1

Temat: Atari 600xl - ile jest warte?

Witam, jestem nowy zarówno tutaj, jak i w tym temacie (dorastalem na Amstradzie, dopiero "na stare lata" mię coś wzięło na atarki), więc niezbyt mam rozeznanie jeśli chodzi o sprawy cenowe w przypadku rzadziej spotykanych modeli ośmiobitówek (ale składnia -_-)

Zatem zapytuję się forumowiczów: ile może być warte sprawne atari 600 XL, w oryginalnym pudle (stan pudła nieznany), z magnetem (model mi nieznany), joyem i dwoma cartami (również niestety nie wiem co na nich jest :/). Zasilacz też w komplecie.

Koleś krzyknął mi 5 dyszek. Ile to może być warte?

Postaram się dowiedzieć więcej szczegółów apropos ww. niewiadomych.

Z góry dzięki za pomoc :)

połamana / w inny sposób niesprawna płyta do atarki needed. W zasadzie może być sam pokey :-)

2

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Za tyle, ile krzyknął możesz brać nawet niesprawne :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Ten model ma raczej niska wartosc uzytkowa, bo ma tylko 16KB RAM (no chyba, ze rozszerzysz do 64KB, bo jest w 600XL banalne). Jednak ja uwazam, ze 600XL mozna posiadac ze wzgledu na rzadkosc i nie rozszerzac pamieci z tego samego wzgledu. 50 PLN jest OK.

4

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Bierz, jeśli sprawne, myślę, że nie stracisz - na pewno ktoś ew. odkupi za nawet wyższą cenę.
Do użytkowania to spraw sobie raczej 130XE lub 65XE ze złączem ECI.

5

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Jeżeli jesteś kolekcjonerem - bierz.
Jeżeli chcesz włączać ten komputer i coś na nim robić (choćby odpalić starą gierkę, coś pooglądać itp) - to olej.

6

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Dzięki za info :)

Raczej wezmę i spróbuję się pozbyć, bo właśnie szukam 130 XE albo 65-ki z portem expansion... ma ktoś może egzemplarz którego się by pozbył?

Ostatnio edytowany przez Omlet (2006-12-18 00:34:32)

połamana / w inny sposób niesprawna płyta do atarki needed. W zasadzie może być sam pokey :-)

7

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Coś poszukam i dam znać. Ma być z okablowaniem? Czy wystarczy bez niego?

Pozdrawiam,
Andy

8

Odp: Atari 600xl - ile jest warte?

Zasiłke bede miał od tej 600-tki, ale kabla do tv juz chyba ni...

PS. Mam zamiar dopakowac sobie sprzecik, ale ni w kij nie wiem jak sie za to zabrac - zero wiedzy ;| Chciałem zacząć od 1 mb simm, ale juz widze ze mnie kwestia przerosnie pod wzgledem technicznym... Jak zgromadzę wszelkie podzespoły pomógłby ktoś? Chociaż może za szybko o to prosić, bo troszkę czasu minie zanim zbiorę wszystko do kupy - podejrzewam ze najwieksze problemy bede miał z dorwaniem IDEa i proca...

(sry za offa)

połamana / w inny sposób niesprawna płyta do atarki needed. W zasadzie może być sam pokey :-)