Temat: Pliki CAS - Male pytanie

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jestem wielkim fanem Atari do dziś gram w te klasyki.

Na PC znalazłem coś takiego jak cas2wav, wav2cas zapewne wiecie co to jest. Bardzo sie zadowoliłem że mogę tymi programami wzbogacić swoją kolekcję gier i tu jest moje pytanie czy jest możliwość konwersji pliku wav nie na ladowanie nie pod Basic Option + Select tylko przez K.S.O Turbo 2000 jak zobaczyłem że mózgprocesor bedzie mi się wgrywał 16 minut to podziękowałem przez K.S.O Turbo było by szybciej gdzieś tak wyczytałem. Znalazłem MagoTrans 1.6 ale jak najade na T2000 PL to mówi że ta wersja nie jest supportowana proszę podać jakieś linki do tego żebym mógł odpalać gry w KSO Turbo 2000 było by miło. Przydał by się jeszcze jakiś poradnik

Dziękuje i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Master16 (2007-02-21 21:51:20)

2

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

MangoTrans obsługuje jak na razie tylko transmisję standardową.
Używanie magnetofonu w dzisiejszych czasach jest... tylko dla twardzieli :)

Jeżeli używasz prawdziwego Atari, to polecam takie coś jak kabel SIO2PC. Możesz wtedy podłączyć Atari do PC-a, który w tym przypadku "robi" za stację dysków. Na PC możesz mieć mnóstwo gier w plikach ATR, które będą widziane przez Atari jak dyskietki z grami.
Inne rozwiązanie to podłączenie do Atari twardego dysku albo karty CF lub - nowość - karty SD. Odpowiedni interfejs można kupić na Allegro lub zrobić samemu.

3

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

larek napisał/a:

Jeżeli używasz prawdziwego Atari, to polecam takie coś jak kabel SIO2PC.

Można taki kupić na Allegro :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Wiem że można coś takiego kupić patrzyłem na takie kabelki ale nie wiem zobaczę poczekam na nową wersje MagoTrans z opcją nagrywania w Turbo2000 dzieki

Ostatnio edytowany przez Master16 (2007-02-22 16:28:14)

5

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Nie śledzę tego projektu, ale wydaje mi się, że możesz się nie doczekać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

No narazie gostek szuka dzwięku wgrywania turbo blizzarda i wlasnie turbo 2000

"Ciągle szukam plików *.wav w formatach TURBO 2000, A.S.T. Turbo ROM etc :!:" czytając na http://cas-archive.pigwa.net/forum/view … 95d8bb3fba

Więc może się doczekam najwyrzej poszukam jakiegoś kopiera i będe to robił na atariku xD. Jak by coś to napiszcie tu jak cos znajdziecie

7

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

taki SIO2PC mozna przeciez sobie wystrugac samemu bez wiekszego bolu - jesli ja dalem rade, to chyba kazdy poradzi - to w sumie jest 2 diody na krzyz i pare kabelkow.

Master16 - jesli jestes z okolic stolicy, to daj znac, na pewno cos poradzimy

pozdrawiam

8

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Mazowsze, miasto Płock ok.110 km od Warszawy. SIO2PC nawet na tym forum znalazłem schematy i pobawie się teź na allegro znalazłem kabel SIO2PC za 49 zł jak dla mnie to chyba za dużo ale nie wiem nie znam się. Apropos na jakiej zasadzie chodzi SIO2PC moze jakiś mały poradnik xD

9

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Poradnik jest zawarty w FAQu, o ile dobrze pamiętam, a link do FAQu jet na górze tej strony...

Sikor umarł...

10

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

SIO2PC nawet na tym forum znalazłem schematy i pobawie się teź na allegro znalazłem kabel SIO2PC za 49 zł

Grzeniu opuść koledze ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

a konstrukcja owego kabelka ile kosztuje ? Lepiej samemu zrobić czy kupić na Allegro ?

12

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

konstrukcja kabelka kosztuje prawie nic - mi wyszlo cos kolo 6 zł. Jedyny problem to wtyczka SIO - szkoda wybebeszac magnety moim zdaniem, ale i na to jest sposób - mozna przecierz zamontowac sobie dowolne ogolnie dostepne zlacze i po klopocie.

13

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Ewentualnie poszukać tu na forum - ktoś opisywał sposób "domowego" montażu wtyczki SIO.

Sikor umarł...

14

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

epi napisał/a:

Nie śledzę tego projektu, ale wydaje mi się, że możesz się nie doczekać.

i nie wiele się mylisz ... chętnych na soft właściwie nie było. No chyba że znajdą się hard maniacy ;)

15

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

pajero bo ty jesteś właśnie konstruktorem MagoTrans będzie jakaś wersja która konwerteruje do Turbo2000 ?

16

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Master16 napisał/a:

Lepiej samemu zrobić czy kupić na Allegro ?

Lepiej kupić na Allegro :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Grzeniu: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 426#p66426

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Dely, ile proponujesz ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

19

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

pewnie 7 dni...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

Dely, ile proponujesz ?

Zrób mu przesyłkę free chociaż :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

ok. 40 dychy i przesyłka free :-) ale żeby mi to było przedostatni raz :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

22

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

To daj znać koledze w potrzebie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

narazie to sam spróbuje zrobić owy kabelek, wtyczke SIO mam już jakoś w piwnicy znalazłem schemacik tylko się poszuka gdzieś w necie a inne badziewie kupi jak coś to się zgłoszę to może kupie od ciebie

Pozdrowienia

24

Odp: Pliki CAS - Male pytanie

ok. zapraszam !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...