51

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Dely...
Xasm to nie emulator tylko asembler... nie trawię Twoich insynuacji...
skoki warunkowe: +3B, +3cycki nie boli mnie to
Jeżeli piszę program to zazwyczaj wiem co mam w Y i mogę się do tego dostosować... a jak nie... to trudno. w końcu to tylko 6502... procek starszy ileślat ode mnie więc mnie to nie boli
Strona zerowa jest idealnym miejscem do umieszczania samomodyfikującego się kodu :) i z tego można nieźle skorzystać odpuszczając sobie tryb postindeksowany (zp),y
A po co mi lokowanie strony zerowej z dokładnością do bajtu?!
Czego dowodem jest program Pinokia którego praktyczną przydatność oceniam na 1 w skali 0-10, chociaż jest fajnym benchmarkiem :))
Dałbym 2 gdybym mu krzyczał jeszcze do ucha o 3:50 "kończ szybciej bo zaraz muszę spadać!!!"
I już wiem pinokyju jak dorobiłeś się statusu mastah atarowca ;)
buhahahahaha

> chcecie przykładów? ano proszę
> myślałem że koderom to niepotrzebne bo wiedzą lepiej niż jakiś lamer

Kto tak napisal ? Bo ja nie widze

ja też nie widzę a gdzie napisałem że tak było napisane?!! co?
napisałem że myślałem, że tak jest bo takie odniosłem wrażenie ze względu na wasz stosunek do moich wypowiedzi.

Hm, jak chcesz w tej samej liczbie bajtow i tej samej liczbie cykli zapisac na strone zerowa wartosc rejestru X lub Y??? Jesli mi pokazesz odszczekam publicznie.

nie napisałem że w tej samej liczbie bajtów. zmyślasz.
stx/y zp - 3 cykle;   phx/y - 4 cykle
ldx/y zp - 3 cykle;   plx/y - 3 cykle
więc mimo użycia dwóch bajtów więcej na jeden odczyt/zapis jestem o jeden cykl do przodu bez kupowania procesora za 55 zeta.

ja poczekam na hyperspeeda
a poza tym Pinek miałeś załatwiać KMK, ja starałem się o klientów na to ale jak widać olałeś sprawę więc nie dziw się że mi sie to nie podoba.
koniec ja się już nie wypowiadam
zauważyłęm że na każdą moją refleksję dotyczącą... a może tak... a może nie... dostaję obelgi pod adresem nawet już nie tego co napisałem, tylko pod moim własnym co skutecznie mnie zniechęca
koniec

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

52

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Epi, a ja mam nadzieję, że napiszesz tą gierkę... I nie będzie chodzić pod emulem, choć nie mam nic do 65816... O kurcze, zaraz mi się dostanie od "EMULATOROWCÓW"  :lol:  :lol:  :lol:  (ups, to brzmi jakoś znajomo  ;) )

Sikor umarł...

53

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

65816@14MHz kosztuje $6.12 (wersja PDIP40) - wystarczy poczekac na zbiorowe zamowienie na 6502.org albo zrealizowac wlasne
po co placic 55zl za wersje 4mhz...

przechodze na tumiwisizm

54

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

65816@14MHz kosztuje $6.12 (wersja PDIP40) - wystarczy poczekac na zbiorowe zamowienie na 6502.org albo zrealizowac wlasne
po co placic 55zl za wersje 4mhz...

Jestem bardzo ciekaw, kiedy takie zbiorowe zamowienie bedzie...
Zreszta nikt nikogo nie zmusza...

55

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

65816@14MHz kosztuje $6.12 (wersja PDIP40) - wystarczy poczekac na zbiorowe zamowienie na 6502.org albo zrealizowac wlasne
po co placic 55zl za wersje 4mhz...

no i ty pinek sie przypierdalasz do mnie?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

56

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Troche przespalem ten topic, to teraz cos napisze:

Ja jestem jak najbardziej za. Tydzien z hakiem temu zawiozlem moja Atarke do Pasia i czekam teraz na 65sc816 :)
Mysle, ze robie to z ciekawosci. Ciekawosci kodera, co mozna W PRAKTYCE wycisnac z tego procka, a teoria mi mowi, ze np. przelaczanie w dowolne miejsce Direct Page daje swietlane mozliwosci :) Chec kodowania na tym procku nie jest wynikiem braku pomyslu co mozna wycisnac ze starego poczciwego 6502, tylko jak to samo mozna zrobic SZYBCIEJ (bo jak wiemy na 6502 da sie zrobic WSZYSTKO :) )

co do 14MHz'ow, to co z takim tokiem ewolucji? :

- atarki z 65sc816@4MHz
- kilka fajnych produkcji wyciskajacych cos z tego procka (i aby byc politycznie poprawnym, to uruchamiacych sie takze na golym 6502 tylko moze wolniej albo cos ;) )
- Pasiu bedzie oferowal wlutowanie 16MB linear-memory, dopiero przy ktorej bedzie widoczne te 4MHz... a przestrzen adresowa bedzie przyprawiala kodera o zawroty glowy :)
- kilka nastepnych jeszcze fajniejszych produkcji (ach... te duuuze szybkie tabliiice)
- i jak wszyscy posmakuja co potrafi taka konfiguracja, a co potrafilaby @14MHz to moze pojawi sie ochota kilku osob bedacuch w stanie wydac te $6.12 :)

Mysle o takim przebiegu wydazen, bo teraz 4MHz, czy 14MHz, to tak naprawde abstrakcja, bo nie wiemy w praktyce co mozna wycisnac z 65sc816@4MHz i pomnozenie tego przez 3.5 nic nam nie powie.

57

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

.. a wiecie skąd bierze się cena 55 zeta? Z ilości, bo jeśli bym zamówił np. 50 Apple IIgs z cpu 65C816 - WÓWCZAS CENA SPADA DO NP. 15 ZETA, moge zamówić 100 sztuk, cena spadnie może nawet poniżej 10 złotych. Pozostaje jeszcze inne pytanie - czy jeśli kupię 50 sztuk, to czy sprzedam chociaż 10 sztuk. Powiem tak - miałem 17 szt. '816 z czego zostały mi 3 i sam nie wiem, co z tym dalej robić. Więc życzę powodzenia przy zbiorowym zamówieniu, bo jeśli cena 6US będzie zachowana nawet przy 20 sztukach, to i tak nie wiem, czy w jednej chwili zdecyduje się na to 20 osób/ludzikuff. 8O  :D. Uważam, że tyle mi się udało, iż wyszedłem na tym na zero, a zaryzykowałem tylko dlatego, gdyż baaardzo lubię kompy z pod znaku góry  8) Fuji.. . .

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

hajperspid or notink!

Pionkio Benchmark 2003 rox! Stary - czekamy na wiecej softu w TBXL. Pamietasz procke konwertujaca sample? Zostawialo sie kompa na noc i rano bylo przeliczone. To byly czasy...  8)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

59

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Pamietasz procke konwertujaca sample? Zostawialo sie kompa na noc i rano bylo przeliczone. To byly czasy...  8)

A teraz wciskasz F7 i czekasz tylko godzinke...  8)

60

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

.. a w Atari to klawisze kończą mi się na f4, więc nie wiem, o czym dziad(ek)  :lol:  mówi??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

61

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

no, gucwinski! nie wyprowadziles sobie dodatkowych klawiszy funkcyjnych to teraz masz. a vasco wskakuje sobie pod $f7 gdzie uruchamia sie hyper speed i komp smiga kilka razy szybciej  :lol:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

62

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

No tak, i teraz trzeba powiedzieć Pasiowi, aby HyperSpeed zaopatrzyć w klawisz F7. Czyli

F1 F2 F3 F4                 no i  8O  8O  8O  8O  8O  8O  8O  8O F7

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

63

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Pasiu: koniecznie hyper speed musi sie wlaczac klawiszem F7  :D

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

64

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

I tak wlasnie sie nabija statsy...

65

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

Pasiu: i zrób jeszcze rejestr włączający hyperspeed pod $F7F7 a włączać się będzie przez wpisanie wartości $F7, wartość tą bedzie też wpisywało przerwanie klawisza F7 :)

drewno już spróchniało do tego stopnia że zaczyna znikać i korniki są głodne hehehe

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

66

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

bez hyperspeeda z F7 i rejestrem F7F7 nie biore 816
dlaczego ten procesor nie nazywa sie 65F7?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

67

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

...no Epi, teraz to zupełnie inaczej. Chyba się nawet zaprzyjaźnimy! hehehehehehe 8O  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

68

Odp: 65C816 - mieszane uczucia...

...no Epi, teraz to zupełnie inaczej. Chyba się nawet zaprzyjaźnimy! hehehehehehe 8O  :D

e coś ty dla mnie jesteś zbyt drewniany
a drewy metal to nie dla mnie
buehehehe :D

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.