1

Temat: Cell2Atari

... czy jakoś tak :)

W dobie niemal wyginięcia kaset magnetofonowych, a także powszechności wszelakich mp3 playerów oraz odtwarzaczy plików wszelakich w komórkach mam pytanie.

Czy w łatwy sposób da się stworzyc interfejs łączący wyjście słuchawkowe dowolnego odtwarzacza (mp3, komórka) z portem SIO w celu emulacji magnetofonu - jeszcze lepiej w trybie turbo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Cell2Atari

Hej!

Da się :) To samo chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu :) No ale zobaczymy jak czas pozwoli może uda się zrealizować zamierzenia :)

3

Odp: Cell2Atari

Seban, płacę każde pieniądze i stawiam pomnik "przy okazji" za działające coś :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Cell2Atari

Swego czasu był schemat jakiegoś ustrojstwa umożliwiającego podpięcie cedeka do atarki.

wszystkie trzy strony świata

5

Odp: Cell2Atari

O to chodzi?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Cell2Atari

Da się, nie tylko zrobić ale już zrobiono (racja Lt_Bri) ? poszukaj na stronach baktry ? jakieś dwa lata temu był tam link do schematu bardzo szybkiego turbo->cdrom audio, najprostszy interfejs może wyglądać jak turbo AST - schemat plątał się tu gdzieś na forum  ? zamiast głowicy wstawiasz jack i w razie potrzeby dodajesz inwerter po wzmacniaczu, wszystkie sygnaly "przeznaczone" do wlutowania do magnetofonu (normal) spinasz z masa

Nie wiem tylko czy da się wczytywać pliki po przeróbce na mp3

7

Odp: Cell2Atari

tak, czesi to zrobili, i chybajest nawet schemat, TURBO 2000 i lecisz z CDkow, swietna sprawa :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: Cell2Atari

interface to jedno, ale przydałby się jeszcze jakiś porządniejszy soft robiący z plików .cas -  audio.  Coś ala cas2wav - bo tenże niestety dokłada jakieś trzeszczenie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

9

Odp: Cell2Atari

Dely a tak wlasciwie po co Ci to? Zeby przenosic programy do Atarki bez lapa? Toz wygodniejsza jest karta SD.
Moze to i ladnie by wygladalo: sama wtyczka SIO z wystajaca z drugiej strony wtyczka maly jack na ktora nabijasz playera, wciskasz START+OPTION i jedziesz. Ale przygotowanie danych do tego playera bedzie Cie kosztowalo wiecej roboty niz to chyba warte... Plikow CAS nie jest tak wiele jak ATR czy XEX. Musialbys zrobic sobie jakis konwerter CAS2MP3turbo...
Gdzie sens, gdzie logika?

10

Odp: Cell2Atari

dely napisał/a:

Czy w łatwy sposób da się stworzyc interfejs łączący wyjście słuchawkowe dowolnego odtwarzacza (mp3, komórka) z portem SIO w celu emulacji magnetofonu - jeszcze lepiej w trybie turbo.

A ja taki interfejs mam od dawna. I to z Turbo 2000 :) Jeszcze zanim dostałem XCA12 to najpierw dostałem taki interfejs bo to było znacznie tańsze. I ładowałem programy z radiomagnetofonu Sony a później z wieży Kasprzak :) Oczywiście też zapisywało. Niestety jedynie nie działało sterowanie silnika ale mała strata.

11

Odp: Cell2Atari

nosty napisał/a:

Dely a tak wlasciwie po co Ci to? Zeby przenosic programy do Atarki bez lapa?

Po to, żeby posłuchać sobie przez 15 minut brrrr-brrrrr-brrrr, albo przez 2 minuty bszszszszszszszszs. Mam SIO2SD, mam IDE KMK/JŻ, mam SIO2IDE, ale chciałbym miec też takie coś.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Cell2Atari

no jakby był taki interface co czai wszystkie rodzaje turba to by było cacy.. No i soft który robi z binarek wszystkie rodzaje pisków w wavach ofcoz ;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

13

Odp: Cell2Atari

A tam, chrzanicie! Ja przez caly "pierwszy" okraz posiadania atarki nie mialem stacji tylko magnet (potem z turbo). I wiem jakie to pieprzenie. I malo ktora gre da sie tak po prostu przeniesc z binarki na magnet.
Pamietam do dzisiaj cala noc ladowania Gauntleta, bo ten kto mi nagrywal mial inaczej ustawiony skos. Oczywiscie po straceniu zyc trzeba bylo cofac tasme. Podobnie jak w Goonisach albo Henry's House. A ten zal, ze w niektore gry nigdy nie zagram...
Tak naprawde to nie sa mile wspomnienia - to jest prawdziwy hardcore i horror ;)

A kasety (w normalu) sa trwalsze niz Wam sie wydaje! I zapis na nich tez. Trwalsze np niz CDR albo dyskietka 3,5''. A jakby odswiezyc zapis co 10-20 lat to zapewniam Was ze do smierci Wam kaset i brrr brrr nie zabraknie.
Juz gorzej z magnetofonami moze byc.

Tez sobie czasem lubie brrrr-brrrr-brrrr posluchac (ostatnio wczoraj) ale wole z magnetu. Przynajmniej dokad jest.

14

Odp: Cell2Atari

Hej!

A ja swoje Turbo KSO 2000 w XC12 wspominam bardzo dobrze :) Wszystko i zawsze się mi czytało... w przeciwieństwie do zapisu standard z którym miałem przeważnie kłopoty. Nie miałem większych kłopotów ze standardem kiedy używałem zewnętrznego interface i magnetofonu szpulowego M2404S :D

15

Odp: Cell2Atari

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/a … i%20XL-XE/

16

Odp: Cell2Atari

dely napisał/a:

O to chodzi?

Tak, a dokładnie widziałem ten schemat (choć nie wiem czy pod tym samym adresem):

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/a … ecdrom.gif (jest w linku którego zapodał Vasco)


-->seban, M2404S to może nie studyjny ampex czy inny revox, ale (jeśli go dobrze wyregulować) i tak jakością bije na głowę większość kaseciaków (w tym rzecz jasna skrajnie prymitywne magnety komputerowe) ;)



A może by tak podejść do tematu skrajnie "łopatologicznie" ;)

http://www.dansdata.com/dah220.htm

http://audiostereo.lukarnet.com/gfx/970000/976433_1.jpg

wszystkie trzy strony świata