176

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

@Candle> OKy OKy so in that way I can´t wait to hear it <3 ! ! !

@All> I think stereojack is OK when it is "metalic/iron" as on prototype picture is...
(it is smaller than CINCH and it is standard...)

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

177

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

how it sounds you may hear right now with altirra emulator
version 1.8 and above supports soundboard
current beta is 1.9-test27

przechodze na tumiwisizm

178

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

http://spiflash.org/atari/soundboard/SoundBoard.jpg

przyblizona cena to 380pln - niestety

karta ma 1mb ramu i duzo wieksze fpga niz vbxe - tylko kto teraz napisze tracker np na 16 pokeji?

anyways zapraszam koderow/muzykow do wspolpracy

przechodze na tumiwisizm

179

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

A te gniazdka po prawej to oczywiście do podłączenia CD-ROMu? ;)
To pewnie Spartan3 - jak znam życie, zaraz XXL będzie chciał w tym 40*Z80 i 80*AY. ;)

Jest jakaś dokumentacja? Podejrzewam, że od prototypu z zeszłego roku wiele się zmieniło.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

180

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

dokumentacja jest szczatkowa, bo odkad mono przeszedl na stereo tak nic nie dzialalismy
jest opis rejestrow - wciaz aktualny

xilinx to tam pisze dla niepoznaki

calosc jest na alterze - ep4ct6/15 (cyclone 4) i max 3000 jako cpld
przetwornik stereo, 24bit

przechodze na tumiwisizm

181

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Przyszło mi do głowy, żeby dodać do płytki gniazdo w standardzie WaveBlaster z kart PCtowych. Sprzętowo to tylko we/wy liniowe audio i wy MIDI 5v TTL + zasilanie (niestety +/- 12V i +5V). Dałoby to możliwość wykorzystania sprzętowych modułów General MIDI dopinanych do kart SoundBlaster + kilka efektów DSP na sygnale live (dostępne np. na kartach Yamaha DB60XG). Oczywiście można to sobie dorobić samemu, ale jeśli już dodajemy SoundBoard, to można zaszaleć na całego :)

Co Wy na to?

PS
Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany za głupie (?) pomysły :D

PS2
Jakoś mi umknęło, że to ustrojstwo ma mieć 16 kanałów, więc moduł MIDI WaveBlaster z grubsza realizuje to samo, tyle, że sprzętowo i własnymi samplami.

Ostatnio edytowany przez bobik (2011-06-01 14:22:29)

182

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

380 zł wyjątkowo studzi wszelki zapał. Raczej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

no pozostaje tylko napisac Cubase na atarke

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

184

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Dely: pewnie 380 zł studzi wszelki zapał, ale jeżeli tak jest to może zajmijmy się ogrodnictwem, bo to naprawdę nie jest elektronika z Chin, produkowana w setkach tysięcy i na niskie ceny nie ma co liczyć.
Zapewne Candle nie jest w stanie obniżyć tej ceny a poza tym jego czas włożony w ten projekt też trzeba cenić.

pomidor

185

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

A czy ja mogę poprosić o instalację tegoż potwora w swoim 65xe (wreszcie vbxe będzie mogło robić to, do czego się najlepiej nadaje :D)?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Czy RAM 1Mb to wersja ostateczna?

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

187

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Elc, ja nie dyskutuję z cenami, ponieważ zdaję sobie sprawę z kosztów elementów oraz wkładu Candle. Chciałem tylko wyrazić, że w moim przekonaniu odgrywarka muzyki za 380 zł to o jakieś 280 zł za dużo. DLA MNIE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

188

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

dely, with all diu rispekt, za 100zl to mozna sobie w nosie podlubac
54zl to koszt samej plytki (4 warstwy)
zlep sobie reszte za 46 - kupie

yerzmyey: wersja ostateczna - mozna mniej

przechodze na tumiwisizm

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

napisal wyraznie " zdaję sobie sprawę z kosztów elementów "
wiec co sie czepiasz ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

190

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Specjalnie więc napiszę jeszcze raz, żeby była jasność, bo widzę że niektórzy mają problemy ze zrozumieniem.

UWAŻAM ŻE KARTA DŹWIĘKOWA ODGRYWAJĄCA MUZYKĘ DO MAŁEGO ATARI, KTÓRA KOSZTUJE 380 PLN JEST ZBYT DROGĄ ZABAWKĄ. WIEM, ŻE KOSZT ELEMENTÓW I MONTAŻU ORAZ ZAANGAŻOWANIE TWÓRCÓW USPRAWIEDLIWIA TAKĄ CENĘ, KTÓRA MIMO TEGO JEST NIEAKCEPTOWALNA DLA UŻYTKOWNIKA KOŃCOWEGO.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

- Czy to radio może być ciszej?!?!
- Nie. Ale może być głosniej.


Wolałbym więcej RAMu, a nie mniej. ;)

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2011-06-02 08:27:53)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

192

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Dely: Wszystko zależy od użytkownika końcowego. Dla mnie jest to cena akceptowalna. Cóż - zabawa zabytkami to nie jest tanie hobby :) Ja z kolei nie potrafiłbym zaakceptować kasy jaką niektórzy wywalają na cartridge :) Bardzo łatwo za trzy, czasem nawet dwie takie pozycje kupić Soundboarda. Ale jestem w stanie to zrozumieć. Jak mawia staropolskie przysłowie ; jeden lubi marcepany, drugi jak mu nogi śmierdzą :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

193

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Mniej bojowo :):

"UWAŻAM, ŻE ........., KTÓRA KOSZTUJE 380 PLN JEST [tu wyciąłem] DROGĄ ZABAWKĄ. ......, KTÓRA MIMO TEGO MOŻE BYĆ NIEAKCEPTOWALNA DLA UŻYTKOWNIKA KOŃCOWEGO."

Zwracam uwagę, że Kierownik nie ma problemu z ortografią i wyrażenie "UWAŻAM, ŻE" pisze poprawnie :) :)

194

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

MIMO TO
Do odgrywania muzy jest komóra. Jeżeli to urządzenie będzie grało super muzę przy River Raidzie, Montezumie, Robbach, Burdeldaszkach bez potrzeby pisania gry od nowa, to będzie suuuper.

wieczor napisał/a:

Ja z kolei nie potrafiłbym zaakceptować kasy jaką niektórzy wywalają na cartridge  Bardzo łatwo za trzy, czasem nawet dwie takie pozycje kupić Soundboarda.

Ja tam kupuję kartridże do niszowego  Atari 5200. Mam już ich ze 150, w tym 60 tytułów, reszta to duplikaty. Rzeczywiście kosztowne. Zostało ich niewiele do kupienia, gołe single po 100-200$, lub w sprzedaży wiązanej, z konsolą i popsutymi dżojami...
Za jednego karta kupię dwa SB

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

195

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Komóra... To to nie ma ODGRYWAĆ muzy tylko GRAĆ - a to zasadnicza różnica. Co do muzy przy starych grach - myślę że można by je fajnie popatchować, trochę z tym roboty by było ale jaka satysfakcja. Ja myślałem o patchowaniu starych gier pod VBXE

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

196

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Czy to koncert życzeń?
Bo jak tak, to ja poproszę _wejście_ midi. Wtedy mógłbym małe Atari spiąć z ST :-)
(w celu odgrywania muzyki oczywiście...).

197

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Na koncert życzeń to już chyba za późno :) Prześledź kiedy ten wątek się zaczął i kiedy prace nad devicem były prowadzone :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

198

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Hmm, Candle znowu wyprzedzil epoke, oczywiscie biore sztuke  jesli  pojdzie do fabryki a nie do folderu "udupione projekty". ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

199

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

Witam

Ja poprosze jedna sztuke.

pozdrawiam

Sniegowy

200

Odp: SoundBoard - czyli Gravis dla Atari

jer napisał/a:

Ja tam kupuję kartridże do niszowego  Atari 5200. Mam już ich ze 150, w tym 60 tytułów, reszta to duplikaty.

Ja też chcę, ale teraz mnie nie stać. A jakieś 5200 działające z padami masz na zbyciu w normalnej cenie? Bo bym przytulił... Ale dopiero jakoś we wrześniu... (proza życia i kasy brak :( )

Sikor umarł...