1

Temat: SIO2SD dziwne problemy :-)

Ostatnio zabudowywałem SIO2SD i wszystko ładnie się zbudowało ale wyskoczył mi mały / duży problem.
Cały soft z Atari który mnie interesuje zajmuje ok. 1,2 GB więc wpadłem na pomysł i kupiłem 4 GB aby mieć zapas karte SD made in china KINGSTONA i cały czas wyskakuje mi komunikat: card init error !!!!
Całość chodzi na 256 MB karcie SD puremedia :-) w czym tkwi problem ? w wielkości karty ? a może są jakieś myczki na rozwiązanie problemu ?

2

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Karta 4GB to problem.
Ostatnio kupiłem czytnik za całe 8 zł  i do czasu kiedy było mniej niż 2GB danych na karcie 4GB, to było OK. Gdy przeszło ponad 2GB, to zrobiła się kaszana.
W czym problem ? Otóż okazuje się, że firmware w starych czytnikach/starym firmware adresuje karty przy pomocy 28-bit (chyba tyle) i to ogranicza wielkość maksymalnej karty. Nowe czytniki oznaczone jako zgodne z SDHC czytają już dobrze.

3

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Ok! ale na 4 GB karcie niezależnie od ilości nagranego softu zawsze jest CARD INIT ERROR :-(
a formatowana jest na FAT i 4 GB!

Ostatnio edytowany przez antek (2010-07-22 20:54:25)

4

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

To samo miałem. Tani czytnik nie formatował i inicjował karty. Dopiero gdy wsadziłem w nawigację (byłem poza domem), tam usunąłem partycje typu RAW i założyłem nową, to ruszyło. Windows nie potrafił usunąć tej partycji i nawet programy do formatowania kart SD nie pomogły w tanim czytniku.

5

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

antek napisał/a:

Cały soft z Atari który mnie interesuje zajmuje ok. 1,2 GB

Z ciekawości, co tam trzymasz, że zajmuje 1,2 GB? I czy z pewnością będziesz miał czas żeby chociaż raz uruchomić każdy z programów? :)

Co do meritum to czy ktoś używał kart SDHC (bo pewnie taką ma Antek z racji pojemności) ze SIO2SD? Bo prawdopodobnie to jest źródłem problemów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Odpowiadam DELY:
Trzymam 1) gry - ok 700 MB --- wiele się dubluje ale już nie mam siły ich sortować i wycinać tych co się dublują więc wszystko  wrzuciłem do jednego kotła owszem pewno po przesorotwaniu wyjdzie tego pewno z 300 MB ale cóż nie mam już sił do sortowania.
               2) demosy :-) -- ok.300 MB już przesorotwałem :-)
                3) dosy i inne pierdoły użytki --- ok. 100 MB
Co do karty to dokładnie wygląda to tak:
KINGSTON 4GB micro SD HC 4 GB C04G TAIWAN SDC4/4 GB 30 :-) wszystko w pięknym ładnym i cudownym adapterze micro SD niestety bez logo ATARI :-)

7

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Tak mi się myśl nasunęła:
A może dałoby radę sformatować SD 4 GB na 2 GB ? za pomocą dawno zapomnianej komendy format z jakimis magicznymi parametrami ?

8

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

http://www.sdcard.org/consumers/formatter/

A partycje zakładaj przez zarządzanie dyskami na PC. Chyba powinno zadzialać.

9

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

karta SD i SDHC maja rozny init - fizycznie to inna sekwencja potrzebna na jej odpalenie, wiec bez poprawienia firmware to nie ruszy

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Chodzi z 2 GB kartą EMTEC SD Card :-)

11

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Może zrobimy listę wszystkich SD Card które chodzą z SIO2SD :-)
Śmigają pięknie :
1. EMTEC 2GB
2. PUREMEDIA 256 MB

12

Odp: SIO2SD dziwne problemy :-)

Raczej chodzą wszystkie SD oprócz SDHC ;)