51

Odp: Yoomp - nowinki

oj wiem larek, dżołk to byl ;)

nikt by sie raczej nie powazyl w naszym malym swiatku na piracenie

52

Odp: Yoomp - nowinki

Dokładnie, to raczej nie jest Yoomp! - to coś bardzo starego, jak widać po jakości wydruku.

: 404. Stopka not found

53

Odp: Yoomp - nowinki

nosty napisał/a:

dżołk to byl ;)

A to spoko. :D

54

Odp: Yoomp - nowinki

A ja mam pytanie: czy nowa wersja Yoomp!  przy wczytywaniu (pasek postępu z odbijającą się piłeczką) próbuje sama ustawić tryb SIO NORMAL?

Bo jest problem z normalnym załadowaniem np z SIO2IDE w trybie US spod SDX 4.41 (nowe SIO.SYS), na ekranie postępu buczy, rzęzi, i ładuje się przeraźliwie powoli...

Gdy sam ustawię dla napędu tryb NORMAL (SIOSET z SDX 4.41), nic takiego się nie dzieje.

Oto cytat dot. SIO.SYS z dokumentacji SDX 4.41:

"Po drugie, raz ustawiwszy tryb US, SIO nie daje się z niego zbyt łatwo ?wybić?, dzięki czemu stacje
TOMS mogą, jak to mają w zwyczaju, sypać błędnymi odpowiedziami na komendy, a transmisja pozostaje szybka."

Czy rzeczywiście jest tak, że Yoomp! próbuje zmienić tryb transmisji a SIO.SYS na to nie pozwala? Bo jak korzystam z SDX 4.20 lub SIOOLD.SYS (pod SDX 4.41) albo jak sam ustawię z góry NORMAL (SIOSET z 4.41) to nic takiego się nie dzieje...

Prawda li to? Bo w sumie średnia sprawa by dla Yoomp! ustawiać dla napędu tryb NORMAL lub w ogóle korzystać z SIOOLD.SYS.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-06-18 22:08:51)

55

Odp: Yoomp - nowinki

Jacques, a mówimy o ładowaniu XEX czy ATR? ja się na tym nie znam, ale nie wydaje mi się, żebyśmy cokolwiek specjalnego robili.

: 404. Stopka not found

56

Odp: Yoomp - nowinki

XEX ładowany spod SDX 4.41 (SIO.SYS) + SIO2IDE poleceniem "X YOOMP.XEX"... Oczywiście plik ten znajduje się na moim obrazie ATR, na którym mam różne gry a który podmontowałem sobie w SIO2IDE jako akurat stację nr 2 (to bez znaczenia akurat) ;)

57

Odp: Yoomp - nowinki

Hej!

Wydaje mi się iż problemem (na 99,9%) jest szybka transmisja która zostaje zakłócona przez pracujące przerwania DLI/VBL aktywne podczas pokazywania czołówki z paskiem postępu. Po prostu procedura szybkiej transmisji nie wyrabia się przy dodatkowym obciążeniu dokładanym przez przerwania NMI.

Seban

58

Odp: Yoomp - nowinki

Cóż, procedurka przerwania jest naprawdę bardzo szybciutka. Jak chcesz, możesz spróbować zrobić wersję bez skaczącej piłeczki, zamieniając ciąg bajtów e2 02 e3 02 na e0 02 e1 02 (powinno być w miarę wcześnie w pliku). To tak na szybko. Ale co to za wersja bez skaczącej piłeczki??? :)

: 404. Stopka not found

59

Odp: Yoomp - nowinki

no tak :) - i wyszło, że jestem ufoludkiem :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: Yoomp - nowinki

Jeżeli to pomoże maniakom ultra-speedu to może zrobić taką wersję, że jak się przytrzyma SHIFT podczas uruchamiania pliku XEX to czołówka nie zostanie odpalona :)

61

Odp: Yoomp - nowinki

Byłoby lepiej :) Albo statyczny obrazek (logo) Yoomp!, bez piłeczki i paska postępu po przytrzymaniu SHIFT :) No chyba, że jedno z dwojga (piłeczka, pasek) może zostać, by działał US ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-06-19 08:11:17)

62

Odp: Yoomp - nowinki

Hmm, zrobić można, ale wiecie, tyle roboty dla kilku osób... przy wersji 1.2 (o ile kiedyś będzie) pomyślimy :)

: 404. Stopka not found

63

Odp: Yoomp - nowinki

;) a jak wcześniej Clever People się zabiorą do roboty? :)

64

Odp: Yoomp - nowinki

To ja im pokażę... źródła! :)

: 404. Stopka not found

65

Odp: Yoomp - nowinki

towarzysze za bardzo wierzycie emulowi, skoro takie "gadżety" próbujecie przemycać, aktualnym rekordzistą jest Probe który starał się aby obrazek G2F wyświetlać podczas transmisji

potestujcie The Muppet Movie Show, tam są przerwania DLI podczas transmisji, tak w trakcie ładowania slideshowa jak i w trakcie jego działania (obrazki są doczytywane), co jakiś czas potrafi "mrugnąć" bo któreś z przerwań nie zostanie wykonane aby w następnej ramce wrócić do normy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

66

Odp: Yoomp - nowinki

Tebe, loader był w 100% testowany na prawdziwym sprzęcie, i na kasecie, i na flopku, i na flopku z turbo. Że ktoś ma jakieś inne turbo, to cóż, na to już nie poradzę.

Jacques, przy okazji, spróbuj na naszym ATRze jeśli się da. Yoomp! często woła INIT, jeśli loader kiepsko/wolno to obsługuje, może to powodować opóźnienia.

: 404. Stopka not found

67

Odp: Yoomp - nowinki

"Że ktoś ma jakieś inne turbo, to cóż, na to już nie poradzę."

Ej, ej ;) SIO2IDE + SDX to mniej lub bardziej standard :P

Teraz sprawdziłem z Waszego ATR-a przez SIO2PC, zabootowałem spod QMEGA 4.04 w US i tak samo dupa, tylko tu już nawet nie idzie bardzo powoli ze zgrzytami, tylko już w ogóle pasek postępu stoi w miejscu :/
Po przełączeniu w QMEGu SIO na tryb NORMAL oczywiście się ładnie wczytuje.

Czy SIO2IDE, czy SIO2PC, z Ultraspeedem po prostu to nie działa jak powinno bądź nie działa wcale.

EDIT:
Później jeszcze mogę sprawdzić na CA-2001 TOMS Multi Drive.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-06-19 19:01:50)

68

Odp: Yoomp - nowinki

Piszę post pod postem, żeby było widać nową wypowiedź w wątku.

Odrobiłem zadanie domowe z testem Yoomp! 1.1 (przeniesiona z oryginalnego ATR ze stronki WWW na dyskietkę) oraz CA-2001 TOMS Multi.

Otóż Panowie, 1xSIO (NORMAL) oczywiście działa i ładuje się bez zgrzytów.

Próba szybkiej transmisji Ultraspeed poprzez zabootowanie z QMEGa zakończyła się krzakami na ekranie (zwis totalny).
Próba szybkiej transmisji poprzez soft wbudowany w stację zakończyła się znów zgrzytami w głośnikach, pasek postępu ani zechciał drgnąć, piłeczka radośnie podskakiwała ;)

Także niestety, loader Yoomp! nie daje sobie rady z Ultraspeed, tak na SIO2IDE, SIO2PC, CA-2001 Toms Multi (jeżeli chodzi o sprzęt) zarówno spod QMEG/SDX/wewnętrzny soft TOMS Multi (sterowniki szybkiej transmisji).

Więcej grzechów nie pamiętam, wygląda, że Seban miał rację.

P.S.
Moja Atarka jest zdrowa i hula jak należy, żeby nie było... ;)

69

Odp: Yoomp - nowinki

Jacques, dzięki.
Trochę to wszystko dziwne, bo loader jest of Foxa, a Fox masterem jest. A Numen się dobrze ładuje? Jeśli tak, to to nie jest kwestia loadera, tylko piłeczki. Wtedy trzeba się będzie przyjrzeć.......

: 404. Stopka not found

70

Odp: Yoomp - nowinki

Numen od zawsze się ładuje genialnie :D Dokładnie, być może Seban ma rację, że pasek postępu, piłeczka (te świetne skądinąd wodotryski) powodują, że Ultraspeed się rozjeżdża...

71

Odp: Yoomp - nowinki

Pamietajcie ze POKEY ma bufor transmisji o "dlugosci" JEDNEGO bajta :) W zwiazku z czym w czasie ladowania procedura SIO musi odczytac poprzedni bajt w czasie przesylania nastepnego (odebranie jest sygnalizowane przerwaniem MASKOWALNYM - wylaczanym w czasie NMI) - jesli sie nie wyrobi, nie zauwazy przerwania itp... to przykro - stracilismy jeden bajt, potem suma kontrolna sie nie zgadza i ponawiamy transmisje, a jak sie pare bajtow urwie to dlugosc bloku sie nie zgodzi i procedura SIO moze czekac i czekac....
No i teraz wystarczy za dlugie przerwanie NMI (czyli VBL), ktore bedzie sie wykonywalo akurat w czasie transmisji SIO i do tego trwalo dluzej niz przeslanie 2 bajtow.... Jak widac wszystko zalezy od predkosci transmisji i od procedur NMI.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-06-19 21:24:52)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

72

Odp: Yoomp - nowinki

Nooo, nie bylo latwo ale dalem rade.Numero uno jest moje!

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

73

Odp: Yoomp - nowinki

A ja już mam wersję Standard. Jakość wydania zapiera dech w piersiach. W Polsce do tej pory nikt tak nie wydał gry na Atari - i pewnie nie wyda, bo jakość poraża. Osobiście biję pokłony. I proszę o więcej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

74

Odp: Yoomp - nowinki

Dely, podoba się? naprawdę? Ufff :)

: 404. Stopka not found

75

Odp: Yoomp - nowinki

Zaxon - no w koncu! Juz sie wsciekalem na Ciebie, ze jeszcze ze dwa tygodnie bede czekal na mojego Yoomp'a ;)

Dely - roznie byc moze ;) Wyznaczenie wysokich standradow wyjdzie scenie tylko na dobre.

Osobiscie mam nadzieje, ze Eru nie wyprodukuje duzo wiecej kopii Yoompa, bo zakupilem wiecej niz 1 egz. z mysla o spekulacji na eBayu za pare lat ;) Tak czy tak pierwsze wydanie sie liczy.

Ale z drugiej strony wierze ze udana sprzedaz zacheci autorow do pracy nad kolejnymi grami!