3,951

Odp: Ciekawostki na aukcjach

zając życie nerwy i procedura sądowa nie jest warta tego mimo wszystko.

3,952

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Sprawe można założyć, ale jest nie do wygrania, bo nie celnicy powiedzą że to już tak było a dowodów na przeciwną tezę ni ma.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,953

Odp: Ciekawostki na aukcjach

niepotrzeba urzedu celnego ja ostatnio kupiłem  commodore Plus 4 w boxie ,a sprzedający okleił całe pudełko szarą taśmą


co w tym przypadku komp 200zl ,a box w idealnym stanie 500zł

Bucik Na Trola

3,954

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Do sądu możesz iść ale będziesz musiał wykazać że zniszczenie kartonowego pudełka będącego opakowaniem przyniosło znaczącą stratę. Dobrego adwokata trzeba.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,955

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Sprawa do wygrania na 100%, jeśli rzeczywiście Jaguar był fabrycznie nowy. I to zwrot wartości razy kilka - ale długo by trwało. Jeśli pudełko fabrycznie zamknięte - wystarczy wykazać, że kupione na prezent, a tak - nie dość, że uszkodzony karton, to jeszcze sprzęt. Pytanie tylko:
- co zadeklarował sprzedający?
- jak była wysłana paczka? (czyt. - ile pośredników po drodze)
- czy była zadeklarowana wartość
Jeśli było wysłane po taniości (wyślij mi jako gift, podaj 20$ abym cła nie płacił, napisz "sprzęt używany" - itp) - raczej może być ciężko, łącznie z pomówieniem o próbę wyłudzenia cła od państwa... (specjalnie z małej litery, bo wielkość różnych opłat u nas jest przerażająca)

Sikor umarł...

3,956

Odp: Ciekawostki na aukcjach

W zasadzie to nie do udowodnienia, kto poszarpał box i zarysował konsolę, jesli nie było się świadkiem otwierania paczki w urzędzie celnym.  Od razu można sobie odpuścić - szkoda czasu.

3,957

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Wprawdzie nie Atari ale ... http://allegro.pl/commodore-c64-web-it-i4771710847.html

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3,958

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Gry ze smietnika: http://www.ebay.com/sch/m.html?_nkw=&am … mp;_sop=16
I ta sama gra nie ze smietnika: http://chicago.craigslist.org/wcl/vgm/4747725814.html

"E.T. - $10
game is in very good condition and did not come from a landfill in New Mexico."

3,959

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Wyglada na to ze wystarczy na swojej kolekcyjonerskiej "nowce" poskakac troche i wartosc rosnie 1000x ;)

3,960

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ale nie będzie ona pochodzić z grobu Atari...... ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,961

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Odszkodowanie od urzędu poza zasięgiem raczej, jedyna opcja to że przesyłka była ubezpieczona ..

Co do celników : kiedyś jeden z moich klientów sprowadzał sobie meble z Kolumbii. Urząd celny zrobił
100% rewizję kontenera, potem jeszcze jedną rewizję z udziałem piesków,  zażyczyli sobie jeszcze
skanowanie kontenera i na koniec funkcjonariusz powiedział mi że chce rozciąć kilka mebli i
czy klient nie będzie miał nic przeciwko... :D

I am operator of my pocket calculator

3,962

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Państwo w Państwie - PAN urzędnik i nic mu nie zrobisz.... Chory jest ten kraj.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,963

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tu myślisz że w innych krajach jest inaczej?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,964

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie mam co prawda wielkiego doświadczenia,  ale na podstawie dotychczasowego mogę jednoznacznie powiedzieć że jest inaczej.
Przede wszystkim nie jesteś  z góry traktowany jak potencjalny przestępca czy przemytnik. A już tylko samo to wiele zmienia.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3,965

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Zgadzam się z Willym.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,966

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nikt tu nikogo nie traktował jako przemytnik. Celnicy otworzyli paczkę z Jagiem żeby go oclić. W przypadku paczki z Kolumbii byli bardziej podejrzliwi, ja im się specjalnie nie dziwię.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,967

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tylko że w przypadku naszych urzędników głowa służy im do podtrzymywania czapki, a nie do używania jej zawartości choćby w minimalnym stopniu. Naprawdę nie mógł otworzyć pudła z Jaguarem w inny sposób, niż przez cięcie w trzech miejscach? No i ciężko by było wyciągnąć konsolę w folii, niż ją rozcinać?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3,968

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tak a propos celników - dlaczego każą płacić VAT i cło od całej wartości, jeśli np. $50 to cena sprzętu, a $70 to wysyłka? Dlaczego mam płacić podatki i cło od wysyłki? Jest to kolejny absurd.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,969

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Cło się płaci od wartości paczki zadeklarowanej przez wysyłającego. Że zadeklarował tak a nie inaczej to jego wina, nie celników.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,970

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Adam, nieprawda. Oni każą sobie dostarczyć z Paypala wydruk i od tego clą. Guzik ich obchodzi wysyłka zadeklarowana osobno na wydruku. Liczy się całość.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,971

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Kurcze, nie wiem, ja to jakiś szczęściarz chyba. Sam słałem do siebie do PL dziesiątki paczek z nowymi rzeczami z Chicago niegdyś. Ostatnio kupowałem w stanach 2 nowe rowerowe ramy, nawet nieprzepakowane z oryginalnych kartonów i sklejone oba kartony razem, z Kanady to samo i nigdy nikt mi ani do paczek nie zaglądał a ważyły i po 50kg i nigdy mi nikt nic nie oclił? Jedna uwaga - morska i nie korzystam z tych krwiopijców typu UPS, TNT, DHL itp no i nie ciągnąłem rzeczy hurtowo tylko dla siebie, narzędzia, elektronika, sprzęt sportowy itp.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-11-07 13:23:43)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

3,972

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Mnie nikt o wydruk z PayPala nie pytał. Faktury nie miałeś żeby im pokazać co i jak?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,973

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jakiej faktury? Kupowałem od osoby prywatnej z eBay starego Timexa 1500. Zapłaciłem cło i VAT od ceny komputera plus przesyłka. Normalną Pocztą Polską, kurierzy jeszcze bardziej dociekliwi są.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,974

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To trzeba było się odwołać od decyzji celnej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,975

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Generalnie to zasada jest taka sama - nieważne czy sprowadzasz sobie "atari" w paczuszce czy
50 kontenerów z częściami samochodowymi . Podstawą do wyliczenia cła i vatu jest wartość zakupu towaru + koszt transportu,ubezpieczenia  i  pozostałe poniesione koszty do miejsca wprowadzenia na teren wspólnoty. Często zdarza się że koszty transportu są wliczone w cenę towaru i jeśli jest odpowiedni zapis na fakturze to kosztów frachtu nie dolicza się w zgłoszeniu celnym.

Co do urzędów celnych to z relacji moich klientów wiem, że urzędy niemieckie są o wiele mniej upierdliwe niż polskie.
Polski celnik czujny jest jak ważka, szuka wszędzie dziury w całym i może się przypierdolić o byle literówkę z dokumentacji handlowej, a niemiecki celnik zakłada z góry że wszystko jest ok ...

jedynymentos : nie wierzę że wysyłałeś coś drogą morską nie płacąc cła i vatu. Towar nieoclony jest pod dozorem celnym i nikt nie może go sobie po prostu zabrać. To jest niemożliwe.

Ostatnio edytowany przez darque (2014-11-07 15:29:05)

I am operator of my pocket calculator