Temat: Programy muzyczne - paninko

Witam,

szukam prostego, jednak zajebiscie fajnego programiku muzycznego z lat 80-tych na male ATARI. Program napisany byl w Basicu, mozna bylo grac za jego pomoca na klawiaturze jak na klawiaturze pianina, mozna bylo tez puscic sobie w tle prosty podklad pseudo-perkusyjny. Zaznaczam, nie chodzi mi o program Piano z 2003 roku polskiego autora, chodzi o stara pozycje. Niestety nie pamietam nazwy tego programu, poprosze o pomoc w identyfikacji, abym rzecz jasna mogl go sobie znalezc, a moze nawet ma go ktos?

Pozdro,
K.

2

Odp: Programy muzyczne - paninko

programik mial bardzo fajne brzmienie, mozna bylo ustawiac bardziej syntetyczny lub 'miekki' glos...
nie bedzie latwo, tez go szukalem na atarionline jakis czas temu i nic.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Programy muzyczne - paninko

Czy nie chodzi o Sound Machine?

4

Odp: Programy muzyczne - paninko

nie... z tego co pamietam (niewiele) klawiszami konsoli zmienialo sie brzmienie ktorego nazwa byla wyswietlane w gr.1. w dolnej czesci byly wyswietlane klawisze pianinka.
to byl program w basicu.

---
jesli oczywiscie mowimy o tym samym programiku a czuje ze tak... jezeli nie, to podlaczam sie do tematu - a noz znajdzie sie to co kiedys szukalem :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2009-12-14 17:29:09)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Programy muzyczne - paninko

Tak, XXL mowi dokladnie o tym programie. Mozna byly przy nim wiele godzin spedzic - prosty, a jakze satysfakconujacy. Aktualnie prowadze aktywne szperanie, do czego i Was zachecam. Znajde cos, to podziele sie informacja.

6

Odp: Programy muzyczne - paninko

Hmm, a to przypadkiem nie chodzi o "syntezator dźwięku" z "ATARI BASIC" pod red. Miguta? Rozdział 6.7

Sikor umarł...

7

Odp: Programy muzyczne - paninko

Ech... Fajnie by bylo, gdyby to bylo tak proste :-(
Niestety....

8

Odp: Programy muzyczne - paninko

Coś mi chodzi po głowie, że to jest niemiecki program z mojej dyskietki nr 51 w pliku o nazwie "kommusic.bas".
Tylko jak go wydłubać stamtąd? W kompie dosowym mam napęd 360k, ale anadisk twierdzi "data error". Ape po przełączeniu na Prosystem daje runtime error.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Programy muzyczne - paninko

A ten, Jurek nie masz sio2pc/sd/ide? Tak chyba łatwiej. W razie czego podeślij :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Programy muzyczne - paninko

Tak, tak... A potem na download ;)  Powolamy specjalna komisje, ktora oceni czy ten program naprawde jest taki wypasiony, czy tylko tesknimy do pozytywnych wrazen, jakie wowczas wywolywal :)

11

Odp: Programy muzyczne - paninko

Mam SIO2PC, dzisiaj pokombinuję. Wczoraj już mi się nie chciało iść po komputer do piwnicy. Ponieważ stację XF551 mam w domu to chciałem Prosysem, ale tylko RT error. A kiedyś działał... Może ktoś wie o co chodzi pecetowi gdy zgłasza Runtime error cośtam cośtam? Chyba jakiś Borland cycuś?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

12

Odp: Programy muzyczne - paninko

> Powolamy specjalna komisje, ktora oceni czy ten program naprawde jest taki wypasiony, czy tylko tesknimy do pozytywnych wrazen

obawiam sie ze to drugie :/ niedawno przezylem rozczarowanie gdy kupilem sobie gre, ktora w dziecinstwie (pamietam) miala wspaniala muze, wypasiona grafe no i grywalnosc niesamowita, a dzis jest bardziej niz srednia....

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

13

Odp: Programy muzyczne - paninko

jer: no, za szybki procesor :) fixy sa tu:
http://pedrowa.weba.sk/docs/Delphi/Pascal/Fixes%2520for%2520Pascal%2520'Run%2520Time%2520Error%2520200'/download.html

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-12-15 12:48:30)

14

Odp: Programy muzyczne - paninko

Tja, podejrzewam, że to znany wszem i wobec problem dotyczący faktu, iż ponieważ mamy za szybkie komputery to wbudowana biblioteka CRT powoduje kłopociki http://en.wikipedia.org/wiki/Turbo_Pasc … processors . Spróbuj paczować exeka tym http://www.pascal.eu.org/patch/exepatch.zip

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Programy muzyczne - paninko

mikey, Pentium II 400MHz za szybki? Taki mam w dosowym kompie, specjalnie zrobionym dla dosa. Chyba przesiądę się na 486 DX2/66 :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: Programy muzyczne - paninko

Niestety...pewno za szybki..wielkość cache powoduje znacznego kopa i już od pierwszych celeronów tak było.

17

Odp: Programy muzyczne - paninko

jer napisał/a:

Coś mi chodzi po głowie, że to jest niemiecki program z mojej dyskietki nr 51 w pliku o nazwie "kommusic.bas".
Tylko jak go wydłubać stamtąd? W kompie dosowym mam napęd 360k, ale anadisk twierdzi "data error". Ape po przełączeniu na Prosystem daje runtime error.

Jer podeślij no ten pliczek!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: Programy muzyczne - paninko

No, udało się: BASICPRG.ATR
Dawno nie używałem APE - 8 lat!!!
Jest tam kilka programów w basicu. Dos 4.3

Ostatnio edytowany przez jer (2009-12-15 21:29:31)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

19

Odp: Programy muzyczne - paninko

to nie to

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

20

Odp: Programy muzyczne - paninko

Kurde, bedzie poza tematem przez chwile: doradzcie jakis emulator, w ktorym da sie BEZ PROBLEMU uruchomic program zapisany jako .BAS? ATARI800WIN PLUS obsluguje pieknie wszystko, tylko jakos .BAS widziec nie chce. A i w dokumentacji emulatora nic na ten temat nie widze.

To wszystko po to, abym za kazdym razem nie rozbieral SIO2SD - karte mam niemalze na stale, bo aby sie do niej dobrac musze obudowe rozkrecac :/   A w dalszej kolejnosci po to, abym wspomniany BASICPRG.ATR mogl sprawdzic. Uruchamia mi sie ten plik .atr, (jak wylistuje to widze ze nawet jakies biorytmy tam sa), ale nie umiem jakos uruchomic tych basicowych kawalkow. A jak kaze emulatorowi w opcjach nie wylaczac basica, to mi do tegoz basica przy starcie wchodzi - a dalej nie umiem.
Nawet wykopiowalem wszystkie pliki z tegoz .atr do osobnych plikow .bas (pluginem do Total Commandera), ale zadnego z nich nie umiem uruchomic.

Czy nie ma jakiegos emulatora, w ktorym mozna PO PROSTU wskazac plik .bas do uruchomienia?

21

Odp: Programy muzyczne - paninko

Atari800: http://atari800.sourceforge.net/
$ atari800 -basic program.bas

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

22

Odp: Programy muzyczne - paninko

Normalnie uruchomisz pod Atari800Win. Ustaw BASICPRG.ATR na dysku 1. Shift+F5 - załaduje się DOS 4.3. Wciśnij klawisz B i potwierdź Y.
Pod READY napisz:

RUN"D:KOMM*.*

i naciśnij Enter. Po załadowaniu jest ciemność i cisza, potem pykanie i program się uruchomi wygrywajac "Kuplety". Naciśnij START (F2) i możesz grać.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

23

Odp: Programy muzyczne - paninko

Dzieki za podpowiedzi.

1. Emulator sciagniety. Powedrowal na dysk.
2. Wskazowka w Atari basic zapamietana i co wazniejsze zapisana. Sprawdzone, dziala.

Niestety to nie ten program, tamten na pewno nie byl polski, ekran byl o ile sie nie myle kolorowy, do wyboru byly kilka rytmow, pamietam ROCK, MARCH. Kilka roznych brzmien klawiszy (i tu moja pamiec osiagnela koniec).

Poszukiwan ciag dalszy. Warto, fajne.

24

Odp: Programy muzyczne - paninko

Przypuszczam, że chodzi o program ATARI Multikeyboard. Jak będę miał chwilę to poszukam.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

25

Odp: Programy muzyczne - paninko

Google nic na ten temat nie podpowiada, kurcze pieczone :\
I nigdzie tego nie ma.
Ale tytul jakoby znajomo brzmi.