Temat: Ca-2001

Witam :] mam problem mam nadzieje ze mały;) ze stacja CA-2001 która przelezała w pudełeczku pół roku ..:P przy wczytywaniu gier wyskakuje mi BOOT ERROR ( pół roku temu działała) co robic?:P
z faq..;]
A: Sytuacja taka zachodzi podczas próby wgrywania programu przy uruchomieniu komputera. Przy stacji dysków mogą być następujące przyczyny:

1. Dyskietka jest niesformatowana lub zawiera programy bez systemu (DOS) lub bez inicjalizera. <---( pół roku temu działaly a wczytywałem tak samo )

2. Usiłowano wgrać program w niewłaściwy sposób (program basicowy z klawiszem "OPTION" lub maszynowy bez wciskania żadnego klawisza). <-- zawsze wyskakuje boot error

3. Stacja dysków nie jest włączona lub ma niewłaściwie przydzielony numer (inny niż D1). <--- chdzi o te przełaczniki z tyłu stacji?:P jesli tak to wszystkie skierowane  sa w gore czyli chyba na D1 ;)

Pomocy:( z góry dziękuje :]

2

Odp: Ca-2001

Może być jeszcze kwestia brudnej głowicy - najlepiej ją przeczyścić stężonym spirytusem (byle nie salicylowym), oczywiście po uprzednim rozkręceniu stacji.

A w ogóle jak się ta stacja zachowuje - czy cokolwiek czyta, czy od razu BOOT ERROR? No i czy przy zamykaniu dystkietki kluczyk nie chodzi dziwnie za lekko?

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Ca-2001

ja stawiam na problemy z przewodem,ale oczywiście mogę sie mylić,bo się nie znam...:)

gep/lamers^dial

4

Odp: Ca-2001

no to czyta jakis czas i nagle warczy i BOOT ERROR .. a kluczyk ten co sie zamyka to moze i jakos lzej chodzi niz zwykle...
a któro to głowica?:0 <glupek>

5

Odp: Ca-2001

Stawiam na pasek. Rozkrecic wymienic tj. zalozyc nowy stary pewnie sie rozpadl.

6

Odp: Ca-2001

A ja przeczyściłbym prowadnice czyli te dwa pręty po których przesuwa się głowica. Czyścić czystą benzyną i tamponem z waty potem przesmarować smarem silikonowym. KONIECZNIE SILIKONOWYM ! ! !. Do nabycia w sklepie elektronicznym
Głowica to jest to coś co jeździ po tych dwóch prętach metalowych. Widać ją po roskręceniu obudowy. Aby się do niej dostać należy zdemontować górną płytkę z elektroniką. Czyścisz jej dolną część na którą kładzie się dyskietka. Na klapce która docisnie dyskietkę powinien być od spodu kawałek filcu. Sprawdź czy jest.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2006-05-30 16:09:18)

7

Odp: Ca-2001

mogl sie jeszcze zjarac pokey, ale nie bede krakal :)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: Ca-2001

cześć

Zjarany Pokey też może być :] Kabel tez może być. To łatwo sprawdzić - SIO2PC albo magnet i bedzie jasne.
A jeśli mowa o jaraniu - warto by było też sprawdzić na drugim końcu - czyli układ na SIO stacji,
bodajże 74244. To tyle na temat elektroniki :)

Pozdrawiam

tOri

Ostatnio edytowany przez toriman (2006-05-31 14:03:40)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9

Odp: Ca-2001

hehe no dziekuje ;] tylko kurcze niektorych rzeczy nei rozumiem;) bo jestem noga w sprawach technicznych;)
Rozkreciłem obudowe ale płytki z elektornika wolałem nei zdejmowac bo jeszcze cos popsuje;P
czekam na kolege on elektornik czy cos;P to moze pomoze:< ... a tak chciałem zagrac w A.D.2044 .. :( na atarynce
jak kolega niepomoze.. to mozna znalesc gdzeis jakis serwis ?:P najlpeiej w okolicahc Lublina;)

10

Odp: Ca-2001

Nie bój się, niczego nie mozna popsuc. To co robisz pisz na kartce a potem w odwrotnej kolejności  zmontuj.
Odkręć śróbki z góry płytki, potem z boku wyjmij dwie wtyczki oraz wyjmij wtyczkę przewodu głowicy. Zapamiętaj jak jest włożona. Płytkę podnieś do góry i juz.

11

Odp: Ca-2001

Redaktorze Zenon! Poprawcie orta zanim ktoś zobaczy! ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Ca-2001

Za pozno ;) BTW: Śróbki byly tez w grze Incydent. Fajna giera.

13

Odp: Ca-2001

LewiS wracaj do Polski! W tym englandzie zapomniałeś jak się pisze śrubki :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Ca-2001

Nie ma błędu. To są amerykańskie  śróbki a nie polskie.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2006-06-02 15:32:34)

15

Odp: Ca-2001

Zenon/Dial napisał/a:

śróbki

Chcialbym zauwazyc, ze nie ja pierwszy popelnilem blad...

16

Odp: Ca-2001

Nie kumam tego topiku od posta nr #11
*shrug*

17

Odp: Ca-2001

Hehe... Chodzi o śróbki... :)

18

Odp: Ca-2001

śróbki z nakrentkami ;)

19

Odp: Ca-2001

Toże amierikańskie, tyle że gwint metryczny M3

20

Odp: Ca-2001

śrópki ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Ca-2001

Sigurrd napisał/a:

. a kluczyk ten co sie zamyka to moze i jakos lzej chodzi niz zwykle...
<glupek>

Jeśli faktycznie ten kluczyk chodzi lżej niż zwykle, to stawiam na to, że coś tam pękło i nie dociska głowicy. Też tak miałem i pomogła Poxilina.

22

Odp: Ca-2001

lewiS napisał/a:

BTW: Śróbki byly tez w grze Incydent. Fajna giera.

ZTCP śróby. Giera nieco monotonna (bohater wlecze się z jednego końca mapy na drugi), ale mogła być.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

23

Odp: Ca-2001

Eeee tam incydent jest wypaśny - szkoda tylko że taki krótki.....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: Ca-2001

pamiętam pamiętam jak zamiast do szkoły pojechałem po oryginały do MIrage...
to były piękne czasy

25

Odp: Ca-2001

ech nie bylo mnie jakis czas ... ;/ kolega elektornik nie przyszedl kurde a ja jak juz mowilem nie ruszam bo lepiej zebym nie ruszał ^^ chyba sobie nie pogram juz :(
tak BTW to po ile taka uszkodzona stacja moze chodzic?