Temat: Dyskietki z grami firmy ASF

witam wszystkich,
Właśnie się zarejestrowałem na tym forum, gdyż znalazłem w swoich "przydasiach" ok.100 dyskietek 5,25 cala z oryginalnymi grami (na Atari XE/XL) z firmy ASF z Gdańska. Kupiłem je kilkanaście lat temu i tak sobie leżały. Policzyłem wszystkie i posiadam następujące ilości:
KUPIEC - 4
JUMPING JACK - 3
KRĘGI ZAGŁADY - 9
LIZARD - 4
CYTADELA - 8
NAJEMNIK - 3
PRZEMYTNIK - 3
MUFF DRUTT - 5
MIECZE VALDGIRA - 2
SKARBNIK - 3
TACTIC - 3
FIRE POWER - 1
TARKUS - 3
MONSTRUM - 4
SPEED FOX - 4
DROGA WOJOWNIKA - 1
THOUSAND - 2
MISSION ZIRCON - 7
BOING II - 11
IQ MASTER - 3
BLACK JACK2000 - 1
VIDEO WYPOŻYCZALNIA - 1
KARUZELADA - 1
ORTOS - 1
HYDRAULIK - 1
DROP IT - 1
DEIMOS - 1
MASTER HEAD - 4
SOUND TRACKER - 1

oraz na C64
GEOGRAFIA - 1
CHEMIA - 4

Inne różne dyskietki - 30

Dodatkowo mam też dyskietki gdzie były chyba zapisane kody źródłowe do gier, tak przynajmniej mówi opis dyskietki.
Nie wiem czy i ile to może być warte. Wiem jedno, jeżeli ma to jakąś wartość, to tylko na tym forum zapewne zostanie to docenione i wycenione. Nie chciałbym się rozdrabniać i raczej chcę się tego pozbyć w całości.
Ostrzegam! Wprawdzie pudło z dyskietkami leżało w dobrych warunkach (w szafce w pokoju), ale nie mam zielonego pojęcia czy coś tam się z danych jeszcze ostało. W najgorszym razie będziesz mieć ok.100 dyskietek raz zapisanych.

Jeżeli mieszkasz w okolicach Trójmiasta, istnieje możliwość obejrzenia zestawu u mnie.

pozdrawiam.
Grzegorz

2

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Najcenniejszą rzeczą z powyższego zestawu będą z pewnością kody źródłowe gier i programów, to rzecz, która nie powinna zaginąć. Co do dyskietek z grami to... może być już różnie. Gdybyś wystawił je na Allegro to przy takim zalewie cena, jaką uzyskasz będzie raczej niska. W tej chwili gry na dyskietkach chodzą po 5-10 zł. Myślę, że lepiej byłoby zrobić tu spis chętnych, a ktoś z forumowiczów z 3M (Stryker?) to zbierze.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Pisałem ... wyszłem nawet z propozycja sprawdzenia owych dyskietek ... ale narazie cisza :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

witam ponownie,
Na początku mała uwaga. Dostałem dziś rano 4 takie same kopie wiadomości od Strykera datowane na wczoraj 17.15 (komputer z klientem pocztowym chodził do północy). Więc coś ta Wasza Poczta Polska znowu daje ciała :)
Odpowiadając na Wasze zapytania:
1. zdjęcia dyskietek. Załączam takowe poniżej.
2. opisy dyskietek z rzekomymi kodami źródłowymi (za zdjęciu to ten zestaw po lewej) są takie, ręcznie przez kogoś napisane:
- MV FILE
- YM-DEMO
- MÓZGOPROCESOR
- KALEJDOSCOPE, BOXZ, BUTTON, WHITE HOUSE
- SKARBNIK źródło w TBX
- TRISZ.COM(DYSK) PANG.COM(DYSK), TRISZ.SAV(KASETA), PANG.SAV(KASETA)
- IQ MASTER
- KULT-fileversion & KOPIA
3. Co/ile bym za to chciał? Nie wiem, pomyślałem, iż to tu na forum ATARI wycenicie/docenicie zestaw. Allegro to w ostateczności. Taka dodatkowa informacja. Jestem elektronikiem, więc może coś ciekawego w zamian z tej dziedziny?
4. Jeżeli chodzi o propozycję sprawdzenia u mnie, to nie ma problemu. Choćby dzisiaj, mieszkanie właśnie wysprzątane :) Chętnie jeszcze raz zobaczę moją pierwszą (komputerową) miłość.

Post's attachments

DSC00743a.jpg 304.34 kb, liczba pobrań: 4 (od 2010-10-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

A moją wiadomość dostałeś? Mogę wziąć w ciemno całość, sprawdzić, skatalogować a po zostawieniu sobie tych których nie mam, odsprzedać pozostałe po kosztach chętnym z forum.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Byłbym chętny na następujące pozycje:

- Miecze Valdgira,
- Thousand,
- Black Jack 2000,
- Video Wypożyczalnia,
- Karuzelada,
- Ortos,
- Drop It.

A źródła to koniecznie dla Strykera. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

A mnie bardzo interesuje czy te dyskietki z kodami zrodlowymi tez kupiles od firmy ASF z Gdańska??
Mozesz podac jakies szczegoly tej historii.

Jesli okaze sie to prawda (nie neguje Twoich slow, tylko trzeba sprawdzic co jest faktycznie na dyskietkach, czy to nie pomylka, czy ktos tego nie nadpisal itp.), to jest wspaniale znalezisko!

Dzieki ze tego nie zmarnowales.

8

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Kolega jest z Pruszcza Gdańskiego ja z Oruni .... tak wiec blisko mam ... na dniach sie spykniemy i sie sprawdzi....co to za "źródłówki"

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

kto wie, może odnajdą się źródła sekretnych projektów: Miecze Valdgira 3 czy Sound Tracker Stereo ;)

10

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Myslisz ze to dyski Henia Cygierta i sprzedawal je na lewo ? ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

witam kolegów / koleżanki
widzę, że z mojego zapytania zrobiło się poszukiwanie świętego Grala (czyt.kodów źródłowych). Myślałem, że dostanę kilka ofert finansowo-rzeczowych, wybiorę coś i temat zamknięty. A tu proszę.

Odpowiadając na pytanie  nosty. Prawda jak zwykle jest gdzieś pośrodku. Nie jestem ani kradziejem :) który ukradł te dyskietki, ani wizjonerem który przechowywał przez 20 lat bezcenne kody źródłowe dla przyszłych pokoleń. Skoro nosty się pyta, to ja opowiem. Na przełomie 80 i 90 lat chodziłem dość często na giełdę w Żaku (jeszcze wtedy na Hucisku). Kiedyś pojawił się tam człowiek, który zapytał się na kilku stanowiskach czy ktoś nie kupiłby dyskietki. Tak trafił na stanowisko mojego kolegi, gdzie i ja siedziałem. Twierdził, że firma się likwiduje i wyprzedają zapasy. Zapłaciłem za nie mniej więcej 50-80% ceny czystych dyskietek. Ja nie będę ukrywał, zamierzałem wykorzystać je do PC (wiem, wiem, tu na tym forum to herezja). Część z nich na pewno skasowałem (na zdjęciu to ta sterta w lewym górnym rogu). Całe szczęście, że miałem na tyle rozumu, że kasowałem tylko te, które występowały w wielu kopiach. Te wszystkie dyskietki od chwili sprzedaży nigdy nie widziały stacji ATARI. A te włożone do PC na dzień dobry dostały "format B:/u". Dlatego lojalnie jeszcze raz uprzedzam, że jeżeli ten z ASF był zbyt skrupulatny, to tam może być wszystko skasowane. Z drugiej jednak strony, w większości kopert są także karteczki z lakonicznymi instrukcjami do gry. Jeżeli chodzi o kody źródłowe, to tak jak napisałem w poprzednim poście, na jednej jest użyte słowo "źródło". Na innych są odręczne opisy które z ledwością odczytałem i podałem. Na pewno to nie moje pismo, więc zapewne kogoś z ASF.
Nie chcę nikogo oszukać. Tak jak pisałem, z przyjemnością spotkam się z strykerem, dzięki temu zobaczę jeszcze raz Atari (mój pierwszy komputer). Sprawdzimy co tam jest w tym zestawie a potem może z kimś dobiję targu. 

Jedno tylko ostrzeżenie. Tak jak PISowiec nigdy nie wejdzie do siedziby PO a szatan na ziemię uświęconą, tak nie wiem czy Strykerowi wolno wejść do mego domu. Ja wciąż posiadam mą drugą komputerową miłość, C64 z kaseciakiem. Nie pogryzą się? :) Kiedyś te obozy bardzo się nie lubiły a łączyło je tylko jedno: lekceważenie i wyśmiewanie PCtów.

Zapomniałem odpowiedzieć innym forumowiczom.
mowny - tak, otrzymałem Twoją wiadomość wczoraj. Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem, jeżeli źle, to z góry przepraszam. Chcesz abym oddał Ci dyskietki, Ty weźmiesz czego nie masz a resztę sprzedasz "po kosztach"? Jeżeli chcesz kupić / wymienić to wyceń to i zaproponuj coś. Tak jak pisałem, finanse lub może coś ciekawego z elektroniki (np. termiczne mechanizmy drukujące czy kolorowe, sprawne wyświetlacze). Po to zgłosiłem się na to forum fachowców, aby dyskietki nie trafiły do kogoś, kto zrobi z tego podkładki pod kubki z kawą.

voy - niestety, przykro mi, ale nie zamierzam rozdrabniać się. Mam dużo innych zajęć na głowie. Taki towar wart relatywnie niewiele, trzeba dobrze zapakować, odstać swoje na poczcie, potem coś nie działa (tak jak pisałem nie wiem czy wszystko w porządku z dyskietkami), wymiana towaru, .... Chcesz, kup całość, zachowaj co ciekawsze rzeczy dla siebie a resztę sprzedaj z zyskiem.

Ostatnio edytowany przez Grzegorz (2010-10-17 12:58:47)

12

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

@Grzegorz: niespecjalnie by mi pasowało kupno całości, trudno. Tę przyjemność zostawiam komu innemu. :)

Mam jedną WIELKĄ PROŚBĘ do przyszłego nabywcy (może Ciebie, Stryker? :) ): prośba o zgranie do .ATR albo .PRO dysków z listy, którą podałem - oprócz "Mieczy Valdgira" - oraz o ich upublicznienie. Tych gier i programów NIE MA nigdzie na sieci - ani u Fandala, ani u Kaza, ani na Atarimanii.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Czy zgram to zalezy od Grzegorz'a ....
A co do dyskow to robimy licytacje na forum ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Grzegorz napisał/a:

[...]mowny - tak, otrzymałem Twoją wiadomość wczoraj. Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem, jeżeli źle, to z góry przepraszam. Chcesz abym oddał Ci dyskietki, Ty weźmiesz czego nie masz a resztę sprzedasz "po kosztach"? Jeżeli chcesz kupić / wymienić to wyceń to i zaproponuj coś.[...]

Jeżeli 'oddał' rozumiesz jako 'sprzedał za uzgodnioną cenę' to zrozumiałeś właściwie :) Brakuje mi 24 tytułów z listy (nie licząc tych "Inne różne dyskietki" i "źrodła")
Skoro już jesteście umówieni ze Stryker'em, to poczekajmy na wynik i jeżeli Stryker zgodzi się  na propozycję Dely'ego żeby to rozdzielić między chętnych i rozesłać to ja pisze się na:

KUPIEC - 1
JUMPING JACK - 1
KRĘGI ZAGŁADY - 1
LIZARD - 1
NAJEMNIK - 1
MUFF DRUTT - 1
MIECZE VALDGIRA - 1
TACTIC - 1
FIRE POWER - 1
MONSTRUM - 1
SPEED FOX - 1
DROGA WOJOWNIKA - 1
THOUSAND - 1
MISSION ZIRCON - 1
BOING II - 1
BLACK JACK2000 - 1
VIDEO WYPOŻYCZALNIA - 1
KARUZELADA - 1
ORTOS - 1
HYDRAULIK - 1
DROP IT - 1
DEIMOS - 1
MASTER HEAD - 1
SOUND TRACKER - 1
Inne różne dyskietki - 30

Jeżeli nie będzie chętnych na następujące, to również
CYTADELA - 1
PRZEMYTNIK - 1
SKARBNIK - 1
TARKUS - 1
IQ MASTER - 1

Jeżeli Stryker nie podejmie się dystrybucji, to ja mogę, ale dojdzie koszt paczki do mnie - choć rozkładając na 130 dyskietek to wzrost minimalny.

.atr-y też mogę zrobić, choć to może nie być od razu.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

witam,
Wreszcie wykorzystałem niecnie uprzejmość Strykera i sprawdziliśmy wyrywkowo zawartość kartonu z grami. Stryker - jeszcze raz, dziękuję. Dotrzymałem słowa i wszystkie te zagadkowe dyskietki sprawdziłem pod PC. Wyniki poniżej.

Pierwsza część. (93 dyskietki z oryginalnymi grami) Tu w zasadzie tylko sporadyczne sztuki miały jakieś obiekcje podczas uruchamiania.

Druga część (13 sztuk). To te gdzie miały być źródła. Niestety źródeł nie znaleziono. Jest tam nagrany np. "Pang", ale tych cennych, interesujących rzeczy raczej nie ma. Być może to jest w formacie Amigi albo ST. Jedna dyskietka na pewno jest w formacie "ST 720" (cokolwiek to znaczy). Sprawdziłem także to pod PC. Nic ciekawego.

Trzecia część (33 sztuki) Kiedyś to były oryginalne gry na Atari. Teraz na wszystkich jest coś nagrane w formacie PC.

Jedna ciekawostka. BLACK JACK(ASF), KARUZELADA(ASF), ORTOS(ASF), VIDEO WYPOŻYCZALNIA(MACBIT) są to unikatowe produkty, które da się odczytać i uruchomić!!!  ....ale na PC. Stryker podczas wizyty u mnie zażartował, że może ASF miał takową nieznaną kartę w swej historii, no i miał rację.
Tak więc wygląda stan mojego zestawu. Jak coś pokręciłem czy zmataczyłem, to proszę Strykera o naprostowanie.

Mam już dwie propozycje kupna (mam nadzieję, że aktualne) na cały zestaw 139 dyskietek. Jeżeli macie inne propozycje, to proszę pisać. Chcę to wreszcie zakończyć.

16

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Grzegorz - dałbys chociaz screeny jakies z tych tytulow: BLACK JACK(ASF), KARUZELADA(ASF), ORTOS(ASF), VIDEO WYPOŻYCZALNIA(MACBIT)   ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Jeżeli Stryker (i może inni) chciałby zobaczyć zrzuty tych programów na PC, to ja służę pomocą. Zrzuty (zdjęcia) są w załączniku spakowane.

Ostatnio edytowany przez Grzegorz (2010-11-02 21:59:28)

Post's attachments

screeny.zip 65.29 kb, liczba pobrań: 29 (od 2010-11-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

18

Odp: Dyskietki z grami firmy ASF

Nie mogę powiedzieć aby moja oferta spotkała się z szerokim zainteresowaniem. No drzwiami i oknami to się nie pchaliście :) Chyba, że wszystko uznać za spisek "grupy trzymającej władzę" mającej na celu nie podbijanie sobie wzajemnie ceny :)
Pomimo to, właśnie finalizuję transakcję, więc temat proszę uznać za zamknięty. Wszystkim zainteresowanym a w szczególności Strykerowi, za jego zaangażowanie bardzo dziękuję.