1

Temat: Niezidentyfikowany cart.

Sobotę poświęciłem na porządki w szafie pełnej niespodzianek i znalazłem cart podpisany "Turbo 2000". Niestety tenże cart po włożeniu do Atari wyświetla jedynie napis "PROSZE CZEKAC" w GR. 0 na samej górze ekranu. Pomoże ktoś w identyfikacji?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Niezidentyfikowany cart.

To może być Turbo 2000 - wersje z magnetofonem po przeróbce w postaci dodatkowego kabla do portu nr. 2 joysticka tak miały. Po chwili powinno pojawić Ci się menu z opcjami do wyboru.

3

Odp: Niezidentyfikowany cart.

Nie pojawia się, chyba, że chwila to 5+ minut :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Niezidentyfikowany cart.

To kart TURBO 2000 lub Turbo 200F a komunikat stoi na ekranie z prostego powodu. Na płytce jest dosyć specyficzny rejestr sprzętowy. Po włączeniu zasilania zaczyna się ładować kondensator i nim się naładuje i układ odłączy linie RD5 uruchomiony program z pamięci karta zdąży sie uaktywnić. Widać nie przełącza się linia RD5 a skoro kart leżał sobie w szafie więc kondensator elektrolityczny po prostu stracił pojemności ten cykl się nie wykonuje. Jest metoda na sprawdzenie tego. Trzeba do linii RD5 podłączyć woltomierz na zakres np. 15V i włączyć zasilanie. W początkowej fazie woltomierz wskaże napięcie 5V i powoli zacznie spadać. Po chwili (około 4sekundy) napięcie powinno obniżyć się praktycznie do zera i w tym momencie pojawi się menu na ekranie. Inna sprawa że użyty tranzystor może być wadliwy.... ale utrzymywanie sie komunikatu na ekranie stanowi o tym że ten układ nie działa. Nie dalej jak tydzień temu coś takiego naprawiałem

5

Odp: Niezidentyfikowany cart.

Mam cart, który nie uruchamia się na Atari z rozszerzeniami qmeg + 256kb = pionowe pasy.

6

Odp: Niezidentyfikowany cart.

Zenek, a nie naprawiłbyś mi tego carta w zamian za fundusze z przeznaczeniem na napój złocisty?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Niezidentyfikowany cart.

owszem ,naprawię, wyślij go razem z cartem AST, oddam razem z Blizzardem

8

Odp: Niezidentyfikowany cart.

Dzięki!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Niezidentyfikowany cart.

adres na poczcie