1

Temat: soft dla twardego dysku

ostatnio chcialem sobie poprzenosic troche softu na twardy dysk skoro juz go sobie zrobilem no i coz?
wyglada na to ze soft tez sobie mam zrobic...

jakie user ma opcje jesli chodzi o kmk compatible device? klepanie w kolko copy costam pod sdx mnie jakos malo rajcuje
ze o mozliwosci ladowaniu gier calodyskowych (jakos tak ich wiecej niz pozostalych) moge zapomniec

co by nie powiedziec o myide to jednak wsparcie softwarowe jest jakies kurde wieksze i wszelkie proby tlumaczenia ze myide to syf i kila z tej perspektywy wydaja sie cokolwiek nie na miejscu

moglby ktos podsumowac jakie sa opcje do takich transferow i co mozna zrobic z programami calodyskowymi (tj tymi ktore dos maja w powazaniu)

candle

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: soft dla twardego dysku

1. http://atariki.krap.pl/index.php/HDSC Hard Disk Sector Copy
2. komenda CP dla SDX.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: soft dla twardego dysku

zeby skopiowac image dysku trzeba je najpierw miec (jak rozumiem mowa o wczesniej przygotowanym dysku z zawartoscia)
wiec program jest dobry do backupow, ale zupelnie nieprzydatny w przypadku zaczynania od zera

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: soft dla twardego dysku

Nie czaję OCB. Masz dyskietkę w stacji / PC w DD i chcesz sobie ją skopiować na partycję sektorowo tak? Robisz sobie partycję na HDD taką i kopiujesz HDSC. Masz pliki osobne to używasz fajowskiego nowego CP, nie lubisz klepać w klawiaturę to używasz Professional Copy Foksa albo Atari Commandera TeBe / Lewisa.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: soft dla twardego dysku

nie
mam kupe plikow na pc ktore chcialbym widziec na dysku atarki i... umarl w butach
atari commander ma genialny user interface - probowalem tego uzyc na pierwszej idei jaka mialem - nie da sie
moze byla to kwestia sprzetu wtedy, ale program skutecznie odpycha

fox'owego tula nie widzialem

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: soft dla twardego dysku

Robisz na piecu z tych wszystkich plików tara (byle nie przekroczył 16 MB), przekopiowujesz go na ATR przy użyciu np. makeatr, po czym przekopiowujesz go normalnie na dysk atarki przez sio2pc (copy dupa.tar c: ), a następnie rozpakowujesz i masz.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-03-05 17:40:00)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: soft dla twardego dysku

pierwsza proba:
tarball na mirrorze pc, aspeqt
transfer dostaje czkawki - wysyla po 4 sektory i czeka 2s na zbawienie
ok, zmaina na ape - leci...
fajnie - ale ape przeslalo 7mb (przez cos kolo 40 minut) i zadowolone
tar byl za to mniej zadowolony...

no to robimy atr'a

znowu - aspeqt, sio x3 i lecim...
po paru minutach - drive does not respond
slodko...

no to ape...
leci...
z obliczen wynika ze sio x3 to bedzie 2.8kB/s, czyli.... mam godzine z glowy

godzine poswiecilem na przygotowanie tego tarballa

jakby ktos zacza sprzedawac nagrane dyski to by pewnie zarobil wiecej jak na samych interfejsach przy obecnym stanie rozwoju softu do tego interfejsu...

no panowie... wezmy sie za to i zrobcie...
nie dosc ze zrob.se to jeszcze oprogramuj.se?
chcecie miec cokolwiek na te atari, to zacznijcie zageszczac ruchy, bo w koncu kazdy bedzie mial emulator zamiast atari i bedzie gleboko ukontentowany z tego stanu rzeczy
chyba ze wy juz tylko emulator, a atari to zafoliowane, z plombom (tak tak, plombom) i w pudle
ze o oryginalnej gwarancji, paragonie i zdjeciu w sklepie podczas zakupu nie wspomne

ps. to post do ogolu, niekoniecznie skierowany do Delego i Draco

[edit]

po kolejnej godzinie:

tar -t atari.tar konczy wyswietlanie zawartosci archiwum po wyswietleniu dwoch linijek

zajebiscie

tar -tf atari.tar na pc konczy ta sama operacje po wyswietleniu 296 linijek

tar -xv atari.tar w ogole nie konczy

ot featura...

Ostatnio edytowany przez Candle (2010-03-06 02:57:54)

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: soft dla twardego dysku

hmm,  i nikt cie nie  poniewiera za ten postulat?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: soft dla twardego dysku

W sumie nie bardzo wiadomo, o co chodzi :) Że SIO jest wolne? No owszem, jak się nim przesyła kilkanaście MB, to to trwa długo. W sumie nie widzę sposobu na przyspieszenie tego, no chyba żeby można było wkopiować pliki na dysk z poziomu peceta. Ale to wymaga napisania odp. drajwerów pod linuxa, winde, bsd itp. Ja tego raczej nie zrobię. Poza tym podpięcie dodatkowego napędu do laptopa (a to jest chyba większość pecetów obecnie) nie obejdzie się bez bebeszenia. Podsumowując, nie widzę tego jako tematu software'owego.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: soft dla twardego dysku

Ale to jest bardzo łatwo napisać. W zasadzie jest już napisane: wystarczy mieć obraz dysku w ATR i magiczny program dd.

Drac030: interfejs usb->(s)ata z obudową kosztuje 30 zł, nie trzeba nic bebeszyć.

Ostatnio edytowany przez epi (2010-03-06 18:41:50)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: soft dla twardego dysku

Candle. Czy w czasie, gdy używasz MyIde transfer na SIO masz wyższy?? :)

Do kopiowania jest kilka programów (np. AtariCommander), plus wygodne narzędzia pod CP, plus możliwość użycia CAR:MENU.COM, ... dla całodysków ogólnie stosuję metodę archiwizacji diskcommem plików DCM na HDD, dodatkowo zawsze można przekonwertować na piecu pliki ATR do DCM, a DCM przewalić do większego ATR (16MB na przykład) i przez SIO2PC przenieść na HDD. Fakt jest tylko taki, że by odpalić całodysk z KMK należy w karkołomny sposób skopiować na przygotowaną partycję plik np. DCM i wykonać z niej po prostu BOOT :) - i tyle.

Candle - czy dobrze rozumiem, iż TARa rozpakowujesz na mirrorze podłączonym przez APE?? :)

.. czy nie lepiej skopiować archiwum na dysk i tam go rozpakować? .. chyba, że nie rozumiem, co piszesz ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: soft dla twardego dysku

drac030 napisał/a:

[..] Poza tym podpięcie dodatkowego napędu do laptopa (a to jest chyba większość pecetów obecnie) nie obejdzie się bez bebeszenia. Podsumowując, nie widzę tego jako tematu software'owego.

Nieprawda. Stosujesz tzw."mostek" i podłączasz obecnie prawie dowolny napęd pod USB. Sam stosuję taki, który pozwala podłączyć: ATA 2,5"/3,5" i SATA. Szybko, łatwo i wygodnie.

Sikor umarł...

13

Odp: soft dla twardego dysku

Ewentualnie jeśli masz kartę CF to jeszcze dd i doklej.se nagłówek ATR :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: soft dla twardego dysku

to niech 'ktos' napisze minixfs na atari i bedzie z banki. Ja chwilowo nie moge ;)

15

Odp: soft dla twardego dysku

Pytanie, czy to się robi tak często, żeby przesłanie przez SIO było bardzo uciążliwe? Ja backupuję dysk przez SIO i jakoś żyję...

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: soft dla twardego dysku

Draco ... w drugą stronę, to przypominam że najbardziej rewelacyjnym narzędziem było by napisanie sensownego sterownika do obsługi napędów CD/DVD ;)-. Korzystanie z modyfikowanego spod MSCIDE programu jest bardzo uciążliwe, mimo wszystko. Dodatkowo nie można tym skopiować pliku powyżej 450kB, oraz transfer z CD jest dramatycznie powolny.

... dobra, wiem - mam rozmawiać z Trubem :) ... bo chyba coś "rozkminiał" w temacie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: soft dla twardego dysku

Candle'a problem z TAR-em polegał na tym, że program nie tolerował archiwów z długimi nazwami (oraz dziwnymi znakami w nazwach) w środku, i nie chciał ich odpakowywać. Teraz już powinien to robić:

TAR v.1.5

Podczas odpakowywania archiwum pod SDX długie nazwy są mapowane na 8+3 nieco podobną metodą do tej, której używa M$ Bill.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-03-21 23:42:02)

KMK
? HEX$(6670358)

18

Odp: soft dla twardego dysku

No i cały czas można bezpiecznie "roztarowywać" a nawet "roztargzipowywać" gigabajty przy pomocy xunzipa.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: soft dla twardego dysku

Ano właśnie :)

EDIT: Albo i niezupełnie ...

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-03-22 12:04:07)

KMK
? HEX$(6670358)