Temat: Toms 720

Widziałem na allegro ostatnio wystawioną stację TOMS 720. Wiem, że dłgi czas jedynym licytującym był AS... Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jaka była finalna cena ów rarytasu?

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Toms 720

Qpiłem ją właśnie dzisiaj...W stanie jest  extra megazajebistym i megawqrswitym .. Wygląda jak nowa.
Człowiek co ją sprzedawał nawet nie wiedział za bardzo o co chodzi "cyt. czy stacje jest w pełni sprawna - tak ma jakiś program wgrany przez który nie chcą się ładować gry... dostąłem jeszcze worek dyskietek.... )....
-Jest to najbogatsza wersja Toms 720, moje cudo ma Centronic-s i RS 232. ( czyli Toms 720 CR czy RS )

265 pln ( nawet nie chcę pisać ile dałem swoją maxymalne cenę ...)

Sam mam pytanie od zawsze mam Toms-a 710 ( kilka lat temu przepiłem do niej zasilacz, muszę w końcu wysłać Styjkowi kasę na nowy  ) , posiadam wszelkie rozrzerzenia tomsów w Atarce...

Natomiast stacja ma jakiś dziwny kabel ( oprócz din-a 5> z przejście na sio )
Wychodzi z tej samej dziury???

taki jakby din tylko "bogatszy" czy ktoś może wie co to jest?

mogę dokładnie obfotografować i wrzucić...

Przepraszam za wulgaryzmy ale jestem już po 6tym piffku i cieszę się jak dziecko z tej stacji..
A swoją drogą to niewiedziałem że jeb* telewizory są takie wredne..
Jutro jadę po kabel euro-Atari i będzie gites..

Jestem naprawdę szczęśli.. nawet nie wiecie jak ładnie wygląda Toms 710tka obok 720 .

*qrwa tylko nie jadę na forewera..........................
widziałem Toms 720 które chodziły na allegro po 700pln ...

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-03-14 20:04:37)

3

Odp: Toms 720

as: kazda stacja postawiona obok T720 wyglada lepiej :) anyway - gratulacje! twoje zdrowie!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: Toms 720

tak.. każda wygląda przy niej jak zabawka.. nawet 710 to taki "malutki gniot" przy niej (!!) ...

5

Odp: Toms 720

No to należy ją zacząć klonować!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

6

Odp: Toms 720

700 pln?....

Odp: Toms 720

200 us$ za flopa , chyba goscia yeblo

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: Toms 720

bitman - jak juz kiedys ustalilismy - Ty zyjesz w innym swiecie gdzie Falcony boxowe stoja na ulicach ;) I czasami dobrze na tym wychodzisz, nie? To nie nabijaj sie z ludzi, dzieki ktorym min. czasami zarabiasz :D

Moge pokazac aukcje z eBaya zakonczone cena:
* Atari 800 Full View 80 Display Card & 32K Memory - $125
* Diamond GOS By Reeves on ICD S. Cartridge Atari XL/XE - $76 (ja chcialem dac $51)
* ATARI JAGUAR- BATTLESPHERE - $250
* Jaguar CatBox - $150
* Gra Infocom Suspended (Mask Box) - >$300
* Atari 65 XE with ARABIC cartridge software - $221
itd.
A niedwano jeden znajomy kolekcjoner dal na Allegro 1000zl za ZX Sepctrum +3 w idealnym stanie boxowym.
Ja dalem $110 + $90 wysylki za kolekcje 40 gier  (min Sierry) na Atari ST.

$200 za stacje nie szokuje, szczegolnie ze pojawia sie ona na sprzedaz raz na 3 lata. Sam zalowalem ze nie mam akurat kasy.

PS. Dzieki za carty na Jaga - doszly w idealnym stanie.

9

Odp: Toms 720

A widzieliście jakiś czas temu za ile poszedł MIO + cart SDX oryginalny? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Toms 720

oj nosty napaliles sie i tyle , moze przyjdzie dzien ze znajdziesz tomsa na ulicy
trzeba wierzyc w szczescie !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

11

Odp: Toms 720

bitman napisał/a:

trzeba wierzyc w szczescie !!!

;D qurwa Atarke coraz ciezej znalezc ...a jest ich xxxxxxxx na swiecie...a ty tu ze toms'a ;D hehe

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Toms 720

he , pomysl ile tomsow skonczylo zywot na wysypisku smieci i zpal swieczki

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2006-03-15 11:35:11)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: Toms 720

-strach pomyśleć!!!!

Lewis tak za 700 pln poszedł goły trochę zniszczony Toms 720 na allegro, jakieś pół roku temu, sam licytowałem -ale przy 300czy360zł wymiękłem (!!)

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-03-15 18:33:28)

14

Odp: Toms 720

Sam jestem kolekcjonerem (choć tylko xe/xl + pochodne), ale za tą stację, która wygląda jak prostownik do poloneza zmontowany w piwnicy i oddany jako praca dyplomowa na zakończenie technikum, nie dał bym więcej niż 100 zeta (to i tak sporo). ;)
Ale jak ktoś ma kasę, to i ma inny system wartości - i nie ma się co dziwić.

15

Odp: Toms 720

Bo jestes kolekcjonerem. Do ogladania sie nie nadaje. Ale do uzywania, to jest najlepsze co moze byc!

16

Odp: Toms 720

Prócz twardego dysku.

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: Toms 720

Tomsówka 720 to dość udana stacja do Atari - praktycznie bezawaryjna, od razu z turbo i możliwość upychania na dyskietki... ale rzeczywiście dla kolekcjonera to nie ma wartości... w sumie kolecjonerom wiele do szczęścia nie trzeba... kupią na allegro Atarkę, nawet nie musi działać... ba... wystarczy sama buda z klawiaturą... i już może dumnie pokazywać kumplom: "Patrz, mam Atari!" :lol:

18

Odp: Toms 720

Może i najlepsza ale troche niedopracowana...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Toms 720

tzn.?

20

Odp: Toms 720

np. zbyt "cienki" zapis na dyskietkach i klopoty z odczytem na innych stacjach albo wolniejsze buforowanie niz na modach toms multi, ze o braku supportu dla kopiowania dyskow w postaci RAW nie wspomne.
choc nie powiem, pomysl sciezek nieparzystych jest wielce zacny.
ale czasy sa inne i teraz draco i jego KMK wespol z JŻ rulezuje.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

21

Odp: Toms 720

AS: Tajemnice Atari, gdzieś z pierwszej połowy rocznika '92. :]

5eba: jako kolekcjoner powinieneś raczej docenić wartość Tomsa 720 - chociażby dlatego, że nie było ich zbyt wiele. To, że są ludzie, którzy potrafią coś takiego zmontować w technikum, wcale nie zmniejsza jej wartości.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Toms 720

epi napisał/a:

5eba: jako kolekcjoner powinieneś raczej docenić wartość Tomsa 720 - chociażby dlatego, że nie było ich zbyt wiele.

Jako kolekcjoner doceniam wszystko to,  co jest wykonane zgodnie z duchem Atari XL/XE, albo chociaż nosi tego ślady, a Toms'y traktuje tylko jako regionalną ciekawostkę.

Odp: Toms 720

ja zgadzam sie z 5eba i drac030  na 100%
look stabilizatora do TV Beryl 102 i naprawde regionalna ciekawostka , mowiac $$$ na ebay takie ufo 50 baxow max wydyma
w dzisiejszych czasach super alternatywa to KMK lub SIO2IDE , toms dla """  kolekcjonera """

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2006-03-15 23:34:40)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Toms 720

A ja mam pytanie: kolekcjonerzy czasto poluja na boxy i sami ich nie otwieraja. Czyli na polce stoi np. nierozpakowane 65XE w pudelku. Czy nikt nigdy nie probowal sprzedawaca pudelek z ze tak powiem ceglami w srodku?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: Toms 720

Sęk w tym, że opakowanie przeważnie się wyrzuca, więc pudełek jest mniej niż komputerów.

KMK
? HEX$(6670358)