Temat: problem z uruchomieniem gier

Własnie do mnie zadzwonił znajomy z małym problemem.

Mianowicie nie może uruchomić żadnej gry. Sam komputer sobie nie ma problemu, działa, ale kiedy chce odpalić jakąkolwiek grę (np. Simsy - i nie ma znaczenia, czy gra jest piracka, czy oryginalna) wyskakuje problem z uruchomieniem aplikacji, wyskakuje raport o błędach i dupa.
Gość mówi, że ma w miare nowy komputer (1rok), trzyrdzeniowy procek AMD, GeForce 6100, windows XP... Komputer kupił rok temu jako zestaw. Szczerze nie mam kompletnie pomysłu co to może być, bo nigdy mi się to nie zdarzyło. Może to być wina spierniczonej karty graficznej albo czegoś konkretnego? Ktokolwiek z Was się z tym spotkał kiedyś?

Gośc powiedział, że później mi wyśle mailem dokładny opis co tam mu się pierniczy + co mu w kompie siedzi, to może to coś ułatwi. Niestety nie miałam okazji się temu przyjrzeć sama, bo tylko do mnie dzwonił.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

2

Odp: problem z uruchomieniem gier

z takiego opisu niewiele wynika, moze to byc zarowno cos sprzetowego (np. wiatrak na procesorze sie zesral i dopiero przy grach, pod obciazeniem porcek sie przegrzewa) jak i cos programowego (sp**** pliki direct x przez jakiegos wirusa). ciezko wyczuc...

standardowa rada jesli chodzi o winde - niech przeinstaluje...
jak na swierzym komputerze to samo - niech odda sprzet do serwisu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: problem z uruchomieniem gier

Pytanie co to są za gry? Bo jeżeli są to tego/zeszłoroczne tytuły to problemu doszukiwałbym się w słabej karcie graficznej. Geforce 6100 to już, rzekłbym, dinozaur. Współczesnych tytułów to on nie uciągnie.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: problem z uruchomieniem gier

Nic nie przeinstalowywać - format c: to najgłupszy pomysł na uratowanie systemu na świecie. Niech prześle co to za komunikat występuje.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: problem z uruchomieniem gier

mam w kompie system XP HOME wersja 2002 Serwis pack 3  płyta glowna AMD PHENOM (TM) 8450 TRIPLE-CORE PROCESOR  2.11 GHz   3.00 GB RAM
podczas uruchamiania jakiejkolwiek gry  wyskakuje komunikat "wystapił problem z aplikacja np.  cm.exe i zostanie ona zamknieta ". tak jest z kazda grą czy to pirat czy orginal.
w tym kompie jest karta grafiki NVIDIA GeForce 6100/nForce

There's special place for me in hell. It's called the throne.

6

Odp: problem z uruchomieniem gier

Proszę uruchomić antywirusa z aktualnymi definicjami.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: problem z uruchomieniem gier

I to w trybie awaryjnym dla pewności.

8

Odp: problem z uruchomieniem gier

Jako że to bałagan, to mogę oficjalnie doradzić kumplowi: Zmień komputer / platformę i nie uruchamiaj Simsów. Nawet oryginalnych :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: problem z uruchomieniem gier

I nie bierz meslawy na eksperta od komputerow :)

10

Odp: problem z uruchomieniem gier

Zapytał, więc uczciwie mu powiedziałam, że mam kolegów mądrzejszych ode mnie i że zapytam ;P Proszę mnie tu od ekspertów nie obrażać ;]

There's special place for me in hell. It's called the throne.

11

Odp: problem z uruchomieniem gier

Dziwne, u mnie działa... ;)