Temat: AKI a TTP

Uruchomiłem właśnie sobie AKI, klawiatura działa bez zarzutu ale jeżeli wciskam klawisz F8 (odpowiednik RESET w atarynce) to włącza mi się TTP. Czy jest to wina oprogramowania czy złego podłaczenia kabelka od resetu?
PS. Czy może ktoś mi udostępnić wersje AKI 1.03 napisaną przez darkdk'a.

2

Odp: AKI a TTP

Odłączyłem w TTP sygnał RST SW idący od diody do RESETU i RESET na klawiaturze PC działa bez problemu. Nie wiem gdzie teraz się tym odłączonym kabelkiem wpiąć aby działało mi TTP. Co ciekawe układ uruchamiałem na QMEG'u 4.04 gdzie przedtem TTP nie uruchamiało mi się, a po podłączeniu AKI uruchamia się bez problemu ale nie mam RESETU. Ta sama sytuacja jest w BASICU wiec nie jest to wina QMEGA.

3

Odp: AKI a TTP

_kriss_ napisał/a:

Ta sama sytuacja jest w BASICU wiec nie jest to wina QMEGA.

Jesteś pewien tego wniosku? :D

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: AKI a TTP

Witam,
_kriss_ tydzień temu wysłałem Tobie wersję 1.03, a teraz zrobiłem to jeszcze raz. Jeśli nie dojdzie to podaj mi prawidłowy adres email.

Pozdrawiam
DarkDK

5

Odp: AKI a TTP

Dzięki darkdk za XAKI, już sieddzi w PIC'u. Muszę stwierdzić, że ta wersja jest rewelacyjna, szczególnie interesujące jest sterowanie wyjściami R0-R2. Na razie mam odłączone TTP i wszytsko śmiga bez zarzutu. Spróbuję później odłączyć całkowicie AKI i zobaczyć jak wtedy będzie zachowywał się TTP, może jest coś uszkodzone w nim skoro się tak dziwnie zachowuje. Mam jeszcze pytanie odnośnie sterowania, podłączyłem do R0 pin 1 a do R1 pin 27 z epromka gdzie mam 4 OS'y , przełączam banki epromika na włączonej atarynce i na ekranie oczywiście pokazują mi się różne dziwactwa i dopiero po nacisnięciu SHIFT+F8 przełącza sie inny system operacyjny. Czy takie podłączenie i wybór systemów jest zdrowy dla atki (przedtem przełączałem mechaniczny wyłącznik zmiany systemu po wyłączeniu atki a nie w czasie pracy).

6

Odp: AKI a TTP

nie jest szkodliwy...chociaz ja sie kiedy zastanawilem nad innm rozwiazaniem.

- Wlaczasz zasilanie komputerka
- wybor OSu ( Aki wysteruje ci max 8osow np. 2 epromki po 4 osy na kazdej)
- po wyborze komputer wlacza sie od razu z wybranym osem.

ale....skonczylo sie lutowanie w domu i nigdy tego nie zrobilem, oprocz opoznienia ok. 4 sek po wlaczonym zasilaniu (w tym czasie wybieralem cwiartke 512ki z AKI).

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: AKI a TTP

A tak z ciekawości, czemu się skończyło?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: AKI a TTP

coz, Kiero, przyczyn bylo kilka:

- notoryczny brak czasu dla rodziny
- awansik --> work time=work time + few %
- pewnego dnia zona wyszla i zapowiedziala ze wroci jak wszystko z domu zniknie


i wogóle.. ale swoego XEGSa sobie pieszce korzytsjac z chwili samotności :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

9

Odp: AKI a TTP

Jak się wybiera żonę, to trzeba na wstępie uważać na coś takiego.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: AKI a TTP

no nie Epi...tekst roku. to jak ja bym cie pouczal  o kodowaniu.

ps. Qmeg nie zadziabie z TTP.

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-07-23 13:21:18)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: AKI a TTP

żadna kobieta nie da ci tego co choćby kilka klocków lego...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: AKI a TTP

lotharek: Ale to nie ja wymyśliłem. To jest raczej stara prawda.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: AKI a TTP

Epi - jak bedziesz wybieral zone - a wierz mi ze tak bedzie - to  bedziesz tak skutecznie owiniety wokol palca ze nie pomyslisz o swoich malych zboczeniach. a po slubie (juz 1-2 lata po..) zaczyna sie okazywac z kim sie naprawde ozeniles. Moja malzonka jest bardzo wyrozumiala - pragne tu dodac - zeb nie wyszlo ze lotharek sobie zrobil z forum kacik zwierzen :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: AKI a TTP

Poznaję się z kobietami w koszulce z logo Atari, więc pytając "co to jest?", same mi przypominają o "moich małych zboczeniach". ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: AKI a TTP

TAki zepsół muzyczny...? ;)

Sikor umarł...

Odp: AKI a TTP

Lotharek: wze małżonke z sobą na party, jak nie ucieknie z krzykiem to ok, jak ucieknie - to po problemie ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: AKI a TTP

Sikor napisał/a:

TAki zepsół muzyczny...? ;)

Atari Teenage Riot?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

18

Odp: AKI a TTP

Lotharek podaj mi swój przepis na opóźnienie startu atarynki.

19

Odp: AKI a TTP

Sterowanie 8-ma OSami przez XAKI jest trochę niewygodne. Jakiś czas temu (będzie juz z rok) wstawiłem sobie do atarynki flasha 128kB i wgrałem do niego 8 OS. Łącznie z oryginalnym romem miam 9 systemów. I tu powstał dylemat jak to sterować z XAKI. Dlatego powstała wersja 1.05 gdzie numer OS'a wybieram z klawiatury numerycznej, a ponadto umożliwia sterowanie 8-bitowym portem. Czyli można podłączyć 8 romów (3 bity) i jeszcze 5 bitów zostaje na inne rzeczy. A to wszystko po dodaniu jednego scalaka za parę groszy. Oczywiście konfiguracja bitów zapamiętywana jest w eepromie. Napotkałem tylko na jeden problem, którego nie miałem czasu rozwiązać. Trzeba trochę opóźnić start atarynki po włączeniu zasilania, w przeciwnym razie atari przeważnie wisi.

Dołączam sie do prośby krissa, abyś Lotharek podał w jaki sposób opóźnić start atarynki.

Pozdrawiam
DarkDK

20

Odp: AKI a TTP

Znalazłem na elektrodzie post lotharka na temat opóźnienia atki http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … ?p=1691010. Znajduje się tam schemat  urządzonka lotharka.