Temat: Ile dacie ?

Ile byście dali za zestaw: Atari 800XE( stan: DB+), Atari Disk Drive XF551 (laser padł, reszta działa), Atari XCA12 (magnetofon, nowka nieużywany), dwa joye (stan:BDB) i 11 gier. Do wszystkiego są kable i zasilacze. Ile to może kosztować ?


P.S. Witam, jestem na forum nowy :)

Odp: Ile dacie ?

Propozycja na priva, ew GG 5794236

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2010-01-21 18:25:21)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Ile dacie ?

Poodpisywałem na maila :)

4

Odp: Ile dacie ?

Złamano żelazną zasadę regulaminu tego forum, która kryje się pod punktem 11.
Niech moderatorzy pokażą, że choć są spóźnieni to mają jaja i zrobią co trzeba.

5

Odp: Ile dacie ?

Po pierwsze nie ma linka do allegro, a po drugie to moja wina,że ryszard i stry... nie pamietam dalej napisali mi na maila ???
Acha i kłania się czytanie ze zrozumieniem: jeżeli post (wątek) dotyczy sprzedaży a ja proszę o wycenę nigdzie nie napisałem, że chce to sprzedać !

Przepraszam. Troche się uniosłem ale wg. mnie ten wątek jest legalny i wogóle, bo skąd wiecie czy ja np. nie kupuje takiego zestawu i czy nie chce się dowiedzieć czy sprzedawca mnie nie naciąga ? Jeszcze raz przepraszam i prosze o zostawienie tyego wątku, bo wg. mnie nie narusza on regulaminu forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kubulek (2010-01-21 20:24:13)

6

Odp: Ile dacie ?

Właśnie, kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Przeczytaj sobie trzecie zdanie punktu jedenastego.
Pozatym mój post nie dotyczył bezpośrednio Ciebie.

7

Odp: Ile dacie ?

Acha , faktycznie troche nie doczytałem. A więc wszystkich chętnych proszę o pisanie na forum , a nie na priv (jak można oczywiście) aby nie na przykszać się regulaminowi i moderatorom,adminom :D

Pozdrawiam

8

Odp: Ile dacie ?

Wiec wracając do tematu to ja, subiektywnie, wyceniłbym ten zestaw na max 150 złociszy ale pod warunkiem, że oba joye lub jeden z nich to QuickJoy SV 124 Turbo. O stacji się nie wypowiadam bo nie wiem do czego służy w niej ów padnięty laser.
Jeżeli joye nie są te, o których pisałem a stacja jest nie do użytku to maksymalna cena to 100 zł.

9

Odp: Ile dacie ?

zależy jak stacja jest uszkodzona. Stacja z tego zestawu jest zdecydowanie najcenniejsza.

inna sprawa jest taka, że jeszcze nie widziałem uszkodzonej XF551 :) - może mało widziałem, nie wiem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Ile dacie ?

gola dziewica + taka stacja (nawet jesli glowica uszkodzona) + 2 joye - w zaleznosci od kupca, od 100, do 200. 800xe, czyli pewnie gtia do wymiany, tak wiec 20% ceny to atarka, 20% joye, 60% stacja...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Ile dacie ?

Chciałem tylko zauważyć, że XF551 rzadko kiedy schodzą poniżej 200 zł na Allegro - sprawne.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Ile dacie ?

Sprawdzałem właśnie. Do XF551 płytki wchodzą prawidłowo. Nie wiem tylko tak to teraz wyciągnąć, bo otwarcie klapki nie pomaga zasadniczo :)

.. a tak na serio, to jeśli padł napęd w XF - to o tyle nie stanowi to problemu, że jest to po prostu flop 360k od pieceta.

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-01-22 10:41:19)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Ile dacie ?

... który jest dostępny w kazdym sklepie... ;)

14

Odp: Ile dacie ?

No to Pinku masz problem. Włożyłeś płytkę mostkiem południowym na północ, więc nic dziwnego, że nie chce wyjść... Spróbuj odkurzaczem wyssać, tylko ustaw stację na pólnoc.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Ile dacie ?

Pinokio ja szukałem tego flopa kilka razy z marnym skutkiem.
:)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

16

Odp: Ile dacie ?

pojawiają się i to dość często jak na taki zabytek:

http://www.allegro.pl/item895632212_sta … d_525.html

http://www.allegro.pl/listing/search.ph … category=2

17

Odp: Ile dacie ?

Laserowa XF551 :) Biorę, daję 1000 !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Ile dacie ?

Większość z nich formatuje 1.2MB, a te 360-tki to totalny zabytek.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

19

Odp: Ile dacie ?

i tak by trzeba bylo mocno w staci pogrzebac aby to zamontować do plyty XF :-)
masakra z tym wymontowywaniemelektorniki z pctowej stacji aby zostal tylko goly naped bez sterownika...
aby dopasować stację z PCta do plyty ATARI 1050 dlubalem dobre 2 tygodnie... lacznie z usunięciem jednej glowicy... i powiem ze czasami są błędy w odczycie... i nie wyczailem czym spowodowane...

20

Odp: Ile dacie ?

@antek, a prędkośc obrotową ustawiłeś jak dla 1050? Bo to jest przyczyną większości błędów w 1050, jest programik do sprawdzania tej prędkości (nie pamiętam nazwy, ale w tej pewnie jer pomoże), należy dobrze ją wyregulować.

Sikor umarł...

21

Odp: Ile dacie ?

RPM dla drive'a od 1050 = 288, dla XF 300

... nie wiem w którym miejscu jest problem z wymianą flopki w XF551 :) - jak nie na alledrogo, to na prawie byle złomiarni, czy innym "pchlim" targu. Z czego pamiętam najłatwiej na pierwszy rzut rozróżnić pojemność stacji po kolorze ledzika "busy" :) .. przynajmniej w 90% potwierdza to rodzaj napędu. Antek, więc nie potrzebna jest w tym przypadku żadna karkołomna operacja. Wpadnij do Krakowa w kwietniu, albo na Grzybsoniadę do Częstochowy - zabierz czteropak i się zrobi :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Ile dacie ?

Mam 1 ofertę, 60 zł za stację . Kto da więcej ?

23

Odp: Ile dacie ?

61,-

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Ile dacie ?

61,01

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Ile dacie ?

Ale licytujemy w górę, czy w dół? ;)

I Ty zostaniesz big endianem...