1

Temat: Nibbly - nowa gra

Vidol i ja popełniliśmy następną gre logiczną a właściwie port gry z C64 Nibbly92. To taki mały przerywnik w pracy nad większym tytułem. Grafika i cały silnik gry juz jest, muzyka także dzięki uprzejmości Świetego i jego playerowi SID2POKEY.

W oryginale jest tylko 16 plansz do przejścia, jednak Vidol postanowił dobić graczy i stworzył dodatkowe 84, czyli w sumie jest ich 100. Testował je, jednak nie ma pewności czy nie popełnił jakiegoś błędu dlatego przydałaby się chętna osoba do przetestowania gry i przejścia wszystkich 100 plansz. Ktoś się odważy ? Taka osoba musi na 100% przejść wszystkie poziomy i raportować który level do poprawki, którego nie da sie przejść bo kiepsko by to wyglądało gdyby któregoś levelu nie dało się przejść :(

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

2

Odp: Nibbly - nowa gra

To poka.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Nibbly - nowa gra

Też się zgłaszam - ale będę testował dopiero po świętach (bo mnie nie ma teraz). Na real Atari, of coz.

Sikor umarł...

4

Odp: Nibbly - nowa gra

a ja dostane mailem od Sikora ?? :) -

TeBe - lol;- cisza, cisza, az tu nagle. ...

a nad jakim "wiekszym" tytulem pracujecie ?? (jesli moszna tak z ciekawosci)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Nibbly - nowa gra

jesli to kolejny tertis "to ja przepraszam..."

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

6

Odp: Nibbly - nowa gra

tak, Nibbly to kolejny klon tetrisa :P

7

Odp: Nibbly - nowa gra

super, tetris to suuuper gra

8

Odp: Nibbly - nowa gra

kurde! na c64 wyglada wporzo. jak juz to zrobicie kilka zmian w engine, frogger na srodek i bedzie zuma!
zuma

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Nibbly - nowa gra

a ja nibblera nigdy nie lubiłem, o!

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Nibbly - nowa gra

Kolejna gra logiczna :( :( :(

11

Odp: Nibbly - nowa gra

a co ... q4 by sie chcialo, aaa ?

12

Odp: Nibbly - nowa gra

ced: eee... jedynka by spoko styknęła! ;D

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Nibbly - nowa gra

cedyn: gry logiczne przejadły mi się od czasów świetności L.K.Avalon :D Ja rozumiem, że na Mortal Kombat, Wolfensteina czy dokończenie Vectora nie ma co liczyć, ale szczerze mówiąc gierka w stylu "Klątwy" byłaby bardzo fajna ;)

14

Odp: Nibbly - nowa gra

albo strzelanie kałachem do ludzi biegających po placu targowym. O !! :) -

... albo kure - te z grzyba. Latają kury - i trzeba zajebać jak najwięcej się da. .. Ale to może już na VBXE :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Nibbly - nowa gra

Mac - popieram brakuje nowej fajnej przygodówki w stylu Władcy Ciemności, Klątwy itp...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Nibbly - nowa gra

bedzie vbxe to co za problem przeniesc monkey island ? brakuje wielu gier, nibbly tez. kolo sie zebral i pisze gierce a w odpowiedzi dostaje jakies bzdury "wysiadam", "dziekuje"...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: Nibbly - nowa gra

xxl: bo tak naprawdę gier logicznych na atari wyszło dużo - fajnie, że ktoś chce coś tworzyć nadal na Atari, ale nie wymagaj, że ludzie będą skakać pod chmury z radości widząc kolejną mutacje gry opartej na tetrisie, sokobanie, robalu etc, bo takich rozwiązań i kombinacji można stworzyć jeszcze multum, ale czy o to chodzi ?

18

Odp: Nibbly - nowa gra

nie wymagam tego :) tebe napisal, ze szuka osoby do przetestowania gierki a zglasza sie jeden z drugim: ja, ja nie chce... podstawowka. to sa jalowe uwagi.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: Nibbly - nowa gra

Czy sie Wam to podoba czy nie, razem z Vidolem i Świętym zrobiliśmy port gry z C64, nie chodzi tylko o sam rodzaj gry, ale o To jakiej jakości jest port tej gry, o To że Wy malkontenci nie zrobilibyście takiej gry w takim stylu i za 100 lat

Pisanie na forach o Atari nie ożywi go , ożywią go programy które napiszecie, a czytajac większość w/w wypowiedzi wychodzi na to że zamiast napisać coś łatwiej jest mleć ozorem, czy coś sensownego z tego wyniknie ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: Nibbly - nowa gra

Tebe! 5+, + duża buśka

21

Odp: Nibbly - nowa gra

Tebe zapodaj ją na mejla chętnie potestuje!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: Nibbly - nowa gra

macgyver napisał/a:

cedyn: gry logiczne przejadły mi się od czasów świetności L.K.Avalon :D Ja rozumiem, że na Mortal Kombat, Wolfensteina czy dokończenie Vectora nie ma co liczyć, ale szczerze mówiąc gierka w stylu "Klątwy" byłaby bardzo fajna ;)

hehe... gry logiczne po prostu najszybciej się pisze i chyba najmniej w nich trzeba testowania (w porównaniu z strategiami, symulatorami, sportowymi, wyscigami) stad pewnie AVALON poszedl z tym na calosc (np. kiedys zamiast gry "ZMIERZCH" /podobno to jakaś strategia z RPG/ obdarował swiat "SAPEREM" :lol:).
Ale TeBe sie nie czepiajcie, przeciez ma na koncie zakodowanie przygodówki tekstowo-graficznej "Droga do Duplandu", wiec teraz najwyzej czas na XXL w tym temacie... ;)

23

Odp: Nibbly - nowa gra

A ja chcialbym zobaczyc na Atarku jakies wyscigi samochodowe np. Power Drift :) (wiem, marzenie scietej glowy) :D

bits received: 001000100010110000100010

24

Odp: Nibbly - nowa gra

Tebe: jak napisałem: po Świętach mogę testować. Mail do mnie jest (chyba) ogólnie znany, więc..? A na temat malkontentów nie będę się wypowiadał, bo i po co?

Sikor umarł...

25

Odp: Nibbly - nowa gra

Giera wypas - nie wiem jak w oryginale na C64 porusza się postać - ale dodatkowym utrudnieniem może być zachowanie podobne do tego z gry monstrum! Dla mnie osobiście będzie to druga kultowa pozycja zaraz po Getrisie..... Widze ze z Vidolem robicie kawał dobrej roboty (bardzo kolorowe gierki jakich do tej pory brakowało) tak trzymać!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-04-17 03:38:35)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim