1

Temat: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

W nawiązaniu do tego wątku: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4707 oraz wypowiedzi Zajca i Lewisa zapraszam do dyskusji, czy chcecie, abym ogłaszał nowe konkursy, czy też - jako totalni dyletanci i materialiści (co wynika z tamtych wypowiedzi) - zaprzestał ich ogłaszania na forum atariarea (choć pewnie wogle to z nich nie zrezygnuję). Tego konkursu nie odwołuję i nadal trwa.
Przoszę o proste odpowiedzi (za - jestem za konkursami w przyszłości, przeciw - nie chcę więcej konkursów Sikora na tutejszym forum). Proszę o dopisywanie się do końca bieżącego roku - jeżeli większość będzie za zaprzestaniem ogłaszania konkursów - to bieżący będzie najprawdopodobniej ostatnim moim konkursem ogłoszonym na łamach atariarea. Amen.
W całej okazałości forum trochę mi tylko szkoda, że nikomu nic się nie chce i forum powoli schodi na poziom onetu lub blogów sfrustrowanych nastolatek, ale skoro taki jest głos ludu... ;(
Zapraszam do dyskusji.

Sikor umarł...

2

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Konkursy tak, ale jak pokazuje doświadczenie jakość prac jest wprost proporcjonalna do czas danego na ich przygotowanie oraz nagród. Dlatego sugeruję zamiast 2-3 dniowych konkursów na byle co z symboliczną nagrodą urządzać konkursy 2-3 miesięczne z nagrodą konkretną. Wówczas możnaby pokusić się nawet o stworzenie funduszu konkursowego na nagrody :P Dla dobra wszystkich.

3

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Sikor: Nic znów do ciebie nie dotarło :), po pierwsze termin nie ten - święta! Po drugie czas za krótki!. Chodziło mi przede wszystkim o to że nikt nie zrezygnuje ze świąt żeby coś tworzyc na twoj konkurs za 15 PLN. Wiec po co ogłaszac cos, co z załozenia nie wypali ?. No chyba ze o to ci wlasnie chodzilo :). Podpisuje sie pod wszystkim co napisał mój przedmówca "oboma rekoma"  ;-)... [czyt.alex]

ps. I nie nazywaj mnie prosze, dyletantem & materialista ! :/

Zajec/sword ;)

4

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

A mi się konkursy podobają i chcę żeby Sikor robił je dalej. W sumie to część naszego folkloru i zginąć nie może!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Chętnie zrezygnuję ze świąt, bo nienawidzę bezczynnego przesiadywania, rozmawiania o niczym, obżerania się itd.
Święta do dobry termin. Jedyny o tej porze roku, w którym można sobie pozwolić na zarwanie nocy na dokończenie czegoś konkretnego. A nagrody? Jakie to ma znaczenie przy dobrej zabawie i powszechnym uznaniu. ;) Przecież to jest hobby, nie?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Mi też się konkursy podobają, a jak nic nie robię na nie, to nie z mojego niechciejstwa, ale z zabiegania i zapominalstwa raczej. Także również ZA! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Epi: ok, ale obawiam sie, ze nalezysz do mniejszosci. Jezeli masz czas/mozliwosci/checi to rob, wszyscy napewno z checia obejrza.

Sikor: tez niestety nie jest mi milo (szczegolnie w Wigilie) slyszec takie slowa pod swoim adresem. Zajac napisal Ci juz dwa razy dlaczego uwaza, ze ten akurat konkurs jest niewyjsciowy. Ja napisze jeszcze trzeci raz: swieta i za krotki okres. I tak samo podpisze sie pod slowami wszystkich moich przedmowcow: konkursy tak, ale dluzszy czas na stworzenie czegos. Pozwoli to takze na zgoromadzenie lepszych nagrod. Wez np. 6502 compo, ktore trwalo chyba ze 3 czy 4 miesiace. Czy jakosc prac byla niska? Czy nagrody byly slabe? Czy nie znalezli sie sponsorzy? Owszem, druga edycja jakos nie moze dojsc do ladu bo z wielu przyczyn sie wszystko rozlazi (to takze wplywa na Twoje konkursy) - po perostu jest taki okres, ze wszyscy maja malo czasu, wszystko jest oraganizowane na szybko (letnie party na przyklad, nie mowie, ze bylo zle, bo bylo super, ale chodzi mi o to, ze sa rozne zawirowania). Mam nadzieje, ze nowy rok przyniesie nam wiecej energii i wolnego czasu niz ten wlasnie sie konczacy. I tego nam wszystkim zycze.

8

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

wiele razy to powtarzalem i pewnie wiele razy to powtorze - bez konkursow sikora to forum stalo by sie smutniejsze. jak to dely okreslil - to czesc naszego folkloru...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

A czy w różnych 24h compo były same złe prace? I czy zawsze było ich mało?
I co odróżniało te konkursy od konkursów Sikora, poza tym, że nie były organizowane przez Sikora?

Ostatnio edytowany przez epi (2006-12-24 17:38:35)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Konkursy same z siebie są dobrą rzeczą, ale jestem za rewolucją w ich formie... bardzo często niezbyt precyzyjnie ustalane są ich reguły, czasem przychodzi mi do głowy myśl, że są następstwem chwilowego przypływu emocji a nie np. dopracowanego i sprecyzowanego pomysłu, wartobyłoby w spokoju je dopracować i wtedy ogłaszać, no i wziąść poprawkę na to, że nie każdy dysponuje odpowiednią ilością czasu, np. w święta część osób imprezuje, wyjeżdża, podróżuje itp, w dni powszednie wiele osób pracuje/uczy się, dlatego sugerowałbym nieco bardziej liberalne okresy realizacji... przyznam się, że o mały włos nie zrobiłem czegoś na konkurs Sikora z pacmanem, miałem szaloną koncepcję, coś już było tworzone... ale zabrakło jednego wolnego popołudnia więcej.... Tyle z mojej strony...

11

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

heh ja chcialem na wspomniany przez macgyvera konkurs walnac pacmana w ascii ale braklo czasu... wiecej jak 1 dnia ;-)

oglolnie na konkury musi byc wiecej czasu, juz nawet nie na samo kodowanie, ale na przemyslenie tego co by sie chcialo zrobic - nie zawsze pierwsza mysl jest dobra.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Sikor:), jezeli zapraszasz do dyskusji, to zrob to obiektywnie, bo z gory nazywajac kogos kto ma inne zdanie:

"jako totalni dyletanci i materialiści (co wynika z tamtych wypowiedzi) "

jest bezsensem.

Osobiscie wole robic na atarce dla przyjemosci (zawsze tak bylo, pokaz na copyparty to dodakowa satysfakcja, zreszta na tym polega robienie intr/dem/gier - aby pokazac innym i ich tym zadowolic, a samemu miec radosc i satysfakcje z zadowoelnia publiki) niz na jakis konkurs.

13

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Sikor napisał/a:

jako totalni dyletanci i materialiści

Sikor, jak rozumiesz słowo "dyletanci"? :)

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

dely napisał/a:

A mi się konkursy podobają i chcę żeby Sikor robił je dalej. W sumie to część naszego folkloru i zginąć nie może!

Popieram,  Oczywiście jestem też za tym, aby dalej wyglądało to jak wygląda, czyli albo zadnych prac, albo super żenująco beznadziejne. to w końcu też częśc folkloru a wręcz to już tradycja.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

15

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

ogolnie widac dwie tendencje. pierwsza sladem np xraya to robienie sobie jaj z kolegi Sikora i traktowanie jego postow jako tradycyjnego spamu, druga reprezentowana przez np epiego to modyfikacja regul konkursow sikora pod dzisiejsze realia i byc moze aktywowanie ;-) atarowcow.

te dwie drogi nie krzyzuja sie. wyjscie jest jedno: dwa konkursy, jeden realny, drugi z zasadami jak dotychczas ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

16

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Z tego co widzę, to Epi jest raczej za dotychczasowymi zasadami. Jedyny chciał kodować w święta ;)

17

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

drac030 napisał/a:
Sikor napisał/a:

jako totalni dyletanci i materialiści

Sikor, jak rozumiesz słowo "dyletanci"? :)

Draco: http://pl.wiktionary.org/wiki/dyletant - jako laik.
Solo: tekst typu: "jeśli myślisz, że za 15zł..." o tym świadczy - też mi się wydawało, że Atari to głównie hobby, ale jak widzę - nie dla wszystkich
Zarzut krótkich terminów: jak były długie, to ile prac powstało.
Zarzut małych wygranych: trzeba pisać dla przyjemności, a to tylko dodatek. Poza tym - były konkursy za 50zł, 50zł plus Mega ST. Ale sory - na 500zł mnie nie stać na nagrody. Daję tyle, ile mogę.
O.K.
Reszta moich odpowiedzi w tym topiku pojawisię po 1 stycznia - jak skończy się "ważność" tego topiku. Pozdrawiam.

Sikor umarł...

18

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

w mordę! dajcie juz spokój Sikorowi; ileż można??? dobrze że ktoś wogóle chce to ciągnąć dalej (nawet jeśli tylko poprzez proponowanie/wymuszanie/sugerowanie pisania produkcji) bo tak ogólnie -> UWAGA UOGÓLNiAM!!! <- to ostatnio produkujecie/produkujemy głównie "szczyny" na party (uwzględniając także te po wódce/piwie czy mustaku) a czasem i nawet "ścierwa"  nie ma komu wystawić.Ze świątecznym pozdrowieniem po kilku grzańcach...a tak na marginesie to teraz możecie woskować berło;P

gep/lamers^dial

19

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Zgodnie z zapowiedziami, ustosunkowuję się (według mojej subiektywnej oceny) do wyników:
Za: 4 głosy
Przeciw: 3 głosy
Głosy bezproduktywne dla tej dyskusji (ale na temat): 5
Czyli, konkursy (chyba) pozostaną.
Co do zarzutów:
1. Nagrody są symboliczne, bo - jak uważam - w takich konkursach bierze się udział głównie dla chwały/hobby, a nie dla kasy. Dlatego za totalne podejście materialistyczne uważam wypowiedzi typu: jeżeli myślisz, ze za xxx...
2. Jak sie wypowiadałem wcześniej - wysokość nagród nie wpływa zbytnio na ich ilość i jakość;
3. Terminy - tak jak punkt 2, niestety
Teraz drobne uwagi:
Fundusz konkursowy - koledze Alexowi przypominam, że było coś takiego jak 5zł compo;
Dzięki Epi za argument z 24H compo - niektórym przypominam, że tam nagrody też NIE BYŁY większe, a często czas krtszy niż w moich konkursach. No, ale osoba ogaszająca konkurs nie nazywa się Sikor, i w tym widocznie tkwi główna różnica;
Nieprecyzyjne reguły - każdy argument do NIENAPISANIA pracy jest dobry. Jak regulaminy były zapięte na ostatni guzik - to źle, bo zawsze się wymówka znajdzie. Jak są otwarte - to źle, bo są nieprecyzyjne. A może boli wymóg pisania na kompy wyposażone w 64KB pamięci, bo zdaje się, że to jest największą przeszkodą. Sorry, panowie (panie się nie wypowiadały), ale powód na nie zawsze się znajdzie. Osobiście wolałbym, abyście znajdowali powody na tak. Szkoda.
Co do robienia sobie ze mnie jaj - spokojnie, wbrew pozorom jestem człowiekiem ze sporym poczuciem humoru i mam do siebie dystans, choć ostatnio jak wchodzę na forum atariarea to mi ręcę opadają. Ale lajf is brutal...
O.K.
Szczęśliwego nowego roku...

Sikor umarł...

20

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Moim zdaniem argument z 24H compo jest zły. Były krótkie terminy, ale było wiadomo z wyprzedzeniem, że tego a tego dnia coś będzie. Teraz może się okazać, że termin jest dłuższy, ale człek dowiaduje się już w trakcie i może mu zostać np. 20 min. compo.

Oczywiście, że każdy argument do niepisania jest dobry.

Jeżeli konkursy są dla chwały, to może jesteśmy po prostu za skromni. Ok, to był dżołk :)

21

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Dupa z wyprzedzeniem.
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3505 - dwie doby.
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3470 - 23 godziny, w dodatku ogłoszony o pierwszej w nocy.
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3039 - 31 godzin.
itd, itp.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

I co Ty Vasko na to powiesz teraz...?

Sikor umarł...

23

Odp: Konkursy Sikora vs Brak Konkursów Sikora

Na 'fakt wyprzedzenia' czy 'związku wyprzedzenia i ilości prac'?