1

Temat: Amplituner, konwersja sygnału

Jest krótka piłka do znawców sprzętu HiFi. Mam zamiar kupić sobie amplituner i moje wymagania są takie żeby miał konwersję wszystkich źródeł video do HDMI czyli: do którego źródła bym nie podłączył (composite, component, hdmi itp.) to chciałbym mieć wyjście na hdmi - czyli wszystko podłączam do amplitunera, z którego wychodzi TYLKO JEDEN kabel hdmi do telewizora. Z pewnością na taki numer pozwala Onkyo TX 606, ale już kosztuje (dzięki bandyckim cenom walut) ok. 1800. W danych technicznych SONY STR-D820 znalazłem też że niby robi konwersję, ale czy taką jak chcę to już nie jest dokładnie napisane, przy czym jest wyraźnie tańszy od Onkyo.

Czy może ktoś potwierdzić, zaprzeczyć ew. polecić inny model? Nieprzekraczalny budżet to 1800 PLN i proszę nie proponować wynalazków z tzw. bardzo niskiej półki (Medion, Ferguson itp.). Dzięki za pomoc.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

Okolice 2kzł za "klocek" to dno dolnej półki* w wypadku nowych urządzeń - a i to "pojedynczych" tzn. cedek czy koncówka mocy, a Ty chcesz za te pieniądze dobry "kombajn"? ;)

Co do wypróbowania interesujących Cię opcji, wybierz się do jakiegoś porządniejszego sklepu który ma to na stanie i sprawdź na miejscu to co Cię interesuje, albo jeszcze lepiej wypożycz to na dzień-dwa (w dobrym sklepie za kaucją**, w gorszym za kaucją+opłata).

Możesz się ew. popytać na audiohobby ew. na audiostereo (choć to drugie forum od dłuższego czasu dość negatywnym zmianom podlega...).



*co nie oznacza że przy odrobinie samozaparcia czegoś ciekawego nie da się tam znaleźć ;)
**w razie gdybyś później jednak nie zakupił sprzętu w danym sklepie, wypada dokonać tam jakiegokolwiek zakupu - chocby płytki z muzyką etc.

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2009-02-16 15:27:34)

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

znalazłem jeszcze Denon 1908 ale pewności nie mam czy spełnia Twoje oczekiwania

4

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

true. http://cokupic.pl/opinie/DENON-AVR-1908 … 089404af4#

gep/lamers^dial

5

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

a ja polecam Harmam/Kardon nawet najniższy model który ma 5x50 wat ... i wszystko klęka przy nim!!!!

6

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

Tak As, wszystko może i klęka, ale nie spełnia moich wymagań czyli nie robi konwersji analog -> hdmi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

As - jak to ostatnio serwisowalem to w srodku byl taki sobie philips - mocno taki sobie...

przechodze na tumiwisizm

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

dely napisz jaki masz model tv , moze cala gra nie warta swieczki ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

Lol.

gep/lamers^dial

10

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

No i na co się zdecydowałeś?

11

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

SONY STR-D820, stoi już tydzień, gra i buczy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

Najważniejsze pytanie - zadowolony jesteś? ;)

wszystkie trzy strony świata

13

Odp: Amplituner, konwersja sygnału

W 100%, jak na razie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.