zadania poszczegolnych rejestrow SRCA0, SRCA1, SRCA2. Nigdzie nie jest napisane dlaczego musza byc trzy, a nie np SRCAL i SRCAH.


Mam jeszcze mnostwo pytan o kolory, ale zaczekam na czwarty punkt dokumentacji.

196

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ponieważ SRCA0 SRCA1 oraz SRCA2 służą do zaadresowanie pamięci liniowej 512KB a do tego potrzeba 19 bitów czyli 8 + 8 + 3.  SRCA0 jest częścią najmłodszą, SRCA2 najstarszą (3 bity)

pomidor

197

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

To żem sie wygłupił... ;)

Jesli kopiujemy np blok 2x2 spod adresu 0 (XCOUNT=YCOUNT=1 i SCR0=SRC2=SRC3=0), to zostana skopiowane bajty spod adresow 0,1,512,513, czy 0,1,2,3 ?

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-03-15 14:22:16)

198

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

spod adresów 0,1,2 i 3.

pomidor

199

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ta druga opcja tez IMHO bylaby przydatna: mielibysmy wtedy mozliwosc wycinania ze zrodlowego sprajta dowolnych fragmentow. Mozliwe/sensowne/oplacalne jest dopisanie takiego ficzera i podpiecie wyboru pod ktorys wolny bit?

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-03-15 15:30:40)

200

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Co do zamawiania PCB - Piguła nie jest tak źle jak piszesz. Ja zamawiałem 2 sztuki
i mógłbym zamówić nawet jedną. Tylko przy takiej ilości koszty są ogromne

Dlatego pisałem o 50 sztukach.. dopiero przy takiej ilości koszt wykonania kliszy oraz jednostkowy pcb jest do zaakceptowania:)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim