1

Temat: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Potrzebuję znajomym zainstalować jakiś program do odtwarzania VCD na Ubuntu. Tylko jeden problem - nie mają oni neta, a jest do nich za daleko, aby przywieźć kompa i im odwieźć. Stąd pytanie (najlepiej z linkami): co można ściągnąć sensownego do odtwarzania płyt VCD, aby nagrać na CD i jak to zainstalować na tymże Ubuntu najłatwiej. Potrzebuję te dane mieć najpóźniej na piątek wieczorem... Niestety, Linuxa znam pobieżnie i pomoc wymagana ;)

Sikor umarł...

2

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Mplayer najlepiej, ponoć odtwarza nawet to, czego się nie da odtworzyć, a VCD do z pewnością ponieważ to zwykły MPEG-1.

VLC też odpali i jest IMO przyjaźniejszy.

Problem z pewnością będą sprawiać zależności <flame start="now">więc najlepiej pojechać z workiem CD</flame> ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Work CD (inaczej "dysk roboczy") napewno rozwiąże sprawę ;)

4

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

MPLayer potrafi rzeczywiscie duzo, jest elastyczny i odtwarza np. pliki ktore sa uszkodzone i inny soft nie przerabia. czyli ze MPlayer to porzadny soft a nie jakis tam PRODUKT komercyjny ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

no wczoraj mi na ten przyklad mplayer odtworzyl hoffno (apple quicktime4) z ktorym vlc sobie nie radzil...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

mplayer na niewiele się zda jeśli brakować będzie kodeków. :P

Do poczytania: http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=11848
Kodeki: ftp://ftp.fu-berlin.de/unix/X11/multime … 22.tar.bz2 - rozpakować do /usr/lib i zmienić nazwę katalogu z essential-20061022 na win32. Z Kaffeine działa, z Totemem też powinno.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

eeee, lizard, mplayer ma wbudowane kodeki (?)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Nie wszystkie. mpeg z pewnością będzie wbudowany, ale zamknięte jak np. WMV, czy QuickTime trzeba dorzucić oddzielnie. Inaczej na stronie mplayera nie byłoby oddzielnego archiwum z kodekami.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Lizard: reasumująć, ten link co podałeśściągam, wrzucam tam gdzie trzeba, w terminalu wpisuję to co z forium UBUNTU i kodeki powinny zadziałać...? Pytam, bo jak pisałem - na ubuntu się nie znam, a tam gdzie jadę interneta ni hu-hu...
Aha, a instalacja czegokolwiek przez sudo, rozumiem ;)

Sikor umarł...

10

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

po czesci masz racje...

do nowszych wmv i do qt rzeczywiscie potrzebne sa kodeki windziane, ale wiekszosc rzeczy obslugiwana jest wbudowanymi kodekami...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Sikor: tak. Wszystko załatwiasz przez sudo.

Podałem linka do forum Ubuntu, gdzie jest dość długi ciąg poleceń shella. Powyciągaj z niego linki i pościągaj pakiety. Rzeczy podbierane przez apt-get znajdziesz w repozytoriach. Listę masz pod adresem http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591.

Uważaj na gałąź. Ubuntu, podobnie jak Debian dzieli się na kilka. Podstawowe to: Dapper (Ubuntu 6.06) i Edgy (Ubuntu 6.10).

Gdy już wszystko będziesz miał na płycie, to wystarczy tylko klikać na pakietach, a zainstalują się automagicznie. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Lizard: o.k., - dzięki ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Jakby co dysponuję płytami instalacyjnymi DVD Ubuntu i Kubuntu 6.10. Jest na nich więcej niż na przeciętnej płytce CD. W razie czego mogę zrobić dla Ciebie kopię. Do piątku się wyrobię, tylko napisz, czy na pewno chodzi o Ubuntu. Chociaż w tym przypadku nie powinno to mieć znaczenia.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

14

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Lizard: na pewno chodzi o Ubuntu, tylko tam mam dostęp tylko do CD i zainstalowane UBUNTU ;) W każdym razie dzięki za chęci ;)

Sikor umarł...

15

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Pobierz kodeki dla linuxa "win32" i stwórz katalog /usr/lib/win32 do niego wklej pliki z folderu jaki pobrałeś (chyba że pobrany katalog to win32 więc go przenieś do /usr/lib) ,wszystkie popularne odtwarzacze tam szukają kodeków.Powodzenia.

16

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Wojtek76: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 790#p66790

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Nie wiem o co chodzi.....

MM: WYSTĘPUJE PRZYCISK ODPOWIEDZ I WIELKIE POLE SZYBKA ODPOWIEDŹ. Zapraszam za tydzień. Post wyedytowano.

18

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

O to, że nie czytasz całego wątku, tylko klepiesz to, co zostało napisane wcześniej. Teraz też nawet nie spojrzałeś co kryje się pod podanym przeze mnie linkiem. Inaczej byś wiedział o co chodzi.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

19

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Hej!

Sikor jeżeli nie udało Ci sie tego zwalczyć może ci to pomoże:

http://byte.livenet.pl/?p=853

pozdrawiam
Seban

Odp: Ubuntu - pomoc potrzebna...

Polecam Totem, to jest domyslny player dla Gnome.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio