26

Odp: uwaga na paypal

Bo zamkniecie konta generuje efekt lawiny,moje konto zamkniete wiec konta kontrachentow tez sa podejrzane, ot przyklad: Nosty kiedys kupil ode mnie Atarke, ja od niego pare gier, platnosci poszly w te i nazad ale to juz jest podejrzane w/g systemu. Bo sobie nawzajem placilismy.

Najlepsza jest bezradnosc, nie masz gdzie sie odwolac, nie masz gdzie napisac, zadzwonic ,wszedzie bariera helpdesku i ludzikow ktorzy tam siedza za grosze, pojecia o niczym nie maja i odpowiadajana pytania z algorytmu, albo "BO TAK", ufff, szkoda zdrowia

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

27

Odp: uwaga na paypal

Ja w takich sytuacjach to mam po prostu taką pierwotną potrzebę najebania wszystkim, którzy aktualnie się tam znajdują i próbują zrobić ze mnie debila. Jeżeli wiem, że wyczerpałem wszelkie środki prawne na załatwienie jakiejś pierdoły to wtedy odzywa się we mnie najprawdziwszy gen - gen wojny i rozpierduchy. Tak na marginesie, kiedyś mi allegro wywinęło numer, które mnie maksymalnie zirytował,  a korespondencja wyglądała mniej więcej tak jak niektórych z PayPalem. Tak się , pamiętam wkurwiłem (a byłem po kilku piwach), że gdyby nie żona to bym do skur...li wjechał. Naprawdę miałem ochotę załatwić to w ten sposób. Wiem, że niczego bym nie osiągnął i jeszcze bym sobie kłopotów narobił, ale może delikatnie by to dało do myślenia. Jak czytam co przechodzi Zaxon to już się gotuję powoli.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

28

Odp: uwaga na paypal

Co do Allegro to mecze ich ostatnio:
Wygrałem aukcję za 1 zł (jeden) + 0 zł (zero) za transport w każdej opcji. Gość wysłał w ciemno za pobraniem bez uzgodnienia formy odbioru w sumie coś na 15 zł. Kwota żadna ale chodzi o zasadę. Nie odebrałem czyli gość dopłacił jeszcze 10 zł za zwrotkę...tyle mojej satysfakcji :) .... a wracając do allegro:

Mnie bardziej intryguje dlaczego podjęliście Państwo niezwłoczną  decyzje o zwrocie prowizji skoro w tym czasie trwał spór #xxxxxx.
Transakcja nie doszła do skutku z powodu Sprzedającego. To on wycofał sie z transakcji, nie przysłał towaru po wylicytowanej cenie.
Krótko mówiąc oszukał mnie. I jeszcze w nagrode odzyskał prowizję.
Po co zatem są spory skoro nikt z Państwa nie raczył nawet wziąć pod uwagę merytorycznej zawartości tego sporu.

Uważam, że popierając jawne oszustwo Sprzedającego przyczyniacie się
sami państwo do obniżania poziomu handlu w oparciu o platformę Allegro.

Jakie kroki zostały podjęte wobec nieuczciwego sprzedającego ?
Jak wygląda w tym świetle program ochrony kupującego ?


Dziękuję Panu za kontakt.

Uprzejmie informuję, że Kontrahenci mają możliwość skorzystania z "Centrum sporów" umożliwiającego szybkie wyjaśnienie problemu związanego z finalizacją transakcji.

Niezmiernie mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, lecz serwis Allegro nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie Użytkowników. Nie odpowiadamy również za przebieg i finalizację transakcji.

Nie ingerujemy również w kwestie związane z Centrum Sporów - pozostawiamy je naszym Użytkownikom do samodzielnego rozwiązania.

Dodam, że spór może trwać maksymalnie 30 dni. Jeżeli w tym czasie strony nie dojdą do porozumienia, status sporu zmieni się na "Nierozstrzygnięty".

W sumie...bujaj się...

29

Odp: uwaga na paypal

Allegro to syf i kiła, jeśli idzie o ich obsługę. Nawet nie potrafią poprawnej faktury wystawić - zasadniczo to całą obsługę allegro mam gdzieś i staram się z ich usług nie korzystać - sporadycznie za pośrednictwem kogoś innego.

Sikor umarł...

30

Odp: uwaga na paypal

zaxon napisał/a:

Jednym z powodow blokady konta moze byc kupowanie i sprzedawanie tej samej osobie co na kolekcjonerskim rynku zdaza sie dosyc czesto. Kolejnym, przyjecie kilku-kilkunastu wplat tej samej kwoty w krotkim czasie.

Przeciez to jakas paranoja... Biorac pod uwage ze Paypal od kazdego przelewu bierze prowizje, to powinni raczej kochac klientow, ktorzy przelewaja czesto male sumy. I powinni bronic takich klientow. Mi to sie po prostu pod kopułą nie miesci!

Z tego co piszecie w ostatnich postach wynika ze Paypal nie jest jak myslalem po prostu instytucja bankowa realizujaca przelewy. Oni najwyrazniej chca realizowac tylko NIEKTORE przelewy. Pasujace do ich wzorca "przecietnego klienta" i to pewnie jeszcze wzroca nieujawnionego publicznie.

Faktycznie ciekawe jest to, ze przy wysylaniu przelewu mozna wybrac czy jest to "zakup" ( i dalej: za towary, uslugi, przedmioty na eBay) czy "krewni/znajomi" (prezent, splata dlugu, koszty utrzymania, inne).
Juz to jest podejrzane. Bo co bank obchodzi za co ja przelewam znajomemu kase?
Musze dokladnie przeczytac regulamin.

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-07-02 21:49:19)

31

Odp: uwaga na paypal

Z głównej strony paypal: " Twoje dane finansowe są w dobrych rękach "

A tu lepsze: regulamin pkt 9.1 Zabronione działania. :
"m. powodować odbierania przez firmę PayPal nadmiernej liczby zażaleń dotyczących konta lub prowadzonej działalności."

Czyli jeśli za dużo narzekasz w Helpdesku, to Ci konto przyblokują.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2010-07-02 22:29:00)

32

Odp: uwaga na paypal

przeczytalem wszystkie Zabrobione dzialania.
Moim faworytem jest punkt ac. Cytuje dokladnie i w calosci:

ac. podejmować, próbować podjąć, wstrzymywać się od podjęcia lub próbować wstrzymywać się od podjęcia innych działań albo czynności, jeśli może to zakłócić prawidłowe działanie Usług lub czynności podejmowanych w ramach Usług lub jeśli jest to niezgodne z niniejszą Umową. ; lub

Tak sie konczy. Zdaje sie ze nawet ten co to pisal sie w tym pogubil :)

33

Odp: uwaga na paypal

Domyslam się, że inne serwisy internetowe są warte stworzenia odrębnych wątków :)
Mam nieśmiałą propozycję, aby tu pozostać przy konkretnym usługodawcy.