1

Temat: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

W związku z coraz częstszymi występami przygodnych wędrowców proponuje się wprowadzić następujące dodatkowe zasady do działu Kupię / Sprzedam / Zamienię.

1. Allegro przeglądają wszyscy, jeśli Twój pierwszy post dotyczy superokazyjnej sprzedaży sprzętu i podajesz link do aukcji na Allegro będzie on usunięty.
2. Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę. Posty bez wcześniej wymienionej i/lub z dopiskiem "oferty cenowe proszę przesyłać na maila" wędrują do kosza.

Proszę o dyskusję dotyczącą powyższych punktów, niezwiązane z tematem posty będą usuwane.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

Tylko, żeby nie okazało się, że pierwszy post jest o tyłku pewnej pani na M.

Większość osób, które rejestrują się w celu jednorazowej sprzedaży nawet nie spojrzy na regulamin. Wydaje mi się, że miałoby to sens w przypadku większej dziennej ilości "sprzedajnych rejestracji" na forum. Może po prostu co jakiś czas robić akcje oczyszczania bazy danych tak jak już kiedyś było to robione?

ślamk!

3

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

A nie da sie zrobic ze na kupie/sprzedam/zamienie maja dostep ludzie tylko z xx postow?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

Dracon: wywalam miesięcznie kilku takich specjalistów. Po prostu czasem szybko reaguję, ale zdarza się, że nie zawsze i mamy takich obwiesiów, jak ten od Flashbacka.

Zaxon: niestety nie. Poza tym może się okazać, że ktoś ma 3 posty, a chce coś sprzedać uczciwie i nie robić z siebie cwaniaka.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

To może zastosować potwierdzenie posta kodem? Wrzuci się scenowe teksty w grafy i chętni będą przepisywali ;)

ślamk!

6

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

A czy obecna wersja phpBB ma funkcjonalność, która umożliwia wysylanie requestów o członkostwo np. w grupie userów, którzy mają uprawnienia do pisania postów w tym dziale. Widziałem takie rozwiązanie na jednym forum, gdzie istniała zamknięta część forum tylko dla osób "zaufanych". Może warto pójść w tym kierunku?

7

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

punkt 2. mi sie nie podoba, a co jak ktos bedzie chcial pozbyc sie czegos ciekawego hurtowo a szczegolnie smialy artefakt trudno bedzie wycenic?

wydaje mi sie zreszta ze niestety to beda martwe punkty. trzeba reagowac zdroworozsadkowo - ja bym takich usuwal bez ostrzezenia, zreszta podobnie jak tych ktorzy rejestruja sie i pierwsze co robia to reklamuja jakas strone, zapraszaja gdzies tam, dziwia sie czemus podajac link itp.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

Zgadzam się z xxl'em - usuwać bez ostrzeżenia, ew. na adres podany w rejestracji wysyłać grzeczne powiadomienie. Dla formalności w regulaminie wrzucić jakiś jeden wpis "ogólnie" traktujący sprawę, a dla zwiększenia sprawności zrekrutować nowych moderatorów do opieki nad działem K/S/Z.

grzybson/SSG^NG

9

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

Generalnie zwiększenie liczby moderatorów byłoby dobrą opcją. Przynajmniej moderatorów lokalnych dla konkretnych działów, K/S/Z czy też "Miejsca w sieci".

Ostatnio edytowany przez macgyver (2009-11-05 21:34:44)

10

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

A ja myślę, że obecny przydział uprawnień moderatorów jest odpowiedni. Osoby, które dopiero co otrzymały takie uprawnienia, mogą poczuć się bardzo ważne i traktować regulamin bardzo dosłownie, a jak wiemy, nadgorliwość jest gorsza od różnych innych rzeczy uznanych za złe.

A co do K/S/Z to uwzględniając to, co napisał xxl, można by dodać, że ogłoszenie nie musi mieć ceny, ale w tym przypadku dyskusja o wartości sprzedawanego cuda powinna przebiegać jawnie w tym samym wątku.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

to zawsze znajdzie sie ktos komu bedzie za drogo, albo kto bedzie wiedzial lepiej
bez sensu
po prostu pierwszy post z linkiem do allegro => kosz z postem i jego autorem

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

"Sprzedam za 1mln zł lub oferta na priv."
A tak poważnie, to gdzie można by było wtedy wycenić przedmiot?

13

Odp: Propozycja zmian w dziale K/S/Z

Dzięki za uwagi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.