1

Temat: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

Nie wiem co jest nie tak z moim emulatorem,ale znowu powrócił problem że często po uruchomieniu kasują się wszystkie ustawienia i muszę ustawiać od nowa romy itd.Być może mam złą wersję,niestety wirus zniszczył mi wersję którą miałem wcześniej a z którą nie było problemów i to niby miało być 4.0 alfa.Dziś na stronie producenta nie widzę żadnej alfy tylko ostatnia to niby beta3,która od 2 lat jest nierozwijana.A może jest ale na innej stronie?

2

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

Ostatnia oficjalna wersja PLus-a jest do pobrania z jego strony. Inne różnego rodzaju "doróbki" powstały z rekompilacji nowszych źródeł atari800, ale nie należy ich uważać za wersje ostateczne (raczej jako swego rodzaju eskperymenty).

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

A więc nikt nie podejmie się poprawienia kilku błędów ,które wiudać gołym okiem ,tak jak nie do końca sprawne włączenia sio-patch,konwerter ascii-atascii ,odwrotne działanie ctrl+arrows dla keyboard,ale najgorsze  jest to kasowanie ustawień,np jeśl dźwięk włączyłem ,a w tym momencie mam włączone urządzenie auidio ,to zamiast wyskoczyć błąd że audio jest zajete,wyskakuje błąd emulatora,zamknięcie,a po uruchomien ie musze od nowa wszystko ustawiać.

Czy kody źródłowe są możliwe do poprawienia?

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

U mnie emulator dziala bez problemu. Dlatego zdziwilem sie, ze piszesz o bledach widocznych golym okiem i chcialbym dopytac:

andriu napisał/a:

nie do końca sprawne włączenia sio-patch,

A na czym polega ta niesprawnosc?

andriu napisał/a:

konwerter ascii-atascii

Jest w emulatorze. Nie dziala Ci?

andriu napisał/a:

odwrotne działanie ctrl+arrows dla keyboard

Mozna ustawic w menu.

andriu napisał/a:

ale najgorsze  jest to kasowanie ustawień,np jeśl dźwięk włączyłem ,a w tym momencie mam włączone urządzenie auidio ,to zamiast wyskoczyć błąd że audio jest zajete,wyskakuje błąd emulatora,zamknięcie,a po uruchomien ie musze od nowa wszystko ustawiać.

U mnie dziala takze w czasie dzialania innych urzadzen audio. A dodam, ze nie mialem takich problemow od wersji 2.8.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

5

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

Ja też nie wiem OCB. SOA#1

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

1)jeśli jest włączony sio- patch i próbuję coś  nagrać czy odczytać z taśmy okazuje się że ejst wyłączony.Muszę go wyłączyć i właczyć  i dopiero wtedy działa

2)Sprawdzałem wiele razy i prównywałem różne pliki wejściowe i wyściowe i są identyczne,żadnej zamiany.Tak więc korzystam z własnego konwertera.Konwersja powinna być taka że znaki z kodem 64-96 mają odejmowane 32 a 0-64 dodawane 64 czy cos w tym stylu,mówię z głowy bo nie mam kodu przy sobie

3)jeśli jest zaznaczone ctrl+arrows to chyba przesuwanie kursora powinno być przy wciśniętym ctrl,tym czasem jest na odwrót.Można ręcznie ustawić,ale jak skasują sie ustawienia....

4)mam coś nie tak ze sterownikiem do karty,nie mam pojęcia czemu nie mogę włączyć kilku urządzeń audio i nie mam czasu się nad tym zastanawiać

A może ustawienia są zapisane w rejestrze i tylko wystarczy wczytać plik .reg ?

7

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

1) "Jeśli jest włączony (...) okazuje się, że jest wyłączony" ?

2) To nie jest ATASCII, tylko wewnętrzny kod ANTICa. Nigdy nie spotkałem się z plikami tekstowymi w takim formacie.

3) Opcja menu nie mówi o tym, czym przesuwa się kursor, tylko co emuluje wciskanie strzałek w PC. Tak więc Control + arrows oznacza, że wciśnięcie samej strzałki na PC oznacza wciśnięcie Control + strzałki w Atari.

4) Prawdopodobnie stara karta dźwiękowa. Napisz, jaka karta, jaki Windows, jaki błąd wyskakuje.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

co do karty dźwiękowe,nie bedę zanudzał na tym forum bo działało przed formatem PC,więc pewnie popytam na idg albo elektrodzie

Wracając do pkt 2
Bardzo mnie to dziwi ponieważ całe życie ,w oparciu o książkę W.Miguta gdzie tabela na końcu książki wskazuje że kody ascii odpowiadają danym kodom atascii i wzór n a przelicznie jest taki jak tu

według tego kod ascii mam przez asc("znak"),natomiast atascii przez odczyt komórki w której widzę daną literę.

3)Chyba już rozumiem-dostrzegam ten mały przękręt :)


1)No tak właśnie jest,czyli
włączam emulator ,patrzę-jest zaznaczone sio patch,wsadzam kasetę i chcę odczytać,a tu error 138,więc robię tak jak mówiłęm i już działa

9

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

[

andriu napisał/a:

Wracając do pkt 2
Bardzo mnie to dziwi ponieważ całe życie ,w oparciu o książkę W.Miguta gdzie tabela na końcu książki wskazuje że kody ascii odpowiadają danym kodom atascii i wzór n a przelicznie jest taki jak tu
według tego kod ascii mam przez asc("znak"),natomiast atascii przez odczyt komórki w której widzę daną literę.

Przez asc("znak") masz wlasnie ATASCII czyli ATARI ASCII :),
a przez podglad komórki masz kod ANTIC-a (procka graficznego).

Uklad ATASCII: znaki graficzne(0-1F),symbole i cyfry(20-3F)-, duze litery(40-5F), male litery(60-7F).
Uklad ANTICA: symbole i cyfry(00-1F)-, duze litery(20-3F), znaki graficzne(40-5f),male litery(60-7F).


Co do emulatora to też się pogubiłem kiedyś, bo mam w tej chwili 2 wersje tego emulatora oba 4.0
(i raczej nie żadne testowe wersje, bo sprawdzałem przy sciąganiu - chyba że nie napisano) tyle że
sciągane z różnych stron. Obie te wersje się dośc między sobą różnią ;P.

---==<<Sc0rpi0>>==---

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

Sc0rpi0 napisał/a:

Co do emulatora to też się pogubiłem kiedyś, bo mam w tej chwili 2 wersje tego emulatora oba 4.0 (i raczej nie żadne testowe wersje, bo sprawdzałem przy sciąganiu - chyba że nie napisano) tyle że sciągane z różnych stron. Obie te wersje się dośc między sobą różnią ;P.

O, a skad sciagane? Przeciez oficjalna strona emulatora jest jedna. I na czym polegaja te spore roznice?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

11

Odp: Która naprawdę ostatnia wersja atari800winPlus?

Tak mi się napisało, że spore :) - faktycznie zależy jak patrzeć - OK niech będzie, że drobne.
Nie mam tu teraz emulców, więc nie sprawdzę, ale było parę tych różnic, z tego co teraz sobie
dobrze przypominam (bo tego co nie pomnę w tej chwili to pisać nie będę coby się nie rąbnać)
to np. defaultowy układ (od razu po instalce) klawiszy F2 do F4: option/select/start w jednym,
a w drugim odwrotnie start/select/option. Zapamiętałęm akurat to, bo zdziwko miałem, że mi coś
nie tak jak trzeba działaja. Co do innych szczegółów z menu czy działania to mogę sprawdzić
jak je odkopię, a nawet moge md5sum exekow porobic ;).

EDIT:
Posprawdzałem i jednak po prostu nie było informacji na stronie z której wcześniejszego
sciągałem - po dogrzebaniu się wyszło, że to 4.0 Beta 3 - co ciekawe 4.0 jest rozmiarowo
mniejszy od 4.0 Bety 3 :)

Ostatnio edytowany przez Sc0rpi0 (2007-12-06 14:49:53)

---==<<Sc0rpi0>>==---