1

Temat: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

witam,

Niedawno w związku z rozbudową sieci zakupiłem router bezprzewodowy D-link. Jednak od momentu jego uruchomienia częściowo przestała mi prawidłowo pracowac klawiatuta bezprzewodowa Microsoftu (MS Wireless keyboard 700). Tzn często nie reaguje na wciśnięcia klawiszy (wciśnięcie nie daje efektu) albo np jednokrotne wciśnięcie klawisza Backspace powoduje dwu- lub trzykrotny (!) efekt cofnięcia się w przeglądarce nie o 1 stronę ale często o 2, 3 (?!). Albo często jest tak że jak wciskam raz A to wyskakuje mi AAAAA. Dzisiaj właśnie postanowiłem wyłączyć na chwilkę sieć bezprzewodową i co widzę, że klawiaturka pracuje teraz bez zarzutu...

Zetknęliście się z czymś takim ? czy ktoś wie jak rozwiązać ten konflikt urządzeń ?

2

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

Witam, mam to samo z klawą ModeCom sprzęgającą się z liveboxem, komórką i niehomologowanym telefonem bezprzewodowym sąsiadów piętro wyżej - coprawda na telefon sąsiadów nie mam wpływu, ale on akurat tylko "sieje" podczas rozmowy. W pozostałych przypadkach zostaje kombinować - najczęściej klawiatura zaczyna jarzyć po wyjęciu z niej na chwilę baterii i włożeniu z powrotem (trzeba ją wtedy zalogować na odbiorniku). Jak to nie daje, to robię taki knif: wyłączam liveboxa i komórkę, przyciskam czymś klawiaturę, żeby "sama pisała" i po tym włączam oba te urządzenia. Co i tak czasami (tylko czasami) nie daje pozytywnego efektu, no ale się sprawdza w większości odpaleń.

Problem właśnie polega na tym, że klawiatura aktywuje się na swoim paśmie dopiero wtedy, gdy piszesz - więc może być tak, że inne urządzenie będzie tej częstotliwości nasłuchiwać jako własnej - stąd sprzężenia.

___
Press play on tape...

3

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

D-link widać ssie woreczek. Ja mam Linksysa, zestaw Microsoft Laser Cośtam, 2x telefon Panasonic, na stałe wpiętego dongla BT i nie mam problemów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

Bo trzeba było kupić D-Linka DIR-635 wtedy dowolny Linksys obsysa :P

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

olewam wszystko co na 2,4 - bo burdel w eterze jest ekstremalny. Polecam test - net z UPC 10 lub 20Mbps i testy: jeden po kablu, drugi po wifi :) - testy względnie miarodajne z miejsca: ftp.atman.pl/atman

wyniki:
kabel - dla łącz 10, oraz 20 = 10 lub 20 odpowiednio.

wifi dla obojętnie której opcji: 5-5,5 Mbps.

ROUTER dotykał LAPTOPA :)

eot. .... 2.4 ssie wora :D:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

Pin, akurat to, że dotykał laptopa to nie atut za, a przeciw - najlepsza odległość to metr-półtora od urządzenia lub przez ścianę + 0,5 metra. Skąd to wiem ? Ano miałem kiedyś na pracę dyplomową mikrofony bezprzewodowe - co to robiło z odbiornikiem, jak się przystawiło bezpośrednio anteny blisko siebie - szkoda gadać (na "mute" w mikrofonie - to nie były sprzęgi)

___
Press play on tape...

7

Odp: konflikt MS wireless keyboard z routerem D-link ?

Pin, chAmeryki nie odkryłeś. Powszechnie wioadomo że wi-fi czy inne fiu-fiu nie dorówna kablowi.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...