26

Odp: blad emulatora?

drac030 napisał/a:

A 239 hiresu + JVB tego efektu nie powoduje?

Nie.

drac030 napisał/a:

Powinien liczyć do 130.

Zgadzam się - 262 linie.

seban napisał/a:

Co do widocznosci to pewnie  te dwa niewielkie czarne paski u dołu o u góry co zostają to może jest to te 48 lini

48 linii to tyle, ile ma ramka z pustych linii robiona przez OS (24 u góry i 24 u dołu), a na oko jest ona dużo większa od zewnętrznej czarnej ramki.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

27

Odp: blad emulatora?

Fox napisał/a:

48 linii to tyle, ile ma ramka z pustych linii robiona przez OS (24 u góry i 24 u dołu), a na oko jest ona dużo większa od zewnętrznej czarnej ramki.

a może linie generowane przez ANTIC są podwójne (parzyste i nieparzyste identyczne) a momencie kiedy nic ale to nic nie wyświetla (nie mówie tu o pustych liniach, tylko o tym nienaruszalnym polu) liczy to pojedyńczo? nie pozostaje nic innego jak zobaczyć co Antic generuje tam gdzie nic nie widać :) kolejna rzecz do sprawdzenia. coś mam wrażenie że obraz z atarki w NTSC był nieco wyższy na moim TV (nieco rozciągnięty), ale nie chcę kłamać sprawdzę to powiem jak to wygląda... być może wynika to z faktu iż TV rozciąga sam aby NTSCowe 480 lini pokrywało cały kineskop.

Seban

28

Odp: blad emulatora?

Oryginalna teoria, ale 240 podwojonych linii to więcej niż 288. Skłaniam się raczej ku temu, że Wikipedia kłamie nt. tych 576 widocznych linii. Przydałyby się namiary na fachowe i wiarygodne źródła dotyczące sygnału PAL + zrzucić sygnał do pliku (jak to zrobić?). Pewnie wyjaśniłaby się przy okazji przyczyna zrywania synchronizacji.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

29

Odp: blad emulatora?

Hej!

delikatnie określiłeś moje hipotetyczne brednie :) "oryginalna teoria" :) chyba przestanę bredzić i może się w końcu wezmę za mierzenie :)
Foxie... mam dostęp do oscyloskopu cyfrowego Tektronix TDS2014, ma on opcję oglądania linia po lini sygnału telewizyjnego.
Będzie to trochę mozolne ale mogę spróbować zrobić screen shoty z oscyloskopu

Co do sygnału PAL i NTSC... na pewno jest to:

525 dla NTSC i 625 dla PAL lini ekranowych... ile z tego jest widocznych w rzeczywistości zależy od monitora/TV, generalnie część lini odpada na powrót pionowy, w części z tych niewidocznych lini jest transmitowana telegazeta. Pamięteam że jak kiedyś grzebałem w TV to mogłem tak scisnąć obraz iz widoczna była telegazeta jako treść obrazu :) Generalnie dużo ciekawych rzeczy czasami jest zakodowanych w sygnale TV w liniach których nie widać, np niektóre magnetowidy zostawiają tam swój ślad w postaci liczników ramek, znaków czasowych, itp. bzdury :)

Może Antic coś ciekawego nadaje w niewidocznej części? Np. "SID ba fajny BASS" ;-) (to głupi żart oczywiście)

Seban

Odp: blad emulatora?

Pewnikiem Antic tam nadaje telegazete :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

31

Odp: blad emulatora?

telegazete pewnie nie, ale na 100% jakimis podprogowymi tresciami nas bombarduje.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

32

Odp: blad emulatora?

Treści podprogowe z ANTICa to są z prawej strony jak się włączy szeroki ekran i skrola poziomego.

Może dałoby się nadać coś telegazetowego? Jest scena telegazetowa? :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

33

Odp: blad emulatora?

Jest scena, ostatnio zrobili zajebisty tracker z sidowym basem na telegazetę (TMT - Telegazeta Music Tracker), intro Drunk Telegazeta oraz intro 256 zdań.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

34

Odp: blad emulatora?

Nie trzeba włączać skrola, żeby były treści podprogowe z prawej strony.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.