Temat: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Witam posiadam w piwnicy komputer atari (nie pamiętam w tej chwili jaki model, później sprawdzę) i chciałabym się zamienić na pegasusa najle[piej oryginalnego. Pegasus musi być sprawny w 100 %, posiadać kadridze, pady itp. Propozycje wraz ze zdjęciami na maila Dombra21@poczta.fm
Moje zdjęcia również na maila.
Mój komputer posiada:
- oryginalne opakowania
- klawiaturke
- magnetofon
- kable i to co potrzebne do podłączenia
- 2 dzojstiki
- kasety z grami
- kasety z jakimś oprogramowaniem ale już nie pamiętam jakie, potem sprawdze

2

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

to może jak już sprawdzisz to napiszesz co faktycznie masz a nie co możesz mieć ale wcale nie musi być to prawda

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Myślę że masz dokładnie napisane co mam poza modelem :(
Dla osób zainteresowanych: komputer przyniosłam do domu i porobiam zdjęcia :)
Model ATARI 130XE
magnetofon XCA 12
mam do tegop 2 dzojstiki i wszystkie kable
pełno gier na kasetach
posiadam kasete programy do atari BASIC
zdjęcia postaram się dodać jutro :)

4

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Mam na zbyciu oryginalnego  Pegasusa MT-777DX w bardzo dobrym stanie wizualnym, do tego jest nieoryginalny joypad z katastrofalnie krótkim przewodem :(, nieoryginalny zasilacz i kilka cartridge'y (około 8 szt.).
W wolnej chwili sprawdzę stan techniczny, chociaż kilka lat temu działał bezproblemowo. Gdybyś była zainteresowana taką konsolą daj znać, a ja zrobię zdjęcia konsoli, osprzętu i cartridge'y, no i czekam na obiecane zdjęcia Atari, magnetofonu itd..  Skoro masz całe niezbędne do uruchomienia Atarynki okablowanie, to dobrze byłoby podłączyć sprzęt do TV i mniej więcej sprawdzić, czy komputer działa.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

5

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Komputer jest sprawny wczoraj sprawdzony :) a na zdjęcia trzeba poczekać do wieczora.

6

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Zdjęcia ATARI zamieściłam na chomikuj.pl chomik czyli ja to grupa555 i zjęcia są w galerii
zapraszam do obejrzenia :)

Ostatnio edytowany przez Dominika27 (2010-03-14 18:19:28)

7

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

>Dominika27

Przesłałem na Twoją skrzynkę zdjęcia Pegasusa, jeżeli jesteś zainteresowana wymianą, to możesz zwrotnie odesłać zdjęcia Atari.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

8

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Zdjęcia ATARI zamieściłam na chomikuj.pl chomik czyli ja to grupa555 i zjęcia są w galerii
zapraszam do obejrzenia :)

9

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Ładny zestawik, nie powiem. Ale pegasusa nie mam, więc się nie zamienię...

Sikor umarł...

10

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

anowiłam również wystawić na allegro. Oto link:

http://www.allegro.pl/item958079543_kom … 130xe.html

Może sprzedam i kupię synkowi zestaw pegazusa o jakim marzy :)

11

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Synek marzy koniecznie o pegazie? Bo jak lubi starsze konsole, to już lepiej, według mnie, inwestować w snes, czy segę mega drive. Na te konsole jest pełno gier z bohaterami, których na pewno zna. Do tego lepsza grafika i muzyka. Jeszcze pytanie, ile to dziecko ma lat?

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

12

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Ma 5 latek i na atari sobie nie pogra, za trudne wgrywanie, długi czas oczekiwania na gre, co jakiś czas pojawia się error przy wgrywaniu gry - standart. Ten komputer jest bardziej dla kolekcjonera niż dla niego :)
Mały bardzo lubi grać w gry, oczywiście ograniczamy mu to żeby nie było !
Mały za 1,5 miesiąca ma urodziny i żeby spełnić jegi wymarzony prezent muszę uzbierać kase, m.in. dlatego sprzedaję atari, którego w innym przypadku trzymałabym w piwnicy i wystawiła kiedy będą naprawdę bardzo drogie.
Pegasus jest banalny w obsłudze i ma proste gry, dlatego tak nam na tym zależy.
Jako że cenie swój komputer atari, cały zestaw liczę że jest szansa że synek będzie miał fajny i duży zestaw pegasusa :)

13

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Ma 5 latek i na atari sobie nie pogra, za trudne wgrywanie, długi czas oczekiwania na gre, co jakiś czas pojawia się error przy wgrywaniu gry - standart.

Aaa, niekoniecznie :) Zamień magnetofon na SIO2SD ("stacja dysków" na karty pamięci) i dostaniesz znakomity, rodzinny zestaw do grania w-co-mi-się-tylko-zamarzy :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

14

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

ciężko to kupić, poza tym stacje dysków do atari są bardzo drogie

A mnie głównie chodzi poprostu o wymianę atari na pegazusa z grami. Sprzedam atari i kupie fajny zestaw.

zastanawiamy się jeszcze nad tym:
http://www.allegro.pl/item952604277_kul … _gier.html

i wtedy nie sprzedałabym w swoim zestawie dżojstików tylko sobie zostawiła do tej konsoli. Na 80 % jestem zdecydowana, moje wahania nie są duże :) Obserwuje tą aukcje i myślę, zobaczę jaka będzie cena końcowa

15

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Pamiętaj, że Atari 2600 ma znacznie gorsze estetycznie (grywalność to inna sprawa) gry niż Pegasus. Za to z pewnością Atari 2600 wybitnie rozwija wyobraźnię :)

Mogę Ci zaproponować Atari 2600 z kilkoma grami w zamian za Twój zestaw, może być bez joysticków, które przydadzą Ci się do 2600.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

ciężko to kupić, poza tym stacje dysków do atari są bardzo drogie

To nie jest stacja sensu stricto ;) A co do kupienia, to na pewno któryś z Kolegów z AtariArea zrobi Ci takie cudo.
Ja bym się zastanowił ;)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

17

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Z Atari 2600 się już spotkałam. 5-latkowi bym jednak poleciła konsolę Nintendo. Ma wygodne pady i sporo kolorowych gier (warto zaznaczyć np. pełno gier związanych ze światem Mario, wszak to maskotka Nintendo)

http://www.allegro.pl/item957833949_nin … 4_gry.html

ewentualnie Sega i jej Sonic:

http://www.allegro.pl/item959673652_seg … sonic.html

Chyba najbardziej pobudzającą wyobraźnię małego człowieka konsolą jest Nintendo Wii, ale niestety kosztuje sporo.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

18

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Wydaje mi się że atari 2600 nie jest w tej cenie co mój zestaw. Ten nintendo to też jest w sumie pegazus przynajmniej wydaje mi się że będą pasowały gry od pegazusa.
Mam w tej chwili malutki zestawik nieorginalnego pegazusa (made in china) ale działa tylko na 1 dźojstik a fajnie się gra na 2 :( mam pistolet i 2 pady oraz kilka gier m.in. 178 in 1 :) ale obudowa ułamana :(
Coś synkowi napewno zorganizuje cały czas szukam, i chyba zostanę przy pegazusie
Pegasus wygląda dużo lepiej niż atari 2600. Mąż mnie trochę na to atari namawiał bo mu się dobrze kojarzy z dzieciństwa, ja tej gry osobiście nie znam.

19

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Do podlinkowanego wcześniej SNES nie będą pasować gry z niczego innego poza SNES (wyłączając adapter do gier z Game Boy). Do Pegasusa będą pasować wszystkie (podobno są jakieś wyjątki, ale wątpliwe na nie trafić) oryginalne gry z Famicoma ponieważ to niemal perfekcyjny klon pierwszej, japońskiej, wersji NES. Są również dostępne (ebay, chińskie sklepy online) przelotki pozwalające na wkładanie cartów z NES.

Co do kupienia to polecam przejść się na pobliski bazar, gdzie sprzedają handlowcy zza wschodniej granicy Unii Europejskiej. Przeważnie będą mieli kilka rodzajów konsol "RAMBO", "KILLER" względnie "ULTRA POLYSTATION 3". To nic innego niźli Pegasus tylko w innej budzie (w zależności którą current-gen konsolę imituje), ale za to z cartridge "BILLION-IN-1", klawiaturą i giwerą w zestawie. Oczywiście działać będą wszystkie carty z Pegasusa.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

hmmm, Dominika. Z niektórych Twoich zdań wynika, że nie za bardzo "kumasz czaczę". Ale nie przejmuj się, nikt nie wymaga od Ciebie żebyś znała się na tym całym tałatajstwie. Synek ma 5 lat to trzeba go jeszcze wychowywać w duchu miłości i szacunku więc wszelkie mordobicia, krew, brutalność, demony, etc. odpadają. Mały potrzebuje kolorowych platformówek, gier sportowych i, może, logicznych. I tu rzeczywiście idealna do tego jest konsola Nintendo. Każda - wszystko zależy od funduszy. Idealnym kompromisem byłoby Nintendo 64. Sam mam tę konsolę do dziś i jest tam sporo fajnych tytułów (o Mario nie wspomnę bo to exclusive Nintendo). Ta konsola nawet dzisiaj aż tak nie odstaje od możliwości współczesnych sprzętów i dzieciakowi da duuużo frajdy. Co prawda niektóry tytuły potrafią być relatywnie bardzo drogie, ale to są wyjątki. Pegazus mi się osobiście kojarzy jako tandetna podróbka ówczesnych konsol. Taka mieszanina nesów, snesów i ionnych Nintendo. Nigdy jej nie lubiłem. Co do Atari 2600 to wiadomy klasyk, ale jest to tak stara konsola, że nawet pięciolatek stwierdzi, że gry na nią "trącą  myszką". Rozumiem Twojego męża, ale to ma być dla małego a nie dla niego ;) No i pomyślałbym o tym co pisał Cosi. Miałabyś praktycznie całą bibliotekę gier pod ręką. Wystarczy zainwestować w SIO2SD i koniec. Całą resztę właśnie wystawiłaś na allegro ;)

Ostatnio edytowany przez hororus (2010-03-16 00:06:50)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

21

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Specjalistą od podróbek NES'a nie jestem, jednak bez problemu można  zauważyć, że Pegasusy są porządniej wykonane niż te obecnie sprzedawane klony. Kiedyś moja kuzynka kupiła sobie taką klawiaturową konsole, po kilku dniach grania sprzęt zdechł na amen. Pegasusy mimo, że mają po kilkanaście lat często działają bezproblemowo, a na Allego chodzą nawet po 100 zł, czyli niejednokrotnie drożej niż oryginalne NES'y :O.


>Dominika27

Do pegasusowego zestawu znalazłem jeszcze grę Prince of Persia, więc jest łącznie 10 cartów. Pady i pistolet, które masz do swojej konsoli powinny działać z tym moim Pegasusem.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

22

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Co do cartridgy, to zależy od ilości pinów (wspomniany już adapter załatwi sprawę). Któryś pegasus, chyba GLK, ale głowy za to nie dam, miał klawiaturę. Pistolety pegazowe mają tendencję do szybkiego dość psucia się, ale takie gry jak np. Duck Hunt potrafią dostarczyć dużo frajdy :)
Dominiko27, możesz ewentualnie pokazać synkowi przykładowe obrazki z gier na różne wymienione tu konsole - np. snes - Super Mario World; sega mega drive - Sonic the Hedgehog; pegasus - Mario Bros - i niech sam wybierze, co mu się najbardziej podoba. Osobiście bym miała pewne wątpliwości w kupowaniu dziecku, w wieku synka, pegasusa. I nie chodzi o to, że gry są nieodpowiednie, bo jest tam całe mnóstwo kolorowych platformówek, ale konsola ta ma jeszcze jedną, drobną być może, wadę - jest bardzo podatna na przesuwanie. Parokrotnie niechcący zdarzyło mi się ją trącić i albo gra się wieszała, albo inne niezapowiedziane nieprzyjemności. Jeśli masz możliwość zapewnienia konsoli stabilności, to pomiń śmiało moją uwagę :) Mam po prostu w domu parę konsol i widzę, która jak reaguje na kontakt ze mną lub z dziećmi. Grami na pegasusa mogę zawsze się podzielić bo mam nieco tego, a już nikomu nie służy. Doradzić też chętnie mogę :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

23

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Jeśli chodzi o tytuły na 16-bit konsolki (SMD, SNES) to przede wszystkim wszystko Disneya (Lion King, Alladin itp.).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Dodałabym jeszcze gry z bohaterami Warner Bros np. Animaniacs (snes i sega md), Sylvester and Tweety (snes i sega md),
Desert Demolition Starring Road Runner and Wile E. Coyote (snes i sega md); dodatkowo na obie, gry m.in. z Asterixem, czy Smerfami. Jest tego sporo, ale decyzja należy do Dominiki27 :)

Ostatnio edytowany przez innuendo (2010-03-16 11:10:39)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

25

Odp: zamienię komputer atari na pegasusa z kadridżami i resztą wuposażenia

Oglądaliśmy na you tube filmiki z grami Nintendo 64 i rodzince bardzo się spodobało. Mamy już upatrzony zestaw na allegro i raczej go weżmiemy, a gry do pegasusa przydadzą się pewnie bo jak już pisałam mamy mały zestawik z chińską konsolą. Mąż nawet naprawił że działa na 2 pady :)
Dziękuje Wam wszytkim za pomoc i sugestie, które się przydały, już kupuje inną konsole niż miałam.
Muszę teraz tylko szybko sprzedać atari żeby kaska się zwróciła :)
Wyszło na to że mamy i pegazusa z paroma grami (dokupie więcej) i będziemy mieli Nintendo 64 potem się pochwale wrzuce gdzieś fotki :)

To jest mój zakup: http://www.allegro.pl/item960296036_meg … kazja.html
Ciekawe czy opłacalny?
Także zamiana nie wchodzi już w grę atari jest już tylko na sprzedaż w mojej aukcji

Ostatnio edytowany przez Dominika27 (2010-03-16 19:02:59)