1

Temat: Wysłać FAX

W czasie e-maili przyszło mi wysłać FAX.
Obskubała mnie poczta na 1,65 złotysza. Skubani ;)

A przeca istnieje soft (WinFax) ale najczęściej dla modemów podłączanych do gniazda COM.

Jaki soft polecacie do modemów ASDL  (Netia) - w domyśle freeware :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-05 22:27:23)

2

Odp: Wysłać FAX

a ile tych FAXów wysyłasz w skali miesiąca, a może roku, 1 ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

Odp: Wysłać FAX

Modemem ADSL nie da się wysłać faxu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Wysłać FAX

Jak chcesz wysylac fax z sieci to sa takie uslugi dostepne. Ty masz dostep do sieci ADSL przez "modem", ale modem to jest tylko z nazwy i nie ma nic wspolnego ze starymi modemami ktore dzialaly typowo na sieci telefonicznej.

5

Odp: Wysłać FAX

Pajero... idziesz do znajomego ktory ma firme ... i wysylasz tam fax za freee ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Wysłać FAX

Monsoft, są również wewnętrzne WinFaxModemy. Do dostania na Allegro po kosztach wysyłki. ;) Soft można oczywiście na sieci znaleźć. Zdaje się, że nawet taki jeden wala sie u mnie w tej chwili na stole.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Wysłać FAX

Wczoraj wydziałem na wystawkach obok śmietnika na swoim osiedlu PC-ta z PIII (no musiałem otworzyć) i oczywiście modemem zoltrixa. Po krótkiej walce wewnętrznej NIE WZIĄŁEM. Dorośleję.

http://www.5oft.pl/

8

Odp: Wysłać FAX

A Windows nie ma przypadkiem programu do faksowania? Instaluje się fax jako drukarkę, na którą się faksuje dokumenty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Wysłać FAX

Ma i owszem, trzeba miec tylko wlasnie modem analogowy.

10

Odp: Wysłać FAX

Lizard: owszem, ale caly czas mowimy o dodatkowym urzadzeniu a nie o "modemie" ADSL. On potrzebuje typowy modem analogowy nie wazne czy wewnerzy czy zewnetrzy.
Para drutow telefonicznych jest tylko nosnikiem sygnalu dla ADSL/DSL i dlatego przed jak ma sie uruchomiona usluge to trzeba uzywac filtra wpinanego w linie co by oddzielic 2 sygnaly od siebie. Jak mie masz wpietego filtra i podlaczysz telefon to ci przz caly czas bedzie zrywac synchronizacje na ADSL'u i caly czas bedzie interface down and up.

Jak sie nie ma modemu analogowego to jedyna mozliwoscia wyslania fax'u sa uslugi oferowane po sieci TCP/IP. Jest duzo firm w internecie, ktore taka usluge oferuja i mozna zalozyc tam konto i wysylac faxy przez internet.
Tylko czy dla 1 faxu ma to sens ?

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-06 17:34:32)

11

Odp: Wysłać FAX

http://www.e-faks.pl/index.php

(niestety nie jest za free)

12

Odp: Wysłać FAX

No, ja znalazłem program za FREE którym już miałem wysłać FAX, ale sprawdziłem jak to będzie wyglądać - był znak wodny że mam demo :( 
A  fax miał iść do US :)

A był to PC-Telephone 5.9  Opis:
Make FREE pc-to-pc and cheap pc-to-phone, pc-to-fax, phone-to-pc, fax-to-pc calls over Internet or ISDN/PSTN telephone networks

Macie racje, od początku roku to drugi FAX który musiałem wysłać. Niby problem mały, ale akurat w tym przypadku był uciążliwy (kolejka na poczcie do okienka).

Więc proszę nie namiawiajcie takiego leniwca jak ja bym szukał firmy/znajomego/śmietnika_z_PCIII etc  by wysłać FAX.
Ja wolę z domciu, zima idzie :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-06 20:29:17)

13

Odp: Wysłać FAX

Gateway'e typu Internet2phone_line nigdy nie sa darmowe.
Jesli chodzi o siec ISDN to to tez nie jest tak do konca prawda, bo w sumie zalezy od samego modemu ISDN. Musi on zezwalac na polaczenia modemowe ze zwyklym fax'em analogowym, a z doswiadczenia wiem ze sa czasami problemy, a czesc moemow ISDN nie ma takiej opcji nawet.

14

Odp: Wysłać FAX

zacznij Pajero odkładać na następny FAX, po 10gr na miesiąc

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: Wysłać FAX

Hej!

Już od Windows 2000 jest w system wbudowana obsługa wysłania/odbierania faxów... musisz mieć dowolny modem analogowy (może być nawet wewnętrzny na PCI, tzw. win-modem) no i musisz mieć dostęp do zwykłej linii telefonicznej (analogowej). Usługa xDSL na tej lini nie przeszkadza (potrzebny mikro-filtr dodawany w komplecie z modemem ADSL np. przez TPSA). Windows odbiera i wysyła faxy bez problemu. Nie potrzebny Ci żaden dodatkowy software. FAX jest widoczny w systemie jako drukarka. Wystarczy coś na FAX wydrukować i pojawia się tabelka z pytaniem pod jaki numer chcesz to wysłać.

pozdrawiam
Seban

16

Odp: Wysłać FAX

Seban, streściłeś wszystkie 13 odpowiedzi przed Tobą. :D

Monsoft, niestety z doświadczenia wiem do czego służy mikrofiltr przy modemach xDSL. Nie widzę jednak problemu, aby wpiąć go pomiędzy wspomniany przeze mnie WinFaxModem.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Wysłać FAX

Lizard: No ale chyba dokldanie nie zrozumiales mojej wypowiedzi lub ja napisalem zbyt chaotycznie. Mi chodzilo o to iz Pajero chcial uzywac modemu ADSL'owego do faxowania, a wiadomo iz sie nie da na tym urzedzeniu tegi zrobic. A  modemow analogowych jest masa z Winmodemami wlacznie. Swego czasu byl problem z uruchomieniem tego ustrojstwa pod linuxem, puki chlopaki nie napisali odpowiedniaego sterownika, a i pod winda tez czasami nie tegos, jak sie mialo za slaby procek lub zbyt mocno obciazony to sie potrafil rozlaczyc.

No ale do wysylania faxow to w zupelnosci wystaczy.

18

Odp: Wysłać FAX

Mój modem ASDL to http://pl.wikipedia.org/wiki/Thomson_SpeedTouch_330
Dokładnie: http://www.thomson.net/TMS/Minisites/BA … L%20Modems
oraz mam spliter (filtr) na linii do reszty odbiorników telefonicznych, modem ASDL ma "czystą drogę"
Guide milczy nt Faxu :(


W sumie to mam wewnętrzny modem Realtek 8019 jeno na ISA :)
TeBe pamiętasz jak odrabiałeś wojo w bibliotece...

Na Allegro modem 56K można dostać za dysze.
Ot tyle, temat rozwiązany....

Ostatnie pytanie:  modem 56K wpinam przed filtrem ?      - nieaktualne !!!


Dzięki 4ALL

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-07 09:27:11)

19

Odp: Wysłać FAX

Ostatnie pytanie:  modem 56K wpinam przed filtrem ?

Wpinasz tak samo jak telefon.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Wysłać FAX

Thomson SpeedTouch 330 to jest jeden z popularniejszych modemow jake daja np. w Anglii (podpinany przez USB do komap), i pomimo niepozornych gabarytow i wygladu to calkiem niezly sprzet (ma swoj programowalny procek, ktory chodzi bardzo dobrze i stabilnie pod linuxem). Tak jak juz Dely powiedzial, wpina sie go jak zwykly telefon czyli do filtra (w sumie nie wiem jak to jest w Polsce ale w UK i USA do filtra wpina sie modem Adsl i tlefon  i pewnie w Polsce jest tak samo). Wyjechalem w Polski wlasnie w chwili jak moja firma (Telefonia Dialog SA) szkolila sie na Slowenii z wdrazania ADLS'u, a doestep DSL poznawalem w Anglii pracujac posrednio dla brytyjskiego ISP The Cloud.

Ogolnie jesli chodzi o modemy analogowe, to one dzialaja czysto na lini telefonicznej czyli sa nieodlacznie zwiane z sygnalem telfonicznym tak jak zwykly telefon analogowy (nie ISDN), czyli wykrywanie nosnej (sygnal przed wybraniem numeru)  i wybranie  numeru przy pomocy systemu tonowego lub pulsowego.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-07 08:46:22)

21

Odp: Wysłać FAX

W Polsce do modemów aDSL dołączane są filtry dolnoprzepustowe, więc podłączając przez nie modem skutecznie odetniesz się od usługi oferowanej z ich pomocą. Mówiąc wprost: aDSL podłącza się bezpośrednio do linii, a wszystko inne przez filtry. Tak jest przynajmniej w TPSA.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

22

Odp: Wysłać FAX

pajero napisał/a:

oraz mam spliter (filtr) na linii do reszty odbiorników telefonicznych, modem ASDL ma "czystą drogę"

Poprzednio pomyliłem się.... już poprawione.
Czyli nie powinno być problemów że jakiś filtr coś utnie zwykłemu modemowi 56k bo filtra na linii nie ma :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-07 09:24:56)

23

Odp: Wysłać FAX

Patrz to co napisal Lizard. Aby skorzystac z sieci analogowej musisz wpiac filter i do niego urzadzenia analogowe.

Lizard: w uk i usa jest tak ze filtr ma 2 gniazda jedno do podlaczenia modemu adsl drugie do podlaczenia urzedzen analogowych.

24

Odp: Wysłać FAX

Monsoft - czyli jeszcze jakiś filtr ?

Powtarzam, u mnie do telefonu mam założony filtr.
Na linii do modemu ASDL nic nie ma!

Czy do modemu 56k muszę mieć jakiś filtr ?

25

Odp: Wysłać FAX

Taki sam jak do telefonu. Jeśli masz Neostradę, to powinieneś mieć do niej dwa filtry. Tyle standardowo daje TPSA.

Możesz wetknąć taki filtr w gniazdko w ścianie, a potem rozdzielić kabel do telefonu i modemu.

Ostatnio edytowany przez Lizard (2007-10-07 23:01:12)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.