1

Temat: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Tak sobie pomyślałem, że warto by wskrzesić jakieś dysk-magi. Niestety, koder ze mnie żaden, poza tym - potrzebny byłby oprócz kodera grafik, muzyk i autorzy tekstów.
Tytuł maga (ktoś narysuje logo?) byłby "Atari Retrospekcje", każdy ewentualny numer miałby mysł przewodnią. Numer pierwszy - Atari - dlaczego taki wybór (moja propozycja, mogą być inne).
Znajdzie się ktoś chętny do wspólpracy? Najlepiej, jakby się dało całość złożyć przed głuchołazami. Jakby co - ja oferuję, że napiszę jeden tekst. Aby miało to sens - potrzeba conajmniej 10 tekstów, kto wyraża chęć współpracy i myśli, że gra jest warta świeczki - proszę o dopisywanie się poniżej ze wskazaniem, w czym pomoże (grafika, muzyka, tekst, programowanie itp) - oczywiście można kilka kategorii wybrać...

Sikor umarł...

2

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Myślę, że mag nie musi być akurat w asemblerze, a TXL znasz więc możesz spokojnie pisać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Sikor. Całym sercem i dupą ZA!! Bo serce mam miękkie więc zad muszę mieć twardy! Marzy mi się żeby móc wreszcie nie chodzić do roboty i zająć się tylko hobby. Mogę zaoferować swoją pomoc jako grafik, ale od razu uprzedzam, że pracując approx 10-12h/day oddam pola tym, którzy pracują kodeksowo po 8h. Jeżeli chodzi o artykuły to mogę coś wyskrobać, pod warunkiem, że nie będzie to wykraczało poza recenzje gry (mój styl możesz poznać tutaj: www.glory-to-the-many.blog.onet.pl). Na sprzęcie i informatyce znam się jak na ewolucji języka eskimosów. Count me in if you wish. Ale żeby nie było, zdarzają się sytuacje, że z powodu pracy zawalę jakiś temat - niestety. Tak to jest jak się pracuje dla korporacji :(

Ostatnio edytowany przez hororus (2010-04-05 20:47:31)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Dely: na razie zbieram opinie. Jak nikt się nie znajdzie do kodowania, a zainteresowanie będzie sensowne - spróbuję.
Hororus: każda pomoc się przyda ;)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2010-04-05 20:50:38)

Sikor umarł...

5

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

z przyjemnoscia poczytam...
a tak zapytam jeszcze co sie dzieje z magazynem serious?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Serious leży niestety, sam Zenon chyba nie pociągnie tego projektu dalej, bo głównym motorem napędowym był od pierwszego numeru Jager. Mam tam jakieś teksty, gdzieś tam w szufladzie, więc może kiedyś... ;)

gep/lamers^dial

7

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Sikor: powodzenia.

... oby nie było tak jak z internetową wersją energy, gdzie wszystko zrobiliśmy sami i tak naprawdę nowy artykuł dołożyłem sobie ... sam :)

s.

8

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Zeby stworzyc zina potrzebne sa teksty. Koniec kropka.

Zawsze byl z tym problem. Pare razy ktos tam podnosil temat zeby zrobic zina i potam nic z tego nie wychodzilo, bo nikomu sie nie chcialo pisac. Mysle, ze moglbym sie w sumie podjac zakodowania tego o ile wlasnie zbiora sie materialy. Fajnie by bylo poczytac znow jakiegos zina, ale w dobie internetu... sami wiecie. Pozyjemy zobaczymy.

9

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Oj poczytałoby się na prawdziwej Atarce zinka po zmroku :), niestety jak już zauważył Lewis magazyny nie istnieją bez tekstów, a na razie sami koderzy i graficy się zgłaszają :(. Osobiście, jak będą braki w grafice, mogę cosik od biedy maznąć. A na zachętę podpinam (pewnie mi się nie uda :/) graficzny drobiażdżek około retrospekcyjny.

Post's attachments

retrospekcje.png 1.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

10

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Ja mam 2 dyski tekstow z nigdy nie wydanego Kocie Flaki #2.
Co prawda wiekszosc traci myszka :) ale jak chcesz to moge podeslac, pod warunkiem ze bedzie cos od innych ;)

11

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

W takim razie pytanko: czy ktoś oprócz mnie i Mikeya jest chętny na napisanie jakiś tekstów do pierwszego (być może jedynego) numeru?

Sikor umarł...

12

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Ale to nie moje teksty :) tylko glownie laoo, rolanda i sola.

13

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

mogę coś skrobnąć jakby co

gep/lamers^dial

14

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

"jeden art zina nie czyni" (tm by jaskółka)

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Ja chętnie napiszę, publicystycznie, również i nie na temat :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

slaves napisał/a:

Sikor: powodzenia.

... oby nie było tak jak z internetową wersją energy, gdzie wszystko zrobiliśmy sami i tak naprawdę nowy artykuł dołożyłem sobie ... sam :)

No ale daliśmy radę, bo wzięliśmy się solidnie do roboty a nie gdybaliśmy na forum. :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

17

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Ja mogę skrobnąć np. artka na temat egzotycznych języków programowania na Atarkę :) No i zgłaszam się na ochotnika do korekty tekstów.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

18

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

pisanie artków jest masochizmem poniekąd :) gdy teraz czytam swoje artki np. z Seriousa czy Energy to sam z siebie zalewam :P

gep/lamers^dial

19

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Może czasem coś skrobnę... ale nic nie obiecuję ;)

20

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Gepciu, ja mam to samo, tylko że w odniesieniu do mnie. :D Lata mijają, człowiek się starzeje...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

21

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Sikor napisał/a:

Tak sobie pomyślałem, że warto by wskrzesić jakieś dysk-magi. Niestety, koder ze mnie żaden, poza tym - potrzebny byłby oprócz kodera grafik, muzyk i autorzy tekstów..

W takim razie po co sie napinac?  Wskrzes legendarny Green-Disk i smaruj tekst tamze.  Prosty czytnik tekstowy (by Jaskier) do tego muzyczka i  kilka dzialow z "newsami", ogloszeniami, pozdrowieniami/fuckami, itp.  i jechane! :]

A tak poza tym to co z takim sympatycznym magiem , zwanym "ATARYNKA"???  :o  :P

Ostatnio edytowany przez Dracon (2010-04-08 10:47:06)

22

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Dracon: a czy Ty jako grafik wystawiałeś wszędzie grafiki na tym samym szablonie z drobnymi zmianami, czy też do każdej podchodziłeś indywidualnie? Przypuszczam, że raczej ta druga opcja była (jest?) przez Ciebie preferowana - nie namawiaj innych na to, co Tobie obce ;)

23

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

Dracon napisał/a:

A tak poza tym to co z takim sympatycznym magiem , zwanym "ATARYNKA"???  :o  :P

Brak chętnych na kupno zabił moje możliwości finansowe na wydawanie tego tytułu. Tyle.

Sikor umarł...

24

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

O.K. Myślę, że dla 21 osób warto spróbować. Myślcie nad tekstami i resztą powoli...

Sikor umarł...

25

Odp: Nowy magazyn dyskowy - "Atari Retrospekcje" - ktoś za?

macgyver napisał/a:

Dracon: a czy Ty jako grafik wystawiałeś wszędzie grafiki na tym samym szablonie z drobnymi zmianami, czy też do każdej podchodziłeś indywidualnie?

Widze jakies zupelnie nietrafione porownanie...  Jedno i drugie to oddzielna parafia...    Wiadomo nie od dzis, ze "sercem" magazynu dyskowego ze sceny sa teksty, a nie oprawa.  Dlatego wlasnie Green-Disk stal sie taki kultowy i idealnie wypelnil pustke po tylu tych wszystkich "ambitnie" zapowiadajacych sie magazynach, ktore padaly zwykle po 1-2 numerach....  :P