126

Odp: Koniec świata.....

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ … 45306.html

Sikor umarł...

127

Odp: Koniec świata.....

sukkor napisał/a:

Jak ty się wyrażasz.... To nie sejm.

:D :D :D

Adam Kolubkowski napisał/a:

Czy to nasza wina ze uzywasz kiepskich dystrybucji? W takim Debianie czy Ubutu to jedna komenda, ewentualnie kilka klikniec myszka, restart srodowiska graficznego i juz jest.

dokladnie!!

5eba napisał/a:

BTW powinna być opcja całkowitej rezygnacji z obsługi kont, jak i z praw dostępu już podczas instalacji.

taaa - rezygnowac ze sprawdzonej, dobrze dzialajacej filozofii oprogramowania, bo paru idiotow ze nalecialosciami z zawirusowanego swiata nie moze sie przestawic... przyzwyczajenia wyniesione z Windy SĄ ZŁE!! to tak jakby kogos uczyc programowania od pascala - skrzywienie pozostaje do konca zycia :/

btw. pewien jestes ze to ty jestes wlascicielem twojego komputera, a nie jakis script kiddie, ktory wykozystujac luke w windzie (brak zabezpieczen - niemal wszystko tam dziala z uprawnieniami administratora) wykozystuje "twoj" komputer do oblegania irca masami "bot"ow...

ojciec redaktor napisał/a:

Święta Wielkanocne (juz niedługo) są zdecydowanie fajniejsze od Świąt Bożeg Narodzenia

ja tam wole Helołin :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

128

Odp: Koniec świata.....

Jellonek napisał/a:

to tak jakby kogos uczyc programowania od pascala - skrzywienie pozostaje do konca zycia hmm

hehe tu sie zgadzam, ja tak zaczynalem w szkole sredniej i mam to skrzywienie do dzis :)

129

Odp: Koniec świata.....

jellonek napisał/a:

taaa - rezygnowac ze sprawdzonej, dobrze dzialajacej filozofii oprogramowania...

Nie napisałem ZREZYGNOWAĆ - mieć wybór - prawo każdego człowieka.

jellonek napisał/a:

...btw. pewien jestes ze to ty jestes wlascicielem twojego komputera, a nie jakis script kiddie, ktory wykozystujac luke w windzie (brak zabezpieczen - niemal wszystko tam dziala z uprawnieniami administratora) wykozystuje "twoj" komputer do oblegania irca masami "bot"ow...

Przecież jest masa programów do monitorowania ruchu w sieci, nawet na routerze bym to zarejestrował ;) - poza tym skąd to przekonanie, że wszystkie domowe kompy są podłączone do sieci? o.O

jellonek napisał/a:

...przyzwyczajenia wyniesione z Windy SĄ ZŁE!!

I sądnego dnia Pan Mordu wykorzysta luki w windowsi'w by móc kontrolować świadomośćią milionów ludzkich istnień! AAAAAAAAAAAA!:D:D:D

Przyzwyczajenia Polaków do robienia zakupów w niedziele SĄ ZŁE!! - lol

Ostatnio edytowany przez 5eba (2006-03-30 10:15:56)

130

Odp: Koniec świata.....

Przyzwyczajenia Polaków do robienia zakupów w niedziele SĄ ZŁE!! - lol

:D :D :D

takie przyzwyczajenia nie szkodza innym, a przyzwyczajenia "windziane" utrudniaja zycie bogu winnym ducha administratorom z piekla rodem (BOHF ;) )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

131

Odp: Koniec świata.....

Uprasza sie o podniesienie wartosci merytorycznej wątku ;)

Troszke OT:
http://toothpastefordinner.com/032706/anything-nice.gif

132

Odp: Koniec świata.....

People talk too much for what they have to say.

i

People talk too much even if they have nothing to say.

btw. merytoryczne? w tym watku? :D
jednak masz calkiem abstrakcyjne poczuje humoru :)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-03-30 15:47:45)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

133

Odp: Koniec świata.....

I? Przeca MS walczy z w sadach z roznymi instytucjami i firmami co najmniej od poczatku lat 90tych...

jellonek napisał/a:

...brak zabezpieczen - niemal wszystko tam dziala z uprawnieniami administratora...

Owszem, bo userzy nie dzialaja na kontach z ograniczeniami. Ktory z kolegow *nixowcow pracuje na codzien na koncie roota bez hasla? A kto nalezy do 2% "kowalskich", ktorzy maja chociazby haslo na swoim koncie admina w Windows XP?

134

Odp: Koniec świata.....

no ja mam haslo na admina pod xp ;)
mam tez osobne konto do uruchamiania ie, ale ponad rok jego nie uzywalem :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

135

Odp: Koniec świata.....

Z jakimi uprawnieniami?

136

Odp: Koniec świata.....

Ja normalnie pracuje na koncie z grupy "uzytkownicy zaawansowani" + prawa do dyskow D,E itp. Czy to wystarczy? (jesli chodzi o bezpieczenstwo)

137

Odp: Koniec świata.....

Czy to jest jakies kolko samopomocy technicznej gospodyn wiejskich? ;)
No napewno lepiej niz admin, ale ogolnie users to jest to ;)

138

Odp: Koniec świata.....

Lewis, ale co ty w zasadzie chcesz udowodnić twierdząc, że 98% Kowalskich pracuje pod windą na koncie administratora bez hasła? Niektórzy muszą, sam znam program, który za Chiny ludowe nie chce działać pod XP jeśli są włączone "konta" - i nie powiesz mi, że to nie jest wina Windows i zaszłości z czasów 3.11.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-03-31 01:29:44)

KMK
? HEX$(6670358)

139

Odp: Koniec świata.....

w wypadku xp - najlepiej jest nacodzien pracowac na koncie o uprawnieniach "user zaawansowany", a do szrotow w stylu ie powinno sie miec dodatkowe konto (moze byc i bez mozliwosci logowania) "z ograniczeniami", potrzebne jedynie do uruchamiania aplikacji. ale jak to zrobic? ctrl+prawy klawisz myszy i powinno sie w liscie wyboru pojawic "uruchom jako uzyszkodnik". mozna tez zrobic odpowiedni skrot (tak aby wywolywana aplikacja - np. ie - uruchamiana byla "jakoby przez łograniczonego juzera") ale nie pamientom jak ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

140

Odp: Koniec świata.....

znalazlem cos tu

141

Odp: Koniec świata.....

...for Workgroups :P

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

142

Odp: Koniec świata.....

rozszerzajac pojecie "good shit" mozna powiedziec ze kazde gowno jest dobre, jesli ktos jest przy nim szczesliwy.
na szczescie dzisiejsze dyski sa na tyle duze, ze nie stanowi problemu zainstalowanie odrebnej platformy do biura/gier/internetu/stawiania szeroko pojetego servera/eksperymentow/...
bez tej swiadomosci, o co zadnego z was nie podejrzewam, dojdziemy do inkwizycji i palenia na stosach (ew. przepelniania stosow) w stosunku do myslacych inaczej.
mozecie podac jeszcze duzo 'statsow', a i tak kazdy bedzie sie trzymal swojej wersji.

dely: zamknij watek, wstydu oszczedz!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

143

Odp: Koniec świata.....

drac030 napisał/a:

Lewis, ale co ty w zasadzie chcesz udowodnić twierdząc, że 98% Kowalskich pracuje pod windą na koncie administratora bez hasła? Niektórzy muszą, sam znam program, który za Chiny ludowe nie chce działać pod XP jeśli są włączone "konta" - i nie powiesz mi, że to nie jest wina Windows i zaszłości z czasów 3.11.

Dokladnie to, co zacytowal Laoo. A ze aplikacja nie chodzi bez praw administratora? Coz, nie jest napisana pod system "z kontami" (sporo aplikacji z Windy 98 ma ten problem). Mozesz uruchomic z prawami admina sam tylko program. Sposob probowal ;) zaprezentowac Jello.

144

Odp: Koniec świata.....

No tak, pewnie mogę, ale rozumiesz chyba, o co chodzi: problemy z Windows nie pochodzą wyłącznie od głupoty czy niedbalstwa uzytkowników, ale też stąd, że ten system wywodzi się z desktopu dla jednego użytkownika dłubiącego w nim lokalnie. Jak się z czegoś takiego próbuje zrobić system wieloużtkownikowy, to się okazuje, że nie wszystko działa i siłą rzeczy pozostajemy na koncie administratora, co jest - jak twierdzisz - niebezpieczne.

Na unixoidach jest dokładnie odwrotnie, bo on od początku jest dla wielu userów i nie ma zaszłości z czasów DOS-u.

KMK
? HEX$(6670358)

145

Odp: Koniec świata.....

Z tym, ze akurat Windows XP ma niewiele wspolnego z DOSem. Jest posrednim nastepca Windows NT, a te wywodza sie z OS/2. Winda NT byla od poczatku pisana jako system wielouzytkownikowy....
Drac030: chyba starczy juz. Nie dajmy wygrac zakladu mikeyowi ;)

146

Odp: Koniec świata.....

Dacie dacie ...

147

Odp: Koniec świata.....

E tam. Chcialbys.

148

Odp: Koniec świata.....

Akurat! :)

149

Odp: Koniec świata.....

To ja może pomogę? ;]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

150

Odp: Koniec świata.....

Statsiarze!