1

Temat: Ile może kosztować?

Pytanko?

Nie "siedzę" w sprzęcie i liczę na waszą pomoc.
Ile może orientacyjnie kosztować ten komputerek (cena sklepowa lub hurtowa- tylko proszę zaznaczyć) i jakie to mieć parametry?

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

2

Odp: Ile może kosztować?

od 3.5 tys detal. procesory od p3 do ... do koloru np pentium m 1.4 jesli klient zasobny to i core2duo, z grafika podobnie, obudowy w zasadzie tez.

ogolnie zaje....... komputerki, szukaj w googlach "komputery przemyslowe" i nie ma klamu w ani jednym slowie jaki sa zarabiste.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Ile może kosztować?

Kumpel kupil podobny komp przemyslowy za $150 na ebayu. Pochodzil z vending machine (PIII 1GHz, 256 Ram, grafika, IDE itp).

4

Odp: Ile może kosztować?

To nie jest komputer przemysłowy.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Ile może kosztować?

To bardziej cos jak barebone.
Ale jesli ma byc male, miec maly monitor LCD (lcd do emulatorow?!) i mala klawiaturke to wez se kup laptopa po prostu...

6

Odp: Ile może kosztować?

1. Ma być stacjonarne (tak, wiem laptop też se może stać).
2. Z kolei podłączenie ew. pada nie pasuje mi jakoś do laptopa.
3. Wykorzystywane do emulacji.
4. LCD nie przeszkadza bo to emulacja a nie real tak więc telewizor nie wchodzi w układ :lol:
5. Czy to musi być koniecznie przemysłowe?
6. Chociaż laptop ma tę zaletę, że można się z nim szybko ewakuować ;)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

7

Odp: Ile może kosztować?

No co jak co, ale matryce LCD to się nadają tylko do pracy w rozdzielczościach natywnych. Mi się osobiście robi średnio na twarzy jak widzę upskal z rozdzielczości 3x5 do natywnej monitora. CRT to jednak było coś ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Ile może kosztować?

Bez wentylatorów, więc to nie jest intel ani amd, tylko najpewniej via. Jak via, to płyta z serii via epia. Jak via epia, to cena będzie spora, bo to jest małe, ale drogie. Z 500USD za komputer (bez monitora) bym liczył.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Ile może kosztować?

dely napisał/a:

CRT to jednak było coś ;)

Było ?! Jest ! Ja do dziś używam dziewiętnastocalowego CRT i nie mam zamiaru zamieniać go na LCD... no chyba, że padnie :(

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Ile może kosztować?

Muffy - poszukaj w necie i na allegro haslami: barebone i minipc.
Znajdziesz cos w sam raz.

Sam uzywam barebone MSI Mega PC i w zasadzie sobie chwale. Choc akurat te firme odradzam - drugi raz nie kupie ich komputera.  Ale wyjasnianie dlaczego to juz bylby offtopic.

11

Odp: Ile może kosztować?

Wyjasnienie nie jest potrzebne, Polak zawsze narzeka.

12

Odp: Ile może kosztować?

mazi - zly dzien?

Po prostu wkurza mnie, ze kupilem sprzet z bardzo fajnym wyswietlaczem, ktory jest ciemny bo potrafia z niego korzystac jedynie 2 programy dostarczone przez producenta, ktore sa do luftu i nie sa wogole rozwijane. A MSI nie zgodzilo sie udostepnic publicznie dokumentacji do DLLi do sterowania wyswietlaczem i przyciskami multimedialnymi, zeby ludzie sobie czasem wlasnych pluginow nie napisali.
Sam pisalem do nich list i dostalem odpowiedz odmowna.
Mini-linux ktory mial zapewniac dzialanie multimediow po 10s od wlaczenia komputera i bez startowania windy nie obsluguje ZADNEJ karty graficznej za wyjatkiem tej wbudowanej w chipset. Choc slot AGP oczywiscie jest.
Po prostu nie ma sterownikow i nigdy nie byl upgradowany. Zrodel oczywiscie tez nie ma.
Zrobili swietny hardware, ktorego polowy funkcji nie moge uzyc. Wiecej od nich nie kupie komputera.

Krotko: tak, narzekam na polityke: "byle sprzedac sprzet, a potem klient niech sobie radzi sam".

Odp: Ile może kosztować?

grzeniu masz pocketPC z ecranem CRT ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: Ile może kosztować?

Krotko: tak, narzekam na polityke: "byle sprzedac sprzet, a potem klient niech sobie radzi sam".

Jakies 20 lat temu takze bys na to narzekal. Alan Sugar, wlasciciel amstrada, stosowal taka wlasnie polityke. Jego mottem bylo: "Nie interesuja mnie ci, ktorzy kupili komputer lecz ci, ktorzy maja go kupic".
Sad but true.