Temat: Corina

Posiadacze SPARTA DOS X proszę wykonać następujący test. W gnieździe przelotowym SPARTY należy zewrzeć styki +5V oraz RD4, zbootować komputer z włożonym modułem SPARTY i opisać widoczny efekt na ekranie monitora w momencie gdy komputer "pyrczy"
Styk RD4 to pierwszy styk z prawej strony w pierwszym rządku w gnieździe a +5V to trzeci styk od lewej w drugim rządku.
W moim modelu na ekranie wyskakują pionowe cieńkie paski, czasami pojawia się "kaszana". W momencie gdy SPARTA zainicjuje się wszystko wraca do normy. To brak Display List powoduje ten efekt, bo przełączony jest obszar pamięci $8000-$9FFF. Tak ma być? Czy mam SPARTĘ spieprzoną.

2

Odp: Corina

Ludzie.... To mi jest potrzebne. Nikt SPARTY na kartridżu nie ma? Jasna cholera, to po jakiego grzyba te POKEYE kupujeta.

3

Odp: Corina

Ja mam Sparte dos X te przelotowa Atraxa , o taką chodzi ?... tyle ze nie mam chwilowo na czym jej sprawdzic.... ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Corina

Tak o tą chodzi.

5

Odp: Corina

Oj Zenon, czemu sie Ty tak spieszysz? ;)
Dopiero teraz przeczytalem maila od Ciebie. Mam oryginalna Sparte i zaraz sprawdze.

6

Odp: Corina

Ja też mam oryg. spartę, ale jak ja jej zewrę to z moim szczęściem pół osiedla zostanie pozbawione prądu i w Dzienniku to pokażą.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Corina

Pół królestwa i ręka córki dla tego kto test wykona

8

Odp: Corina

Zenon zrob jakis poglądowy rysunek dla Dely'ego i innych bo moze opis tak do konca nie zrozumialy i boją sie popsuc ... hee ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Corina

* * + * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * +

Tak to widać z góry. Złączyć zwykłym przewodem styki oznaczone krzyżykiem, nawet lutować nie trzeba

10

Odp: Corina

Zrobione! Testowalem na oryginalnej Sparcie 4.20 i na zrobionej przez Ciebie w lutym tego roku 4.39.
Efekty po wykonaniu zwarcia, ktore opisales, sa podobne na obu:
- na golej 65XE albo na 130XE z wylaczonym rozszerzeniem pamieci, Sparta startuje bez zadnych efektow wizualnych,
- przy wlaczonym rozszerzenia ramu 1MB, obraz kaszani sie jak opisales: przy warczeniu na ekranie zrywa synchro i widac jakby biale pionowe paski (moze sa to rozwalkowane w pionie litery?) potem na chwile pojawia sie naglowek sparty, po czym przy drugim warczeniu to samo zerwanie synchro, i po chwili wszystko wraca do normy.
Miedzy Spartami jedyna roznica jaką zauwazylem jest taka, ze na Twojej (4.39) przy drugim warczeniu na sekunde, moze dwie robi sie czarny obraz. Na oryginalnej tego czarnego obrazu nie ma.

PS. Prosze o zdjecie córki i wycenę połowy królestwa wykonaną przez biegłego ;)

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-12-14 19:07:26)

11

Odp: Corina

@Dely - z ciekawosci: zdradzisz jak, kiedy i za ile wszedles w posiadanie orygionalnej sparty?

12

Odp: Corina

Oto córuchna zaczarowana przez brzydala Gargamela. Wystarczy ją wycałować i czar pryśnie, po czym wszystko do normy wróci
http://nasza-klasa.pl/profile/2321658/gallery/34

13

Odp: Corina

Dely: nie mów Nostiemu bo wyjdzie, że słaby ze mnie biznesmen :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: Corina

Aha...
@sqward  - jakbys mial na zbyciu carta Diamond GOS to chetnie dam czteropak browca :)

15

Odp: Corina

Można popatrzeć i poczytać na stronie www.serious-dial.atari.pl

16

Odp: Corina

Ty nas nie rajcuj, napisz kiedy możemy wpłacić Ci na konto by TO zakupić (developers mode ofkoz).

17

Odp: Corina

nosty napisał/a:

Aha...
@sqward  - jakbys mial na zbyciu carta Diamond GOS to chetnie dam czteropak browca :)

Nie wiem o czym mówisz :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Corina

pajero napisał/a:

Ty nas nie rajcuj, napisz kiedy możemy wpłacić Ci na konto by TO zakupić (developers mode ofkoz).

Prace trwają ;) Carty developerskie powinny byc za jakies 4-6 tygodni jak dobrze pojdzie, jak beda PCB wykonane przemyslowo.

19

Odp: Corina

i każdy zainstaluje sobie najnowsze SDX na takim karcie i nic więcej do szczęścia nie potrzeba ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: Corina

Moge sie mylic, ale SDX to sie chyba akurat na Corinie nie da... Zenon?

A Ty Tebe to akurat bedziesz mial co robic z tym cartem mam nadzieje! ;) Oczekuj emaila ode mnie dzisiaj.

21

Odp: Corina

Tak bezpośrednio się nie da po prostu przenieś kod. Corina ma tylko jeden rejestr pod $D500 SPARTA ma ich 32 (nie wszystkie używane). Corina steruje rejestrem poprzez szynę danych, Sparta poprzez szyne adresową. Ale jak ktoś się uprze i napiszę SPARTĘ dla CORINY to pójdzie. To tak samo jak napisać SPARTĘ dla RAM-CARTA

22

Odp: Corina

Mamy już wersje dla intSDX128, Maxflash1, Maxflasha8, Turbo Freezer 2005, Atrax. Nie ma problemu, żeby zrobić też dla CORINy :)

23

Odp: Corina

wow, dla Truba nic trudnego :), Corina nowym kanałem dystrybucji Sparty

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

24

Odp: Corina

Chyba mi odbiło. Jest 0.30 w nocy oczywiście i od kilku godzin testuje BJ. A właściwie mam przyjemność testować. Czuję się jak Galileusz gdy po raz pierwszy przez lunetę spojrzał w niebo. Obok siebie na łączach mam Nosty- iego i Vegę. Wspomagamy się wzajemnie. Idę spać bo mnie zaraz szlag trafi. W ogólnym bałaganie jaki wokół siebie narobiłem, zahaczyłem nogą o kabel SIO2PC i stacja 1050 poleciała, oczywiście w dół.
Moje cudeńko..... moja stacja! ! ! Jak nie wystartuje jutro to panowie wrzucicie coś do kapelusza?

25

Odp: Corina

Zenon, smiesz watpic? mam XF551 na aukcji , wycofac? A i 1050 sie znajdzie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-01-09 00:44:20)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993