Temat: Jaką płytę kupić?

Jestem na etapie wymiany płyty głównej ,procesora i karty graficznej. Mam na to ok 500-600zł.
Proszę o pomoc w wyborze, bo od zalewu informacji dostaje oczopląsów, za co góry dziękuję.                                                                                                                Zaznaczam że nie jest mi potrzebna super wydajna karta graficzna, gdyż w najnowsze gierki ciupał nie będę.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Jaką płytę kupić?

Kierownik poleca:

Intel Pentium Dual Core E2140 2.00 GHz BOX ~200 zł
Gigabyte GA-P31-DS3L ~170 zł
Sapphire Radeon HD 3650 256MB DDR3 PCI-E BOX ~190 zł
Razem: 560 zł

Lepszego zestawu w tej kasie nie złożysz :) Uwaga, przy zakupie grafiki sprawdzić KONIECZNIE czy karta jest na DDR3! Od wersji z DDR2 trzymać się z daleka.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Jaką płytę kupić?

Dzięki wodzu, podeślij na piva adres to ci wyślę tę klawię .

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2008-11-04 17:56:18)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Jaką płytę kupić?

ja bym zmienil plyte na nowsza ale droższą - Gigabyte GA-EP45-DS3L CH8 GBLan DDR2-1200

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Jaką płytę kupić?

eh Wy grzybiarze...;)

gep/lamers^dial

6

Odp: Jaką płytę kupić?

Piguła proponuję Ci napisanie wypracowania pt.: Jakie Rysiu odniesie korzyści z chipsetu P45 w stosunku do P31. :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Jaką płytę kupić?

A gdybym tak dodał 200zł?

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Jaką płytę kupić?

A pamięci Rysiu masz? Jeśli dodać 200 zł to wkładamy albo w pamięci (jeśli XP 32bit to do 3GB - dual channel olewamy, bo przyrost poweru tylko w benchmarkach, jeśli Vista 64bit to 4GB) albo w proca.

I pytanie czy Rysiu chcesz kręcić proca. Jeśli tak (w przypadku DC 2140 aż żal nie kręcić, albowiem bez żadnych dodatkowych zabiegów i na pudełkowym chłodzeniu - tylko zmieniając szynę dostajesz w superbonusie 1GHz) to wkładamy zdecydowanie w pamięci. Jeśli nie chcesz kręcić to wkładamy 200 zł w proca i kupujemy np. Core 2 Duo 8200 - nowszy proces technologiczny, sprzętowa wirtualizacja itp.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Jaką płytę kupić?

Pamięć to 3 x 256 DDR-400 MHz, sys to WIN XP

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2008-11-05 09:19:38)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

10

Odp: Jaką płytę kupić?

No to mam dla Ciebie przykrą wiadomość. Pamięci też musisz kupić :/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Jaką płytę kupić?

Pamięć musowo. Nawet kosztem procesora wg mnie. Co z gigaherców jak windows swapuje...

Odp: Jaką płytę kupić?

http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=466690296   czy taka byłaby dobra x 3szt

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

13

Odp: Jaką płytę kupić?

Ryszard lepiej Kingstona - są dużo mniej zawodne...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Jaką płytę kupić?

Dzięki wszystkim.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: Jaką płytę kupić?

Piguła, jakbyś to napisał kilka lat temu to jeszcze byłaby to prawda. Niestety Kingston (value) to ostatnio... Lepiej już brać jakikolwiek "major" niż to. Natomiast jeśli chodzi o pamięci flash (w szczególności CF) to Kingston to jedna wielka loteria i nie polecam nikomu! A GoodRAM to aktualnie najlepszy stosunek cena/wydajność.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Jaką płytę kupić?

Loterią jest jakakolwiek pamięć z myślą np. o laptopie. Szanse są 50 na 50, że zadziała. Bynajmniej ja zetknąłem sie kilkukrotnie z takim zonkiem. Niedawno w Toshibie wrzucałem większe kości i na ok 10-ciu róznych kościach (róznych manufaktur) działała na oko własnie połowa.A dwie inne pózniej generowały zwisy ( kolejna była źle rozpoznywana przez system).

ps. co do flashy, nie miałem kłopotu jeszcze z SanDiskami.

Ostatnio edytowany przez gepard (2008-11-06 14:53:10)

gep/lamers^dial

17

Odp: Jaką płytę kupić?

Każdy producent laptopów wyraźnie zaznacza, że supportuje tylko kości pamięci sprzedawane przez siebie.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Jaką płytę kupić?

Dlatego na stronie Kingstona jest wyszukiwarka pamięci - aby znalezc model pamieci ktora powinna smigac bez zarzutu z danym modelem notka.
Uniwersalne to rzeczywiscie wielka loteria.

Dely - ja pisalem o kingstonie bo naprawde bardzo malo trafia z mojej strony na serwis w porownaniu do innych firm. Na temat nowych pamieci DDR2 (sa teraz o polowe nizsze) sie nie wypowiadam... za krotko sa na rynku.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Jaką płytę kupić?

sqward napisał/a:

Każdy producent laptopów wyraźnie zaznacza, że supportuje tylko kości pamięci sprzedawane przez siebie.

Rzecz jasna, ale dlaczego na owej Toshibie źle widziana była pamieć firmy Toshiba??? Btw. pamiętam kilka lat temu podobnego errora. Nagrywara Sony, mojego kumpla, spektakularnie paliła na amen płytki własnie tej firmy oraz TDK, nie było na to racjonalnego wytłumaczenia, bo szmirę Esperanzy wypalała aż miło...

gep/lamers^dial

20

Odp: Jaką płytę kupić?

Gigabyte GA-MA790GP-DS4H ma wszystko poza MIDI, ale na procesor maj nowszy nie starczy jest extra. :P