Temat: SIO2IDE i CD-ROM

Czy komus udalo sie uruchomic taka konfiguracje ?

Jest sytuacja iz jako master dziala dysk twardy i chcialbym uzyc CD-ROM jako SLAVE aby np. miec mozliwosc uzycia CD z ATR'ami.
Czy jest to mozliwe i czy trzeba jakis karkolomych konfiguracji aby osiagnac taka mozliwosc ?

2

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

sorrki..ale mylisz kmk z sio2ide


slave w Sio2ide to 2gi interfejs..a nie 2gie urządzenie na taśmie 40pn


ale sie moge mylic....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Ja az tak gbleboko w spwcyfikacji interfejsow nie siedze, a nie moge nigdzie znalezdz opisow i roznic pomiedzy 2gi a 2gie.
Wydaje mi sie iz kots kiedys pisal iz to dziala i nawet jakis player jest napisany do CD.
Ale tak jak powiedziales moze sie myle i to bylo z KMK.

4

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

ide to nie atapi, wiec ciezko zmusic cdrom zeby dzialal na oprogramowaniu napisanym dla dysku
z kmk jest o tyle prosciej ze wystarczy sterownik wczytywany chocby z dyskietki
dla sio2ide sprawa jest bardziej skomplikowana - potrzeba by bylo wymienic cale firmware, a wtedy nalezalo by sobie zadac pytanie po co sio2ide z funkcja usb (jako mass storage device) ktore moze jedynie czytac?

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Czyli dupa.
Wielkie dzieki Panowie za uswiadomienie mnie.


EDIT:

No niby tak, ale w opisie SIO2IDE przygotowanym przez autora czytamy:

IDE device side:
        - all IDE ATA/ATAPI devices can be used: Disk Drives (2.5' and 3.5'),CD-ROMs, Compact Flash cards etc.
        - supports PC file systems, FAT16 and FAT32
        - supports CD file system, ISO9660


Czyli wynika z tego iz powinno dzialac. Samo to iz firmware supportuje system plikow ISO9660 daje juz duzo do myslenia.

No a po co w sio2ide usb ? Hmm czasami sie przydaje, zeby nie odpinac dysku od kontrolera i przerzucic sobie z PC.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-06-24 17:30:36)

6

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

CD rom działa z interface'm KMK/JŻ - IDEa. Do odczytu wymaga zmodyfikowanego przez Pasia programu CD-READ oryginalnie od MSC IDE. Player do CD jest autorstwa Pasia i tak jak w poprzednim przypadku wymaga by napęd był ustawiony jako SLAVE :)- Eot

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Dzieki Pin. Mozesz mi podeslac ten CD-READ ?

8

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

skoro tak pisze w opisie firmware to powinno faktycznie dzialac, ale niewiele tu dadza programy przeznaczone dla kmk/jz

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

No masz racje, ale chce teraz sprawdzic z KMK jak to dziala.

10

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

CD-READ - jak wrócę z delegacji - czyli najpóźniej w piątek wieczorem. Program ten bez problemu działa w przypadku plików do około 450kB, oraz wspiera zapis na płycie z pierwszej sesji. Z większymi plikami jest jakiś problem i tu można by się Pasia zapytać, czy czasem nie podejrzewa OCB :) CD-READ umożliwia kopiowanie danych z CD z dowolnego miejsca drzewka podkatalogów, w czasie pracy mile widziany sterownik QuickED dla SDX - uprzyjemni znacząco pracę w tym przypadku :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Candle napisał/a:

dla sio2ide sprawa jest bardziej skomplikowana - potrzeba by bylo wymienic cale firmware, a wtedy nalezalo by sobie zadac pytanie po co sio2ide z funkcja usb (jako mass storage device) ktore moze jedynie czytac?

Nic nie trzeba wymieniać. SIO2IDE normalnie daje sobie radę z CD-ROM podłączonym czy to do pierwszego czy drugiego kanału. Nagrywamy ATR i montujemy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Dely: mozesz mi to opisac ? Znaczy sie podlaczenie np jako slave, jak wyglada sio2ide.cfg plik wewnatrz.
Z gory wielkie dzieki

13

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

PINEK _ zapis na plycie z poziomu atari ?? gdzes ty pojechal na ta delegacje ??



Kiero....wydaje mi sie ze nie masz racji




2 urzadzenia sio2de pracujac se soba jednoczenie ustawia sie jako master i slave. NIE MA MOZLIWOSCI podlaczenia do 1 sio2ide 2 urządzeń IDE

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-06-25 18:16:16)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Ojjj, a czy w wersji 4.4, nie stało się to jednak możliwe?

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

moze sio2ide potrafi odczytać z cd romu - ale z pewnościa tylko wtedy kiedy TYLKO cd rom jest podlaczony jako master i jako jedyne urzadzenie

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-06-25 19:25:00)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Lotharek - trochę dwuznacznie - ale chodziło o zapis, który istnieje na nośniku. Owszem, dość nieprecyzyjnie to opisałem :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

no ja dobrze pina od razu zrozumialem, czyli chodzilo o obsluge wylacznie pierwszej zapisanej sesji. "zapis" byl tu uzyty w sensie "dane".

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Nie no ja kumam Pinka bez problemu, bo ten sam problem mialem pod Falconem z plytami zapisanymi w multisesji.
Poczekajmy jak Dely sie wypowie i przytoczy przyklad podlaczenia/konfiguracji

19

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

Ale co tu tłumaczyć chłopcy? Podłączamy nagrywamy CD z plikiem .cfg z przypisanymi ATR i uruchamiamy. Plik .cfg dla CD będzie taki sam jak dla dysku HDD.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

No to żeś kiero pozamiatał :D

... lecz - czy to faktycznie oznacza, że do SIO2IDE można podłączyć jedno urządzenie? Pytam dla pewności, bo widzę że opinie są zbieżne :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

RTFM. Linia 129 manuala do s2i, linia 25 manuala do S2IJBOX. Bardziej już pomóc nie mogę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: SIO2IDE i CD-ROM

z tego co mozna wyczytac na atariki, a co pewnie jest zgodne z rzeczywistoscia - sio2ide obsluguje tylko jedno urzadzenie przypiete do interface (slave ALBO master, wybierane zworexem), a do atarki mozna podpiac tylko 2 interface (jeden w trybie slave, drugi w trybie master)
dziwne to dla mnie nieco - bo wydawalo mi sie ze mozna podpiac np. 2 (czy wiecej) mastery, ale obslugujace rozne zestawy emulowanych stacji dyskow (jeden d1-d4, drugi d5-d8).
ciekawi mnie z czego wynika to wspomniane na atariki ograniczenie o 2 interfacach i to kazdy w innym trybie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep