1

Temat: Universal Turbo Cable

Co prawda była już o takim projekcie mowa, ale w kilku innych wątkach i nie doszła do finału.

O co chodzi: Czy ktoś z szanownych Wielkich Elektroników byłby w stanie zaprojektować i wykonać takie ustrojstwo w postaci kabelka z jednej strony zakończonego wtykiem mini-jack, a z drugiej wtykiem SIO z odpowiednią elektroniką po środku, która pozwalałaby na użycie dowolnego źródła dźwięku (player mp3, discman, palmtop względnie komputer PC tudzież walkman na kasety) jako magnetofonu Turbo?

Najfajniej byłoby gdyby to ustrojstwo - nazwane przeze mnie roboczo Universal Turbo Cable (ale głupio, nie?) - nie było przywiązane do jednego systemu turbo tylko obsługiwało najpopularniejsze standardy np. AST, KSO, Turbo Rom, Blizzard.

Ze swojej strony mogę zaproponować wsparcie finansowe (roboty projektowe) - może ktoś się jeszcze dorzuci do puli?

PS. Proszę o pisanie na temat, wstawki o River Raid będą kasowane bez ostrzeżeń.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Universal Turbo Cable

Pozdrawiam,

Popełniłem coś takiego kawałek czasu temu ?zainspirowany? wątkiem o turbo,

Na pewno czyta T2000, T2000F, Blizzarda ? innych nie testowałem z braku materiału źródłowego.

Nie jest zamontowane we wtyczce SIO ale bezpośrednio w Maluchu.

Generalnie ze schematu ?szybkiego? turbo wywalasz układ sterowania za pomocą linii command i podłączasz pozostały wzmacniacz/komparator do wejścia jednego lub dwóch inwerterów a ich wyjście przez diodę do data in wtyczki gniazda SIO (tak jak w sio2sd)

3

Odp: Universal Turbo Cable

A może, schemat - gotowiec. Mi nic nie mówi komparator, inwenter etc.

4

Odp: Universal Turbo Cable

Właśnie - może jakieś video lub opis demonstrujący działanie?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Universal Turbo Cable

eeee, moze jak wytrzezwieje to zrozumiem, ale rzeczywiscie ztcp t2000 w niektorych implementacjach bylo dostarczane jako din6 podpinany pod grundika - o to chodzi?
nie wiem jak w przypadku innych turbo (ast widzialem tylko w postaci przerobki xc-12, podobnie chyba att, czy jakos tak) - ale dosc prawdopodobne ze powinno sie to dac zrealizowac. kazde turbo/transmisja magnetofonowa - to w koncu przetworzenie sygnalu audio (moze byc z tasmy, moze byc z mp3 playera) do postaci sygnalu czytanego przez pokeya.
dely - moze electrona podpytaj? a moze powinienem poprostu podtrzezwiec?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep