Temat: Uniwersalny kart do Jaga

Pewnie wielu o tym myślało, ale czy ktoś próbował zrobić?

Chodzi mi o uniwersalny kart do Jaga, gdzie można by wgrać dowolną grę. Najlepszym rozwiązaniem byłby chyba kart z jakąś stałą pamięcią z możliwością programowania przez USB.

Jestem w stanie wesprzeć finansowo osobę która by się tego podjęła, pod warunkiem że opublikuje rozwiązanie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Ja również. Proponuję kupić Pasiowi Jaguara i kilka cartów do testów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Na razie jest tylko JAG2CF, ale tam za dużo nie zrobisz...

Sikor umarł...

4

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

dely napisał/a:

Ja również. Proponuję kupić Pasiowi Jaguara i kilka cartów do testów.

kupcie mi jaga, a zrobie wam karta programowalnego z poziomu atari 8-bit :-)

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

5

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

O kurcze na AA rozwija sie mecenat ;)

Adam: faktycznie wg mnie to byl by zwrot jakiego jeszcze nie bylo.

Co do Jaga, to ja mam 2 Jagi - moge Pasiowi dac jednego do pracy (do zwrotu :).

Co do Atari 8-bit to chyba nie bedzie to zbyt wygodne - zbyt male transfery oraz pojemnosci :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Myślę, że trochę za wcześnie zaczęliście dysponować czasem Pasia :)
Co do pomysłu takiego carta to jest on fajny, ale niestety koszta będą spore: płytka musi być dwustronna, 8MB flash + jakiś kontroler do tego to będzie z 300zł minimum...
No ale skoro już fantazjujemy to ja proponuje to zrobić z użyciem ARM-ów Atmela: najtańsza wersja kosztuje ok. 30zł a ma wbudowany kontroler USB, wszystko w jednym chipie. Do tego 8/16MB flash-u. dla uproszczenia sprawy, cart byłby programowalny po wyciągnięciu z jaga (może to nie było by konieczne). Obawiam się, że nikt się za to nie weźmie, bo projekt jest skomplikowany, pracochłonny, i dość drogi w eksperymentowaniu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Jedyny dowód na istnienie JAG2CF który zna Google to zdjęcia Bitmana, może coś więcej?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Oczywiscie nie mam zamiaru dysponowac czasem Pasia :)

Ale czy to faktycznie jest fantazjowanie ?

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

To ja bez zastanowienia mogę powiedzieć że w styczniu mogę ewentualnego chętnego stworzenia takiego carta zasponsorować w kwocie 200PLN. Za to oczekiwałbym jedynie aby taki cart powstał, a za egzemplarz dla mnie zapłaciłbym oddzielnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

a gdzie moge znalezc jakas dokumentacje??
wujek gugl sie gubi jakby albo moze ja zadaje zle pytania jak agent smys z matrixa...
mam nadzieje, ze ten kart nie jest tak dziwny jak w gba...

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

11

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Mogę ufundować carta do testów / rozebrania / poświęcenia.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Jad:
dokumentacja:
http://www.mulle-kybernetik.com/jagdox/dox.html
troche o ROM-ie
http://www.mulle-kybernetik.com/jagdox/cartridge.html

Nie wiem co rozumiesz przez dziwny. Ja na GBA nie narzekam ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

sqward napisał/a:

Jad:
Nie wiem co rozumiesz przez dziwny. Ja na GBA nie narzekam ;)

np. to, ze 15 linii adresowych obsluguje osmiomegabajtowe kartridze...
vide http://www.hardwarebook.net/connector/c … _cart.html

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

14

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Jad: no stary, ale masz zarówno rd jak i wr, czyli możesz spokojnie do carta zapisywać, żeby np. kazać mu przełączyć aktywny bank.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Albo sejwa zrobić.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

jad napisał/a:

np. to, ze 15 linii adresowych obsluguje osmiomegabajtowe kartridze...

Ja może nie słynę z najlepszego wzroku, ale na schemacie widzę 22 linie adresowe i 32 linie danych...

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

draco030: ale to było w kontekście Nintendo Game Boy-a :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

dely napisał/a:

Mogę ufundować carta do testów / rozebrania / poświęcenia.

dely, moze na poczatek go rozkrec/rozlup i zrob dokladne fotki.

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

19

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Wolałbym rozkręcanie zostawić osobom, które nie przerobią go przy nadarzającej się okazji w kupkę nienadających się do niczego śmieci :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Poświęciłem mojego Iron Soldiera :)

W środku są trzy scalaki:
2 oznaczone:
700526-002A
(c) 1994 ATARI
SHARP
9450 D

1 oznaczony:
ISSI 9443
IS93C46-3P

To chyba to: http://www.digchip.com/datasheets/parts … C46-3P.php

I jeszecze 2 jakies oble elemnty ktorech nie potrafie zidentyfikować, pewnie kondensatory. W poniedziałek zdjęcia.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-11-24 17:44:52)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Zupełnie zapomniałem o zdjęciach.

Ale w końcu są (cartridge Iron Soldier):

http://img3.glowfoto.com/images/2006/12/05-0122395128T.jpg
http://img3.glowfoto.com/images/2006/12/05-0123369203T.jpg

Nie jestem elektronikiem ale to nie wygląda na jakoś bardzo skomplikowane...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Adam Klobukowski napisał/a:

700526-002A
(c) 1994 ATARI
SHARP
9450 D

hmm, szkoda, ze google po wpisaniu tych symboli przekierowuje na strone aa....
zna ktos moze, co to za scalaki?? jesli to jakies epromy, to mozna je latwo zastapic flashami.

ok, wiec niech mnie ktos poprawi, jesli pisze zle...
na plytce sa dwa romy. kazdy z nich ma pojemnosc 512K x 16-bit.
dodatkowo plytka zawiera eproma - to ten malutki scalaczek.
te dwa romy mozna zamienic na 4 flasze 29f040 o pojemnosci 512K x 8-bit.
oczywiscie potrzebne beda przejsciowki, bo wyprowadzenia pinow (przepraszam cie krystianie ;-) nie sa zgodne.

jak rozwiazac sprawe technicznie? podejrzewam, ze szparka na karta jest zrobiona na wymiar, wiec jak polutuje sie te flasze 'na barana' to sie moze toto nie zmiescic potem.
mozna wylutowac romy, w otwory dolutowac druciki z tasiemki i przeciagnac je do drugiej plytki, na ktorej sa flasze. flasze w podstawkach mozna wyjmowac i zapisywac w programatorze (z tym wyjmowaniem i wkladaniem to moze byc kiepski pomysl). mozna uzyc podstawek takich jak w programatorach. poza tym potrzebny moze byc program, ktory rozdzieli obraz karta na 4 paczki.
mozna dorobic interfejs do peceta podlaczany do portu lpt, ktory programowalby te flasze. do tego jeszcze jakis soft. i ten pomysl wydaje mi sie najlepszy.
jakby na to nie patrzec trzebaby policzyc ile kosztowalaby taka modernizacja...

Ostatnio edytowany przez jad (2006-12-06 16:06:04)

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

23

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

IU JAK?

cos sie ruzylo w temacie?

pozdrawiam

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

24

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

A na zdjeciach Bitmana z jakiegos ostatniego zlotu z Francji nie bylo czasem widac uniwersalneo carta do Jaga? Dal bym glowe, ze nawet o tym kiedys pisal... Po co wywarzac otwarte drzwi?
Prosze, 5 rzadek z Aletra i CF'ka: http://jeanfrancoisdelnero.free.fr/ac2007/

25

Odp: Uniwersalny kart do Jaga

Na moje oko, to tam jest jeszcze SDRAM. Trochę skomplikowane :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.