1

Temat: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

moze by jednak dopuscic rozszerzenie xex obx i asm chociaz, co?
ja rozumiem ze pasmo, ze obrazki duzo waza, ale programy na atari az takie wielkie nie sa...
ostatnio moj serwer uczelniany (na ktory pcham wszystko co ma charakter raczej tymczasowy, lub nie chce obciazac pasma spiflash'a) nie dziala zbyt stabilnie i juz byl problem ze sciagnieciem czegostam co linkowalem

moze jednak bylby to dobry pomysl?

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

Obawiam się, że sprawa rozbija się jednak nie o złą wolę adminów.

ZTCP silnik, na którym teraz stoi forum (punBB), przynajmniej w obecnej wersji nie zakłada czegoś takiego jak załączniki. Co prawda są różne hacki i nieoficjalne dodatki, pytanie tylko czy użycie ich nie naruszy "szczelności" forum. Na poprzednim już (phpBB, jak ktoś nie kojarzy), swego czasu było dużo różnych doróbek (załączniki, ankiety, wodotryski itd.). I co? Włamanko "się stało" i trzeba było biegusiem zmieniać silniczek... Być może nowsza wersja punBB coś takiego zawiera, jednak kiero musi ją jeszcze sprawdzić (były problemy z upgradem do najnowszej wersji, może teraz poprawili byxy).

Ale co do szczegółów - odsyłam do Delego.

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

Za to PunBB w wersji 1.3.x zakłada bardo proste rozszerzanie możliwości forum bez ręcznego grzebania w kodzie i na liście oficjalnych dodatków znajduje się taki, który pozwala dodawać załączniki (a także są też od ankiet, pw, wygodniejszego dodawania bbcode, itd.).

grzybson/SSG^NG

4

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

jakas konkluzja polaczona z inkluzja wspomnianego wyzej dodatka?

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

Sytuacja jaka jest każdy widzi.

Próba upgrade jakiś czas temu z 1.2 do gałęzi 1.3 przyniosła spektakularną porażkę z powodu takiego, że skrypt migracyjny nie przewidywał istnienia innych kodowań znaków niż CP-12xx i UTF-8. W wyniku czego baza (a konkretnie posty) poszła w rozsypkę. Gdy będę miał wolne kilka h spróbuję z bieżącym archiwum, może się uda.

Poza tym istnieje jeszcze problem z przystosowaniem kodu całej strony, która jest zintegrowana z forum, a nowa gałąź 1.3 jest raczej niekompatybilna z poprzednią. Tak więc nie jest to hop-siup, jak się niektórym wydaje.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

...

few months later...

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

A ja mam pytanie... Dlaczego to punBB zamiast phpBB? Tzn. pamiętam okoliczności zmiany (jakiś włam), ale dużo większe serwisy i fora, jak to na np. http://www.f1ultra.pl (z którego notabene korzystam ;) ) chodzą na phpBB i nic się nie dzieje, hmmm...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-03-05 07:10:34)

8

Odp: zalaczniki na forum, a wlasciwie to brak zalacznikow...

Może mają ekipę, która ma czas na zajmowanie się patchowaniem bugów :> A tutaj wszystko na barkach biednego dely-ego ;)