1

Temat: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale czy jest to mozliwe. Chodzi mi o to ze dane są zapisane za pomocą dzwięku wiec możnaby użyć jakiegoś programu który przerabiałby pliki .atr na wav a poźniej do jakiejś wieży i na kasetę (to tylko takie teoretyczne gdybanie)
I wtedy można wgrywać gierki z kaset :) (kocham dźwięk danych :D)

2

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

atr to nie. Ale możesz użyć xex2cas i potem cas2wav i masz plik dźwiękowy. Potem na kasetkę, alleluja i do przodu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

Dzieki za odpowiedz. Btw czy ja jestem inny ale niedawno kupilem sobie atari i po usłyszeniu tych psychodelicznych piskow az mi ciarki przeszły po plecach :D
Mam w zestawie stacje dysków 1050, (w dzieciństwie mialem ca2001) i mimo to wole poczekać i posłuchać jak sie wczytują dane z kaset :)

4

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

eeee ja wole słuchac pyrkania hdd :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie obrazów. Czy jest jakis program do robienia .cas i .xex ?? Bo z .atr można łatwo wyciągnąć pliki a później zrobić tylko odpowieni obraz z nich.

6

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

XEX - to pliki com z Atarki (rozszerzenie XEX jest tylko po to aby pliki nie myliły się z pecetowymi EXE).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

Również mam ochotę zrobić sobie niewielką kolekcję oprogramowania na kasetkach, tak hobbystycznie oczywiście. Mały powrtót do przeszłości. Tak więc przy okazji, czy ktoś posiada komplet wav2cas i inne? Jeśli tak, to mogę prosić o linka lub gotową paczkę na maila? Zrewanżuję się w miarę możliwości oczywiście.

Poza tym część softów na taśmach miało zabezpieczenia, czy wav2cas'owi to nie przeszkadza? Czy jednak można konwetować tylko te niezabezpieczone, czyli np. gierki w normalu z sześcioblokowym loaderem w postaci wykrzyknika i jemu podobne?

Poza tym, zna ktoś linka do opisów tych softów oraz sposobów konwersji w różne możliwe strony? Interesuje mnie też możliwość kopiowania od razu z dyskietki (obrazu) na system Turbo np. 2000F lub jemu podobne w własnym trzyblokowym loaderkiem.

Pozdrawiam,
Andy

8

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

A czy można posiadając stacje 5.25 do PC nagrać w jakiś sposób gry na dyskietke aby chodzily na przwdziwym Atari?

grunge is dead... but live in us.

9

Odp: Czy można nagrać cos na kasetę bez sio2pc ?

może już lepiej wykonać sio2pc, obraz da się wpakować programem WriteATR (w bazie plików jest) ale niewiem czy to działa ;)

Ostatnio edytowany przez SQT (2006-08-13 22:08:56)