Temat: Problem z "Idea" POP Orange

Problem z "Idea" POP

Witajcie!
Dziś dostałem szoku od 8-10 lat posiadam karte jeszcze dawnej IDEI - POP.
Miałem problem z usługą Ty i 3 po 3 więc udałem sie do oddziału w Gdansku.
Podałem pani numer telefonu i czym było moje zdziwnienie ze owa karta jest zarejestrowana na jakaś kobiete ?
Zdziwiłem sie zdeka bo karte kupiłem od kuzynki w opakowaniu i do kompletu mam tez orginalny kupon z PUK'iem.
Sam tez rejestrowałem sie przez internet kilka lat temu i myslalem ze jest wszystko oki.

I teraz pytanie czy ~10 lat temu przy zakupie kart prepaidowych rejestrowali ludzi z danych z dowodu ?
Kobita powiedzial mi ze dobrze ze mam te karte puk bo bez niej to nie zrobiłbym nic.
Tzn. bez danych owej osoby nie mam możliwości zmiany taryfy na abonament ani przeniesienia numeru.
CO w takiej sytuacji zrobić ? Dzwoniłem do kuzynki ale ona juz nie pamieta od kogo miala te karte ;/
I tu zonk....
Myslicie ze mozna do nich napisac jakis list podanie ?
I zmienia wlascieciela gdy mam ten kupon z PUK'iem i od ~10 lat uzywam tego numeru ?
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

Ja bym walnął długie kwieciste pismo ze skargą na to, że w ich bazie istnieją złe dane, złożył w salonie Orange, dołączył kopię kartki z PUK i zażądał naproszczenia danych. Jak widać dalej bez "bumagi" nic nie zdziałasz.

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

No i oczywiście z potwierdzeniem odbioru.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

stryker napisał/a:

I teraz pytanie czy ~10 lat temu przy zakupie kart prepaidowych rejestrowali ludzi z danych z dowodu ?

co prawda mialem wtedy abonament ale z tego co pamietam to prepaid mozna bylo kupic od reki, bez rejestracji.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

Wystarczy, że sprzedawca (nie kuzynka) raportował do Idei jakieś fikcyjne dane aby sobie "zwiększyć" wyniki i tak pojawiły się dane być może nawet "martwej duszy". Bardziej irytujące jest to, że  rejestrowałeś się sam via Internet i tych danych nie ma.

6

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

stryker napisał/a:

Problem z "Idea" POP
I teraz pytanie czy ~10 lat temu przy zakupie kart prepaidowych rejestrowali ludzi z danych z dowodu ?

Z tego co pamiętam to żeby wtedy zarejestrować prepaida to trzeba było coś tam do Idei wysłać albo w salonie tego dokonać.

7

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

@Stryker - poszla wiadomosc na priva

8

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

rejestracja prepaida na nazwisko? Ktos byl chyba nie spelna rozumu :)

9

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

ZTCP to rejestrować się powinno, w przypadku zagubienia niezarejestrowanej karty odzyskanie numeru jest raczej niewykonalne. Zablokowanie również.

Przy okazji dawano po rejestracji jakieś bonusy ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

nosty - poszło :-)

Sam bylem w szoku :-)  jak mi babka z takim tekstem wyskoczyła :-)
Zapytalem sie zeby podala mi przynajmniej Imie i Nazwisko tej osoby to dupa.... nie moze ;] i szukaj tu teraz typiary ;d

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

ZTCP to rejestracja nie byla obowiazkowa. Jednak mozna bylo to zrobic przxy kupnie i dostac od reki uslugi dodatkowe takie jak zastrzezenie numeru itp.

12

Odp: Problem z "Idea" POP Orange

A to oznacza tyle, że kuzynka miała pakiet z drugiej ręki.